Tłuszcz na brzuchu - spal go szybciej przy pomocy tych produktów

Gdy włączysz te produkty do swojej diety, zwiększysz uczucie sytości i sprawisz, że Twojemu organizmowi dostarczone będą składniki niezbędne do uniknięcia odkładania się tkanki tłuszczowej. Co więcej, pomogą Ci pozbyć się już nagromadzonego tłuszczu.
Tłuszcz na brzuchu - spal go szybciej przy pomocy tych produktów

Ostatnia aktualizacja: 08 lipca, 2019

Okolice brzucha to obszar naszego ciała, na który zwracamy uwagę pod kątem estetycznym, ale też zdrowotnym. Poprzez odpowiednie odżywianie się staramy się usunąć tłuszcz na brzuchu, aby czuć się i wyglądać lepiej.

Niestety, tłuszcz na brzuchu nie jest najłatwiejszym do zwalczenia wrogiem. To właśnie tam praktycznie bez naszego wysiłku pojawiają się wałeczki, które sprawiają, że sporo tracimy na wyglądzie. Co więcej, zwiększa się u nas ryzyko zapadnięcia na choroby układu sercowo – naczyniowego.

Mamy jednak dobre wieści: istnieje cała lista produktów, dzięki którym będziemy w stanie schudnąć spalając tłuszcz gromadzący się w okolicach naszego brzucha. Wykorzystamy tkwiące w tych produktach właściwości i zdrowe związki odżywcze.

Owszem, aby zachować wymarzoną figurę, będziemy musieli również zadbać o całościowy obraz naszej diety, jednak warto mieć na względzie prezentowane przez nas w tym artykule produkty i jak najczęściej po nie sięgać. Uzyskamy dzięki temu jeszcze lepsze rezultaty w znacznie krótszym czasie.

Dzisiaj zaprezentujemy Ci 10 artykułów spożywczych, po które powinieneś sięgać jak najczęściej, aby wyeliminować tłuszcz na brzuchu. Koniecznie przeczytaj!

1. Tłuszcz na brzuchu? Jedz seler naciowy

Ta uboga w kalorie roślina jest naturalnym źródłem błonnika, który zapewnia nam uczucie sytości. Dzięki temu unikamy podjadania i częstego sięgania po rozmaite przekąski.

Seler naciowy

Seler naciowy zawiera również wapń – minerał przyczyniający się do wykrywania i eliminowania szkodliwych złogów tłuszczu z organizmu.

2. Ryby morskie

Ryby morskie zawierają białko i kwasy tłuszczowe omega 3, które pomagają nam zwiększyć wytrzymałość organizmu. To z kolei pozwala nam ćwiczyć jeszcze intensywniej i spalać więcej kalorii.

Zdrowe tłuszcze zawarte w rybach morskich pomagają pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i zapobiegają jej dalszemu odkładaniu się.

3. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek to kolejny przykład zdrowego tłuszczu, który może dostarczyć naszemu organizmowi korzystnych składników odżywczych. Zawiera znaczne ilości przeciwutleniaczy, zwłaszcza witaminę E i C, które przyczyniają się do redukcji kortyzolu, znanego jako hormon stresu.

Oliwa z oliwek

Bogactwo składników odżywczych ukryte w oliwie z oliwek wspomaga usuwanie tłuszczu z organizmu. Wspiera również prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego.

4. Migdały

Zawierają białko, wapń i błonnik. Uważa się je za jedno z najbogatszych źródeł energii. Doskonale wspomagają pracę naszego mózgu i pomagają nam zwiększyć wydolność organizmu.

Indeks glikemiczny migdałów pomaga wyregulować poziom cukru we krwi, dzięki czemu doskonale aktywują metabolizm.

5. Płatki owsiane

Uważane za najpełniejsze zboże, płatki owsiane stanowią naturalne źródło błonnika i antyoksydantów. Bardzo skutecznie wspiera to procesy spalania tłuszczu.

Właściwości płatków owsianych poprawiają trawienie, na długo zapewniają uczucie sytości oraz skutecznie obniżają poziom cholesterolu w naszym organizmie.

6. Rośliny jagodowe

Truskawki, maliny, jeżyny i inne rośliny jagodowe zawierają błonnik, wodę i antyoksydanty, które wspierają pracę metabolizmu, a co za tym idzie – spalanie tłuszczu.

Rośliny jagodowe

Zawarta w tych owocach antocyjanina utrudnia wchłanianie tłuszczu i cukru w organizmie.

7. Zielona herbata

Jest to jeden z najlepszych napojów, po jakie możesz sięgnąć, gdy pojawił się zbędny tłuszcz na brzuchu. Pomaga wyregulować poziom cukru we krwi, wyrównuje ciśnienie tętnicze, a wysoka zawartość przeciwutleniaczy pomaga zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się.

Dzięki zawartości polifenoli, regularne picie zielonej herbaty reguluje wydzielanie kortyzolu i pomaga kontrolować napady głodu.

8. Brokuł

Wapń, błonnik i łatwo przyswajalne witaminy zawarte w tym warzywie pomagają nam uniknąć gromadzenia się tłuszczu w okolicach brzucha.

Brokuł redukuje tłuszcz na brzuchu

Brokuł zawiera również znaczne ilości witaminy C, która naturalnie zwalcza wirusy. Wzmacnia to nasz układ odpornościowy i pomaga zapobiegać chorobom.

Błonnik ponadto pomaga nam na długo utrzymać uczucie sytości i poprawia trawienie, co z kolei przyczynia się do eliminacji z naszego organizmu toksyn.

9. Cytryna

Cytryna to najczęściej spożywany owoc cytrusowy na świecie. Okazuje się, że może nam ona pomóc również spalić tkankę tłuszczową w okolicach brzucha.

Skórka cytrynowa zawiera włókno znane jako pektyna, które pomaga zwalczyć zaparcia i w naturalny sposób stabilizuje poziom cukru w naszej krwi.

Sok z cytryny zawiera witaminę C, potas, wapń i inne cenne składniki odżywcze, które mają wpływ na uzyskanie i utrzymanie przez nas wymarzonej wagi.

10. Quinoa (komosa ryżowa)

Komosa ryżowa to doskonały sprzymierzeniec wszystkich tych, którzy marzą o tym, by spalić tłuszcz na brzuchu. Dostarcza do naszego organizmu niewielu kalorii, ale w każdej szklance quinoa znajdziemy aż 5 gramów błonnika.

Z tego i wielu innych powodów, komosa ryżowa zyskała sławę “superproduktu”, który może wspomóc trawienie i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Quinoa - komosa ryżowa na tłuszcz na brzuchu

Komosa ryżowa zawiera białko roślinne, antyoksydanty i inne cenne składniki odżywcze takie jak cynk, żelazo, selen i witamina E. Jej właściwości jeszcze się zwiększą, jeśli połączymy ją z suszonymi owocami, warzywami bądź chudym mięsem.

Czy produkty z podanej przez nas listy znajdują się w Twoim codziennym menu? Jeżeli jeszcze nie, zacznij je jeść już od dziś – koniecznie zaopatrz się w nie na najbliższym rynku.

Regularne spożywanie tych produktów połączone z codziennymi ćwiczeniami trwającymi około 30 minut, pomoże Ci osiągnąć piękny, płaski brzuch.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.