Tłuszcz na brzuchu - 6 produktów spożywczych

Choć wydawać by się mogło, że tłusta ryba nie pomoże nam w odchudzaniu, to jedzenie łososia pomoże w redukcji tkanki tłuszczowej ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych Omega 3
Tłuszcz na brzuchu - 6 produktów spożywczych
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wprost przeciwnie do tego, co zazwyczaj możemy zaobserwować, nasze ciało nie ma na celu sprawiania, by tłuszcz gromadził się na brzuchu. Prawdziwą przyczyną tego, że tłuszcz odkłada się w naszym organizmie jest fakt, że jemy żywność o wysokim bilansie kalorycznym.

Kiedy jedzenie zostaje dostarczone do organizmu, zamienia się w energię gotową do wykorzystania na wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Jednak jeżeli nie wykonamy wystarczającej ilości ćwiczeń, energia ta zostaje zakumulowana właśnie w postaci tłuszczu.

Dobrą wiadomością jest to, że tak jak jedne produkty dostarczają w nadmiarze kalorii i tłuszczu, tak inne skutecznie przyczyniają się do eliminacji tych nadmiarów.

1. Produkty mleczne

Mleko

Zarówno mleko, jogurt, jak również wszelkiego rodzaju sery powinny zawsze być obecne w Twojej diecie. To, co zazwyczaj słyszymy na temat produktów pochodzenia mlecznego, to fakt, że ze względu na zawarte w nim kalcjum, wspomaga budowę, regenerację i wzmacnianie kości i zębów.

To prawda. Ale zdecydowanie to nie wszystko. Zawarte w przetworach mlecznych kalcjum pomaga bowiem również przy rozpadzie tkanki tłuszczowej. Tak przetworzony tłuszcz jest o wiele łatwiejszy do usunięcia z naszego organizmu.

Jeżeli poziom wapnia w Twoim organizmie jest zbyt niski, tłuszcz z większą łatwością odkłada się właśnie na brzuchu. Nabierz więc zwyczaju codziennego spożywania przetworów mlecznych.

W taki sposób nie tylko pomożesz organizmowi w rozkładzie zalegającej tkanki tłuszczowej, ale też zapobiegniesz jej dalszemu rozbudowywaniu.

2. Cytrusy

Cytryna pokrojona w plastry

Owoce cytrusowe takie jak pomarańcze, cytryny, limonki, grejpfruty czy mandarynki stanowią bogate źródło witaminy C. Z naszej strony zalecamy jedzenie tych owoców w ich naturalnej postaci, a nie w postaci przetworzonej, jak to ma miejsce na przykład w przypadku soków.

Choć sok jest w rzeczywistości łatwy do przygotowania, to aby uzyskać jedną szklankę napoju, potrzebujemy około czterech owoców. Nie, nie chodzi o oszczędność. Cztery owoce zawierają zbyt dużą ilość cukru, który z kolei powoduje w organizmie tak zwane skoki cukru.

Przeczytaj również artykuł: Grejpfruty – świetna metoda na zrzucenie wagi

Kiedy jedzenie zostaje dostarczone do organizmu, zamienia się w energię gotową do wykorzystania na wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Jednak jeżeli nie wykonamy wystarczającej ilości ćwiczeń, energia ta zostaje zakumulowana właśnie w postaci tłuszczu.

Witamina C pomaga Twojemu organizmowi wzmocnić działanie układu odpornościowego. Witamina C pomaga również stopniowo usuwać tłuszcz nagromadzony na brzuchu w sposób zupełnie naturalny, a także reguluje również poziom glukozy we krwi.

3. Płatki owsiane

Owsianka

Płatki owsiane wręcz słyną z tego, że stanowią bogate źródło protein i błonnika. To sprawia, że dobra owsianka staje się ważnym posiłkiem dla osób, którym zależy na tym, aby tłuszcz nagromadzony na brzuchu szybko przeszedł do historii.

Kiedy płatki owsiane włączysz do swojej diety, ułatwisz organizmowi rozkład właśnie tego rodzaju tłuszczu, który łatwo się odkłada w naszym ciele. Szybko też przekonasz się, że będziesz dysponować większymi zasobami energii, której potrzebujesz do wykonywania codziennych zajęć.

