Szybkie spalanie tłuszczu dzięki tym produktom

Nawet jeśli o tym nie wiedziałaś, istnieją produkty spożywcze, które skutecznie przyspieszają spalanie tłuszczu. Dzieje się tak między innymi dlatego, że do ich spalenia organizm potrzebuje więcej kalorii, niż one same dostarczają. W ten sposób łatwo można zgubić nadmiar nagromadzonej tkanki tłuszczowej
Szybkie spalanie tłuszczu dzięki tym produktom
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Szybkie spalanie tłuszczu jest niezwykle ważną kwestią dla wielu z nas. Staramy się dbać o naszą figurę, chcemy też zawsze dobrze się prezentować w towarzystwie. Teraz jednak walka ze zbędnymi kilogramami stanie się jeszcze łatwiejsza! Wszystko dzięki odkryciu produktów, które znacznie ułatwiają szybkie spalanie tłuszczu.

Jedną z największych korzyści posiadania wiedzy na ten temat jest to, że nie będziesz musiała na siłę kontynuować restrykcyjnej diety, która być może sprawia, że nie pozwalasz sobie na to, co tak naprawdę lubisz. Lepiej zrobisz pokładając ufność w naturalnych rozwiązaniach. Dowiedz się więc jakie produkty żywnościowe wspomagają szybkie spalanie tłuszczu i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają.

Możesz dowolnie je łączyć i w ten sposób znacznie wzbogacić zdrowy jadłospis, który dodatkowo będzie służył obranemu przez Ciebie celowi i pomoże Ci na szybkie spalanie tłuszczu.

Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego jaki sposób odżywiania obierasz, nigdy nie wolno popadać w skrajności. Lepiej jest kierować się zrównoważonym podejściem, zwłaszcza wtedy, gdy dokonujemy wyboru tego, co znajdzie się na naszym talerzu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej zrobisz doradzając się lekarza bądź dietetyka.

Teraz jednak przejdźmy do rzeczy. Jakie produkty umożliwiają szybkie spalanie tłuszczu? Oto lista niektórych z nich:

1. Produkty umożliwiające szybkie spalanie tłuszczu – jaja

Jaja

Pierwszym z produktów znacznie przyspieszających proces spalania tłuszczu są bez wątpienia kurze jaja. Być może w pierwszej chwili pomyślisz, że spożywanie żółtek nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jednakże w rzeczywistości kurze jaja stanowią bogate źródło niezbędnych protein.

Jedząc jaja możesz dostarczyć organizmowi to, czego potrzebuje, a przy tym nie obciążać go zanadto. 

Bardzo dobrym pomysłem jest zastąpienie bogatego w kalorie śniadania jajami serwowanymi na różne sposoby.

 • Najlepsze przepisy zakładają zastosowanie dużej ilości warzyw wraz z niewielką ilością tłuszczu.
 • Podchodząc rozsądnie do tematu nie jedz więcej, niż dwóch jaj dziennie.
 • Jeśli mimo wszystko masz wątpliwości, możesz ograniczyć się do spożywania wyłącznie białek. To pozwoli nie przyswajać nawet najmniejszej ilości tłuszczu, ale takie działanie wcale nie jest zalecane.

2. Seler naciowy

Seler naciowy skutecznie pomaga pozbyć się nagromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej. Ze względu na wysoką zawartość wody oraz błonnika doskonale wspomagają pracę układu pokarmowego sprawiając, że spożywane wartości ulegają łatwiejszemu rozkładowi.

 • Seler naciowy warto spożywać w postaci koktajli bogatych w witaminę C, w zupach czy różnego rodzaju sałatkach. Nie wahaj się w pełni wykorzystać wszystkich właściwości, jakie posiada to smaczne warzywo. Działa ono między innymi jako naturalny środek przeczyszczający i oczyszczający.

Seler naciowy posiada też cenne właściwości jeśli chodzi o szybkie spalanie tłuszczu. Dzieje się tak między innymi dlatego, że do pełnego rozłożenia spożytego selera ciało potrzebuje więcej kalorii, niż dostarcza samo jego zjedzenie.

Ze względu na cenne właściwości selera, zawsze warto posiadać go w lodówce. Jeśli zaś lubisz uprawiać grządki, możesz pomyśleć o dołączeniu go do swoich upraw.

3. Pikantne posiłki

Czy słyszałaś o niezliczonych korzyściach płynących ze spożywania potraw na ostro? Właśnie taką możliwość dają nam różne rodzaje chilli. Najlepszą wiadomością jest to, że praktycznie każdy z nich wspomaga szybkie spalanie tłuszczu. 

 • Chilli i inne ostre papryczki zawierają wiele antyoksydantów i stanowią bogate źródło witaminy C. Głównym natomiast składnikiem wspomagającym usuwanie z organizmu nagromadzonej tkanki tłuszczowej jest kapsaicyna, która bierze udział w jej rozpuszczaniu.

Nie koniecznie musisz na siłę jeść potrawy, które są dla Ciebie zbyt pikantne. Wystarczy, że użyjesz chilli lub jednej z pikantnych papryczek tak jak stosuje się inne przyprawy, z rozsądkiem i umiarem. Najważniejsze jest jednak to, byś nie zapominała regularnie dodawać ich do przyrządzanych potraw.

