Torebki herbaty na zmniejszenie worków pod oczami

Torebki z herbatą mogą pomóc złagodzić dolegliwości związane z okolicami oczu, a także zmniejszyć obrzęk i worki pod oczami. Borykasz się z tym problemem? Może warto spróbować tego rozwiązania?
Torebki herbaty na zmniejszenie worków pod oczami

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czy wiesz, że możesz użyć torebki herbaty, aby złagodzić obrzęki powiek lub worki pod oczami?

Wiele osób ma opuchnięte oczy lub cienie pod oczami. Dzieje się tak z powodu stresu, niewystarczającej ilości snu, a nawet w wyniku uwarunkowań genetycznych. Jednak większość ludzi uważa takie zmiany okolic oczu jako nieestetyczne i postrzega to jako coś, co negatywnie wpływa na ich naturalne piękno.

Jeśli borykasz się z nieznośnymi workami lub cieniami pod oczami, czytaj dalej!

W tym artykule wyjaśniono, jak używać różnych torebek z herbatą, aby pozbyć się problemów występujących w okolicach oczu. Techniki te mogą również pomóc Ci wyglądać świeżo i rześko podczas zbliżającej się ważnej rozmowy lub randki.

Torebki herbaty i uroda

Torebki herbaty z brezylki nadobnej na stany zapalne

Caesalpinia pulcherrima, znana również jako brezylka nadobna lub duma Barbadosu, może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości okolic oczu. Na przykład, jeśli masz worki pod oczami z powodu niewystarczającej ilości snu, możesz użyć torebek z tą herbatą, aby zmniejszyć opuchliznę.

Torebki herbaty na oczy
Niektóre rośliny wykazują właściwości przeciwzapalne i mogą korzystnie wpłynąć na kondycję okolic oczu.

Przeciwzapalne właściwości tego zioła działają dobroczynnie nie tylko na okolice oczu. Pomagają również zmniejszyć wszelkie stany zapalne wątroby, obniżyć gorączkę oraz leczyć zapalenie oskrzeli i astmę.

  • Aby wykorzystać te torebki herbaty do zmniejszenia cieni lub worków pod oczami, najpierw zaparz herbatę jak zwykle, a następnie umieść odsączoną, ciepłą lub chłodną torebkę z herbatą na każdym oku.
  • Zostaw je tam na około 15 minut lub dłużej, jeśli worki pod Twoimi oczami są naprawdę duże.

Torebki herbaty rumiankowej

Chociaż rumianek może pomóc w chorobach oczu, ważne jest, aby zachować ostrożność podczas jego stosowania, ponieważ niektóre osoby są wrażliwe lub uczulone na tę roślinę.

rumianek i herbata
Rumianek jest tradycyjnym środkiem uśmierzającym dolegliwości oczu.

Jeśli jesteś pewna, że nie masz alergii lub nadwrażliwości na rumianek, możesz spokojnie skorzystać z jego zalet.

Przypominamy jednak, że w przypadku torebek z herbatą trzeba się zawsze upewnić, że są one szczelne, nierozerwane. Musisz zadbać o to, żeby nic nie dostało się do oka. Jeśli bowiem odrobina herbaty dostanie się do oka (jak każdy inny przedmiot), może to spowodować infekcję.

Jak możesz skorzystać z zalet rumianku?

Rumianek działa przeciwzapalnie, zmniejszając obrzęki i worki pod oczami i sprawiając, że wyglądasz świeżo i rześko.

Torebki herbaty koperkowej

Torebki herbaty z kopru włoskiego można wykorzystać do złagodzenia zmęczenia oczu spowodowanego pracą przed ekranem komputera przez wiele godzin dziennie lub nieodpowiednią ilością snu.

Mogą również przynieść ulgę w następujących problemach:

  • Zapalenie spojówek (zwane także “czerwonym okiem”): przykładanie torebki z herbatą na każde zamknięte oko na czas nie dłuższy niż 10 minut może pomóc zmniejszyć podrażnienie i swędzenie wywołane zapaleniem spojówek. Pamiętaj jednak, że ta infekcja jest bardzo zaraźliwa, używaj osobnych torebek dla każdego oka.
  • Zapalenie powiek: jest to zapalenie występujące przy krawędzi powiek. Objawy zwykle obejmują zapalenie, suchość i łzawienie oczu. Torebki herbaty z kopru włoskiego mogą złagodzić te objawy, a także pomóc, jeśli dokucza Ci jęczmień na oku.

Cienie pod oczami – zastosowanie torebek z herbatą pod oczy

Jak już wspomnieliśmy, torebki z herbatą pomagają na cienie, worki pod oczami, są nawet wykorzystywane w stanach zapalnych, takich jak na przykład zapalenie spojówek. Oto ostatnia wskazówka dotycząca korekcji cieni i worków pod oczami. Najpierw musisz jednak schłodzić torebki herbaty, umieszczając je w lodówce.

Torebki herbaty na oczach
Zabiegiem szczególnie polecanym przy opuchliźnie powiek jest przykładanie uprzednio schłodzonych torebek herbaty.

Zimno stymuluje krążenie i pomaga odprowadzać płyn zalegający w okolicach oczu. Po prostu włóż torebki z herbatą do lodówki na kilka minut, a następnie umieść zimną torebkę na każdym oku i odczekaj dziesięć minut.

Czy często miewasz cienie lub worki pod oczami? Czy cierpisz na obrzęki lub stany chorobowe, takie jak zapalenie spojówek?

Jeśli tak, mamy nadzieję, że te proste środki Ci pomogą. Pamiętaj jednak, aby zachować ostrożność przy herbacie rumiankowej. Upewnij się, że nie cierpisz na alergie lub nadwrażliwość na rumianek. Pamiętaj również, aby zadbać o to, żeby każda torebka herbaty była szczelna. Nic nie powinno bowiem dostać się do Twoich oczu.

Nie zastanawiaj się dłużej i poświęć 10 minut dziennie na odprężenie i relaks oczu, wykorzystując te dobroczynne remedia w postaci torebek z herbatą!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Castro-Muñoz, Rosario, Castro-Cepero, Viviana, & Ceroni-Stuva, Aldo. (2015). Fenología de Caesalpinia pulcherrima (L.) Sw. en un jardín botánico urbano de Lima, Perú. Ecología Aplicada14(2), 201-209. Recuperado en 15 de febrero de 2019, de http://www.scielo.org.pe/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1726-22162015000200012&lng=es&tlng=es.
  • Fano Machín, Yey. (2016). Complicaciones de la Blefaritis. Presentación de caso. Revista Habanera de Ciencias Médicas15(1) Recuperado en 15 de febrero de 2019, de http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1729-519X2016000100010&lng=es&tlng=es.
  • Rodríguez Aguado, O. (2001). Un acercamiento a la medicina popular en Ubrique (1996-1997). Cultura de los cuidados, Año V, n. 10 (2. semestre 2001); pp. 46-62.
  • Rojas Mejía, Á. M. (2007). Plantas medicinales en el manejo de enfermedades oculares.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.