Tkanka tłuszczowa na plecach - Kilka ćwiczeń

Podnosząc ciężary, nie tylko pracujemy nad naszymi mięśniami, ale także przyspieszamy metabolizm i spalamy tkankę tłuszczową. Wystarczy niewielkie obciążenie, by ćwiczenia były bardziej efektywne.
Tkanka tłuszczowa na plecach - Kilka ćwiczeń

Ostatnia aktualizacja: 24 marca, 2022

Tkanka tłuszczowa odkłada się nie tylko na brzuchu. W walce o wymarzoną sylwetkę należy więc skupić się także na innych częściach ciała. Dość często zapominamy na przykład o tkance tłuszczowej na plecach, gdyż jesteśmy zbyt zajęci wykonywaniem ćwiczeń na pośladki czy uda.

Na szczęście istnieje cały zestaw ćwiczeń przeznaczonych tylko i wyłącznie na plecy, choć ich wykonywanie wymaga pewnego wysiłku i konsekwencji. Jeśli więc tkanka tłuszczowa na plecach uniemożliwia Ci cieszenie się z doskonałej sylwetki, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak sobie z nią poradzić.

Tkanka tłuszczowa na plecach – zestaw ćwiczeń wzmacniających i wyszczuplających plecy

Pozycja 1

Rozłóż matę do ćwiczeń i połóż się na brzuchu. Ręce połóż luźno po bokach lub wyciągnij je do przodu. Nie podnosząc stóp, delikatnie wygnij plecy i unieś je do góry. Powróć do pozycji startowej. Wykonaj dwie serie, po 10 powtórzeń każda.

Unoszenie pleców - tkanka tłuszczowa na plecach

Pozycja 2

Połóż się w takiej samej pozycji jak przed chwilą, ręce umieść na karku. Unoś klatkę piersiową, następnie wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj dwie serie, po 15 powtórzeń każda.

Rozciąganie pleców

Pozycja 3

Wykonaj kolejne ćwiczenie bardzo zbliżone do dwóch poprzednich, tym razem jednak unosząc klatkę piersiową spróbuj pochylać się raz w jedną, raz w drugą stronę, tak jakbyś chciał zobaczyć, co znajduje się tam znajduje. Reszta ciała powinna pozostawać nieruchomo.

Pozycja 4

Ostatnie ćwiczenie to pozycja znana z zajęć jogi o nazwie ,,koci grzbiet”. Stań na czworaka i rozluźnij plecy, a następnie wygnij je do góry, tak jak robią to koty. Następnie wypchnij brzuch w kierunku podłogi, tak jakbyś chciał dotknąć podłoża. Powtórz te ruchy 5 razy, a później odpocznij.

Pływanie doskonałe na plecy

Aby tkanka tłuszczowa na plecach została zastąpiona przez doskonale wyrzeźbione mięśnie, dobrym rozwiązaniem jest pływanie. Co więcej, jest to bardzo relaksujący sposób aktywności, którzy uśmierzy różne dolegliwości związane z kręgosłupem oraz nadmiernym napięciem emocjonalnym. To świetne ćwiczenie wzmacniające i modelujące plecy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł: Podnoszenie ciężarów dla kobiet – kilka propozycji ćwiczeń

Tkanka tłuszczowa na plecach a podnoszenie ciężarów

Tkanka tłuszczowa odkładająca się na każdej części ciała wymaga treningu siłowego. Możesz wykorzystać hantle lub ciężarki, a trening tego typu doskonale wpłynie na mięśnie, przyspieszy metabolizm i pomoże Ci spalić tkankę tłuszczową – nawet po zakończonym ćwiczeniu. Wystarczy krótki, ale regularny trening każdego dnia. Nie jest konieczne wykorzystywanie bardzo ciężkich hantli – niewielkie obciążenie w zupełności wystarczy.

Tkanka tłuszczowa na plecach? Pomoże interwałowy trening kardio

Trening kardio, czyli ćwiczenia przyspieszające akcję serca, są bardzo skuteczne, jeśli tkanka tłuszczowa i kalorie mają być spalane w szybszy i bardziej efektywny sposób. Z kolei trening interwałowy będzie doskonały, jeśli chodzi konkretnie o spalanie tkanki tłuszczowej na plecach.

Układ krążenia

Możesz wybrać dowolne ćwiczenie spośród takich propozycji jak bieganie, pajacyki, jazda na rowerze, skakanka czy ćwiczenia na orbiterze.

Brzuszki a tkanka tłuszczowa na plecach

Oczywiście każdy wie, że jest to ćwiczenie przeznaczone przede wszystkim na spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu i wzmacnianie mięśni tej części ciała. Warto jednak podkreślić, że są one bardzo pomocne także, jeśli chodzi o tłuszczyk na plecach.

Wykonuj przede wszystkim ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha, dodatkowo wybierz także ćwiczenia rozciągające boki i rozciąganie statyczne.

Dodatkowa garść porad

  • Tkanka tłuszczowa to trudny przeciwnik, z którym walkę możesz wygrać głównie dzięki swojej determinacji i samodyscyplinie. Praca nad mięśniami jest w tym wypadku jeszcze bardziej wymagająca niż w przypadku innych części ciała. Wykonuj regularnie zaproponowane przez nas ćwiczenia, a efekty na pewno przyjemnie Cię zaskoczą.
  • Jeśli Twoim celem jest także zgubienie zbędnych kilogramów, pamiętaj, że kluczowa jest w tym wypadku zbilansowana dieta, pozbawiona niezdrowych tłuszczów, smażonych potraw i cukru. Wzbogać swój jadłospis w zdrowe produkty, takie jak owoce, warzywa, zielona herbata, woda i błonnik.
  • Intensywne ćwiczenia połącz z masażem i peelingiem. To także przyczyni się do wyeliminowania tkanki tłuszczowej i boczków.
  • Ostatnia sprawa – pamiętaj jak ważna jest odpowiednia postawa ciała. Utrzymuj wyprostowaną pozycję i nie garb się, dzięki temu unikniesz formowania się wałeczków tkanki tłuszczowej na plecach.

Mamy nadzieję, że tkanka tłuszczowa na plecach już niedługo przestanie być Twoim problemem!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.