4. Zielona herbata

Zielona herbata

Zielona herbata jest jednym z najbardziej znanych spalaczy tłuszczu. Idealnie było by regularne picie 3-4 filiżanek taj smacznej herbaty każdego dnia. Zawiera ona mnóstwo rodzajów antyoksydantów, które biorą udział w skutecznym oczyszczaniu organizmu oraz znacznie przyspieszają metabolizm.

Jeśli smak zielonej herbaty nie należy do Twoich ulubionych, możesz stosować ją jako jeden z produktów używanych do przygotowania smakowitych koktajli odchudzających.

5. Jogurt

Znany już od wieków. Mówi się, że Grecy nadawali swym ciałom doskonały wygląd pijąc ten naturalny produkt ze względu na jego właściwości przyspieszające spalanie tłuszczu. Aby jednak uzyskać podobne rezultaty musisz koniecznie przyjrzeć się jogurtom dostępnym na sklepowych półkach i wybrać najlepszy. Co to oznacza? Że musi być wolny od konserwantów i przede wszystkim od cukru.

Kiedy już się na tym skupisz, to odkryjesz, że to niełatwe zadanie. Większość sklepowych produktów jest bowiem pełna cukru. Przeglądaj więc etykiety i wybierz w pełni naturalny jogurt, który będzie Ci odpowiadał.

 • Jeśli nie odpowiada Ci smak jogurtu naturalnego, jedz go z owocami lub dodaj odrobinę pszczelego miodu.

6. Ryby

Regularne spożywanie ryb jest niezwykle istotne nie tylko dla tych, które chcą się pozbyć nadmiernej masy ciała. To element nieodzowny dla zachowania dobrego zdrowia w przypadku każdej z nas. Najlepsze ryby dostępne w sklepach to:

 • Tuńczyk
 • Łosoś
 • Pstrąg
 • Anchois
 • Sardynki

Wszystkie wspomniane ryby spożywane regularnie bez wątpienia mają istotny wpływ na przyspieszenie metabolizmu. Ponadto zawierają niezwykle istotne dla naszego zdrowia kwasy tłuszczowe omega 3, a także zapobiegają odkładaniu się tkanki tłuszczowej na ścianach naczyń krwionośnych.

7. Mleko sojowe

Proteiny zawarte w ty produkcie wspomagają szybkie spalanie tłuszczu nagromadzonego w organizmie. Mleko sojowe  szybko sprawia uczucie sytości, a poza tym zapewnia organizmowi zapas wapnia i wielu cennych witamin.

Mleko sojowe stanowi doskonały produkt zwłaszcza dla tych z nas, które chcą się pozbyć zbędnych kilogramów. Z łatwością można je łączyć z wieloma produktami. Możesz na przykład:

 • Przygotować koktajl na bazie mleka sojowego z dodatkiem różnych owoców.
 • Spożywać je w połączeniu z różnego rodzaju płatkami śniadaniowymi.

8. Zboża pełnoziarniste

Jakie zboża znajdują się w Twojej codziennej diecie? Wiele z nas nadal często przygotowuje biały ryż, czy pierwszy z brzegu makaron. To istotny błąd. O wiele lepiej zrobisz przygotowując w to miejsce:

 • Ryż pełnoziarnisty
 • Kukurydzę
 • Zboża pełnoziarniste
 • Owies

Spożywanie produktów pełnoziarnistych jest o wiele zdrowsze dla organizmu. Jeszcze lepsze jest jednak z punktu widzenia odchudzania, ponieważ do ich rozłożenia organizm potrzebuje dwa razy tyle energii.

9. Owoce

Owoce

Owoce stanowią produkt ułatwiający rozkładanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Tym lepsze działanie wykazują, im więcej zawierają wody. Wśród tych, które są najbardziej pomocne w spalaniu tłuszczu wymienić można między innymi:

 • Melon
 • Arbuz
 • Wszelkiego rodzaju cytrusy
 • Papaja
 • Jabłko
 • Winogrono

W tym przypadku powinnaś jednak mieć szczególny wzgląd na ilość spożywanych owoców. Choć nie sprawią one, że przybierzesz na wadze, to na pewno mogą spowodować podwyższenie ilości glukozy w Twoim krwiobiegu, jeśli będziesz spożywać je w nadmiarze.

Nigdy więc nie jedz więcej niż jedną porcję na raz.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Dussaillant C, Echeverría G, Rozowski J, Velasco N, Arteaga A, Rigotti A. Consumo de huevo y enfermedad cardiovascular: una revisión de la literatura científica [Egg intake and cardiovascular disease: a scientifi c literature review]. Nutr Hosp. 2017 Jun 5;34(3):710-718. Spanish. doi: 10.20960/nh.473. PMID: 28627211.
 • Erdogan A, Rao SS, Thiruvaiyaru D, Lee YY, Coss Adame E, Valestin J, O’Banion M. Randomised clinical trial: mixed soluble/insoluble fibre vs. psyllium for chronic constipation. Aliment Pharmacol Ther. 2016 Jul;44(1):35-44. doi: 10.1111/apt.13647. Epub 2016 Apr 29. PMID: 27125883; PMCID: PMC4891216.
 • Varghese S, Kubatka P, Rodrigo L, Gazdikova K, Caprnda M, Fedotova J, Zulli A, Kruzliak P, Büsselberg D. Chili pepper as a body weight-loss food. Int J Food Sci Nutr. 2017 Jun;68(4):392-401. doi: 10.1080/09637486.2016.1258044. Epub 2016 Nov 29. PMID: 27899046.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.