Koktajle odchudzające: pyszne i skuteczne

Oprócz zmniejszenia rozmiaru tłuszczu na brzuchu, składniki zawarte w każdym z opisywanych koktajli poprawiają trawienie i pozwalają wyeliminować zjawisko zatrzymania płynów w organizmie, a także zapewniają Ci większą dawkę energii.
Koktajle odchudzające: pyszne i skuteczne
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Jeżeli dbasz o to, co jesz, to będziesz w stanie osiągnąć zrównoważoną wagę ciała – a pomocną rolę w tym mogą odegrać opisywane przez nas poniżej koktajle odchudzające.

Niemniej jednak niektóre rejony ciała są bardziej oporne na utratę masy od innych. Wynika to z tego, że pokłady tłuszczu w nich zgromadzone mogą być efektem funkcjonowania niektórych narządów w tej okolicy, a nie tylko być spowodowane nadmiarem kalorii w spożywanych posiłkach.

Jednym z takich obszarów jest talia i brzuch, a więc w dzisiejszym artykule postaramy się skupić się na tym jak zmniejszyć obwód brzucha w łatwy i przyjemny sposób wykorzystując pyszne koktajle odchudzające oparte wyłącznie o naturalne składniki.

Poznaj zatem następujące koktajle odchudzające, które pomogą Ci zredukować Twój brzuch jednocześnie pozwalając cieszyć się ich pysznym smakiem.

Sok z ananasa

Koktajle odchudzające – ich najważniejsze właściwości

To powszechnie znana prawda. Aby schudnąć, trzeba nie tylko codziennie liczyć kalorie w zjadanych posiłkach, ale również dokonywać dobrych wyborów żywieniowych. Wiele opcji i produktów ma dobroczynne właściwości dla zdrowia, a na dodatek niektóre z nich korzystnie wpłyną na Twój wygląd.

Jeśli Twoim zamiarem jest zmniejszenie rozmiarów brzucha, to powinieneś skupić się na tych produktach żywnościowych, które mają następujące właściwości:

Działanie moczopędne

Są to produkty, które pomagają usunąć nadmiar płynów zatrzymywanych przez Twój organizm, który sprawiają, że wyglądasz na opuchniętego i czujesz się ociężały. Brzuch jest jednym z najbardziej typowych obszarów ciała, w którym widoczne stają się efekty zatrzymania płynów.

Działanie przeczyszczające

W wielu przypadkach stany zapalne brzucha i jego okolic są związane z uciążliwymi zaparciami. Dlatego też należy zdecydować się na produkty żywnościowe, takie jak opisywane przez nas dziś koktajle odchudzające, oparte o w pełni naturalne i ekologiczne składniki cechujące się zarazem łagodnym działaniem przeczyszczającym.

Przekłada się to na stymulowanie prawidłowej pracy układu pokarmowego i regulowanie funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Regulacja poziomu hormonów

Tłuszcz na brzuchu czasami tworzy się w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej Twojego organizmu. Ta przyczyna może tłumaczyć, dlaczego niektórzy ludzie uważają, że tak trudno jest im zwalczyć nadmiar tłuszczu w jamie brzusznej, mimo że ogólnie rzecz biorąc ich sylwetka zalicza się do tych szczuplejszych.

Tłuszcz może gromadzić się także po wewnętrznej stronie ud. Produkty spożywcze, które pomagają regulować gospodarkę hormonalną organizmu mogą także zapewnić naturalną równowagę poziomu hormonów, a także zapewnić Ci szereg innych korzyści dla Twojego zdrowia.

Koktajle odchudzające

Koktajle odchudzające są prostym i smacznym sposobem spożywania produktów spożywczych, które również zapewniają cenne korzyści dla Twojego zdrowia. Możesz dzięki nim dodać szereg niezbędnych składników mineralnych i innych suplementów, jednocześnie zachowując doskonały smak i aromat.

Poza tym, koktajle zarówno są łatwe do przyrządzenia, jak i późniejszego spożycia. Możesz po prostu przechowywać je w lodówce i wypić wtedy, kiedy najdzie Cię na nie ochota, bez konieczności spędzania długiego czasu w kuchni na ich przyrządzaniu. Są także bardzo satysfakcjonujące i zapewniają Ci sporą dawkę zdrowej energii.