Na korzyść płatków owsianych przemawia z pewnością fakt, że można je wykorzystać na mnóstwo sposobów. Między innymi do przygotowania:

  • Koktajli
  • Naparów
  • Płatków z mlekiem i cynamonem
  • Chleba

Wybierz Twoją ulubioną formę na włączenie płatków owsianych do Twojej osobistej diety i przekonaj się jak wiele korzyści niesie za sobą regularne jedzenie tego zboża.

4. Banany

Banany

Wiele osób uważa, że jedzenie bananów przyczynia się do tego, że tłuszcz znacznie szybciej gromadzi się na brzuchu. Jest to jednak nieprawda.

Ze względu na wysoką zawartość potasu, banany działają jako naturalny diuretyk, który pomaga organizmowi pozbyć się nadmiaru sodu i nagromadzonych płynów.

Regularne jedzenie bananów skutecznie eliminuje również zaparcia i inne problemy związane z przemianą materii. Tak więc bez obaw! Z czystym sumieniem możesz jeść banany każdego dnia.

5. Łosoś

Łosoś

Choć Twoim głównym celem jest usunięcie tkanki tłuszczowej nagromadzonej na brzuchu, nie możesz zupełnie wyeliminować z diety tłuszczu spożywanego w rozsądnych ilościach. Jest wręcz niezbędne, byś wśród innych składników odżywczych dostarczała organizmowi również tłuszcz.

Mówiąc tłuszcz, mamy na myśli szczególnie tłuszcz typu Omega 3, który w rzeczywistości pomaga się pozbyć tej tkanki tłuszczowej, która została nagromadzona wcześniej. Ponadto Omega 3 w połączeniu z proteinami zawartymi w mięsie łososia podwyższa poziom cholesterolu dobrego w organizmie.

Przeczytaj również artykuł: Łosoś – przepis na zdrowie!

Wszystko to sprawia, że procesy związane z przemianą materii zostają skutecznie przyspieszone w zupełnie naturalny sposób. Tłuszcz zawarty w mięsie łososia nie tylko pomaga usunąć już nagromadzoną tkankę, ale również skutecznie zapobiega powstawaniu nowej.

Zdecydowanie więc zalecamy jedzenie ryb stanowiących bogate źródło kwasów tłuszczowych Omega 3 co najmniej dwa razy w tygodniu. Jeżeli nie łosoś nie jest w Twoim guście, możesz jeść inne ryby, takie jak tuńczyk lub inne podobne.

6. Orzechy i migdały

Orzechy

Zaledwie mała garść orzechów i migdałów jedzonych każdego dnia może skutecznie pomóc Ci usunąć tłuszcz nagromadzony w okolicy brzucha – i to bez większego wysiłku!

Migdały należą do produktów o niskim bilansie glikemicznym, co sprawia, że idealnie nadają się do regulacji wskaźnika cukru we krwi. Stanowią też bogate źródło energii. Zaleca się jedzenie około 15 migdałów dziennie.

Przeczytaj również artykuł: Migdały redukują poziomu cholesterolu!

Orzechy z kolei stanowią bogate źródło kwasów tłuszczowych Omega 3. Jedz więc orzechy, aby skutecznie i w naturalny sposób przyspieszyć metabolizm. Już po krótkim czasie, zaczniesz zauważać, jak tłuszcz ustępuje z okolic brzucha, a proces ten – krok po kroku – czyni Cię coraz szczuplejszą.

Zaleca się jedzenie około 10 orzechów każdego dnia.

Tłuszcz na brzuchu – dobre nawyki najskuteczniejszą bronią

Tłuszcz nagromadzony na brzuchu to nie tylko Twój problem. Ten coraz bardziej rozpowszechniony problem nie pozwala ze spokojem spojrzeć w lustro tysiącom kobiet na całym świecie. Przyczyny gromadzenia się tłuszcz mogą być różne, ale skutki zawsze takie same: cukrzyca, stłuszczenie wątroby, wysoki cholesterol.

Pamiętaj więc o codziennym zażywaniu ruchu i utrzymywaniu aktywności fizycznej. Dodaj do swojej diety produkty spożywcze, które nie tylko pomogą Ci skutecznie usunąć tłuszcz nagromadzony na brzuchu, ale też nie pozwolą nagromadzić się nowej tkance.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.