Kiwi z ananasem

Najlepszym sposobem jest picie ich w godzinach porannych, na przykład na śniadanie, ale możesz też bez problemu raczyć się ich smakiem w godzinach popołudniowych.

Proponujemy Ci wypróbować następujące trzy koktajle odchudzające, skutecznie redukujące tłuszcz na brzuchu. Ale możesz także eksperymentować z łączeniem innych składników. Miksuj je razem i odkrywać zupełnie nowe smaki.

1. Koktajl na bazie jabłka oraz zielonej herbaty matchy

Składniki

 • Dwa zielone jabłka
 • 1 łyżeczka sproszkowanej matchy (10 g)
 • 3/4 szklanki wody lub mleka roślinnego (150 ml)

Ten koktajl cechuje się wspaniałą, kremową konsystencją i będzie łączył w sobie wszystkie zalety świeżych owoców z leczniczymi właściwościami oferowanymi przez matchę.

Jabłka
Twoje jabłka powinny pochodzić z ekologicznego sadu, dzięki czemu będziesz mógł bezpiecznie wykorzystać ich skórki w swoim koktajlu. Pomagają one regulować funkcjonowanie układu pokarmowego, podobnie zresztą jak miąższ tych owoców.

Matcha – zielona herbata

Matcha jest sproszkowaną japońską zieloną herbatą, która oprócz dostarczania zdrowej energii,reguluje także gospodarkę hormonalną Twojego organizmu.

2. Ananas oraz szałwia hiszpańska

Składniki

 • 1 gruby plaster świeżego ananasa
 • 1 łyżka nasion szałwii hiszpańskiej (chii) (10 g)
 • 3/4 szklanki wody (150 ml)

Ten koktajl jest słodki i ma smak kojarzący się z tropikami, a także jest jednym z najbardziej skutecznych koktajli na potrzeby odchudzania i redukcji tłuszczu na brzuchu.

Ananas
Ananas jest naturalnym środkiem o działaniu moczopędnym,  który stymuluje także funkcjonowanie układu pokarmowego, dlatego też jest on kluczowym składnikiem wielu diet odchudzających.

Koktajl z ananasa

Szałwia hiszpańska (chia)
Nasiona te stają się ostatnio coraz bardziej popularne, ponieważ zapewniają one dostarczanie Twojemu organizmowi sporych ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i regulują pracę układu pokarmowego. Pamiętaj, aby przed użyciem ich w koktajlu namoczyć je uprzednio w wodzie przez całą noc.

3. Koktajle odchudzające z kiwi i kokosa

Składniki

 • 2 dojrzałe owoce kiwi
 • 1 łyżka oleju kokosowego (15 g) lub 1/2 szklanki wody kokosowego, lub mleczka kokosowego (100 ml)
 • Woda (w razie potrzeby)

Jest to kolejny tropikalne i cechujący się intensywnym aromatem koktajl, który swoje niesamowite właściwości smakowe zawdzięcza obu jego głównym składnikom.

Owoc kiwi
Ten owoc jest skuteczną metodą leczenia dla osób cierpiących na zaparcia, ponieważ wykazuje natychmiastowe efekty przeczyszczające, jeżeli jest spożywany na czczo i w postaci surowej.

Kokos
Ze swojej strony zawsze usilnie nakłaniamy do korzystania z leczniczych właściwości kokosa. Woda kokosowe, mleczko i olej z tego owocu zapewniają dostawę zdrowych kwasów tłuszczowych do Twojego organizmu. I choć owoce te cechują się dosyć wysoką liczbą kalorii, to jednak koktajle odchudzające na bazie kokosa pomogą skutecznie zmniejszyć obwód Twojego brzucha.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Syvertsen, J. P., Smith, M. L., & Boman, B. J. (1993). Tree growth, mineral nutrition and nutrient leaching losses from soil of salinized citrus. Agriculture, Ecosystems and Environment. https://doi.org/10.1016/0167-8809(93)90080-9
  • Umapathy, K. (2015). Aromatic Cues Help Dementia Sufferers with Appetite Loss.
  • NCT01350843. (2011). The Effects of Orange Juice on Plasma Lipids. Https://Clinicaltrials.Gov/Show/Nct01350843.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.