Kokos sposobem na otyłość?

Wiedziałaś, że kokos przyspiesza metabolizm? Najskuteczniej działa w połączeniu ze zrównoważoną dietą i aktywnością fizyczną.

Kokos jest owocem, który zawiera ogromne ilości nutrientów gromadzących się zarówno w miąższu, jak i w mleku. Jest głównym składnikiem diety krajów tropikalnych, gdzie jest ogólnodostępny.

W dzisiejszych czasach można go kupić na całym świecie. Kokos zawiera duże ilości błonnika, witamin i minerałów, które wpływają na ogólny stan zdrowia. Stosowany jest w medycynie naturalnej niemal od zawsze, a ostatnie badania potwierdziły jego skuteczność.

Kokos pomaga walczyć z nadwagą

Naukowcy z Meksyku wykorzystują zarówno skórkę, jak i miąższ, do tworzenia produktów i suplementów, które mają służyć kontrolowaniu cholesterolu, trójglicerydów i nadwagi.

Według rezultatów przeprowadzonych badań, to właśnie te części kokosa zawierają największe ilości błonnika i nutrientów, które sprzyjają odchudzaniu. Ale to nie wszystko! Obniżają też wskaźnik glikemiczny, co jest świetną wiadomością dla cukrzyków.

Produkty kokosowe

Do przygotowania wspomnianych suplementów, kawałki owocu są wkładane do specjalnej mikrofalówki w celu pozbycia się wody. Podgrzewa się od środka na zewnątrz w taki sposób, żeby struktura błonnika się otworzyła. Potem wystarczy podzielić na mniejsze części.

Rezultaty przeprowadzonych badań są jednoznaczne – kokos może stać się jednym z najlepszych leków na otyłość. Wciąż istnieje kilka niewiadomych, dlatego też naukowcy dalej prowadzą analizę tych właściwości.

Ale już na dzień dzisiejszy warto włączyć kokosy do naszego jadłospisu. Oprócz świeżych owoców, możesz wykorzystać ich pochodne.

Należą do nich:

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: Woda kokosowa – wpływ na Twoje ciało

Olejek kokosowyOlejek kokosowy

Przez wiele lat myślano, że olejek kokosowy jest nierozpuszczalny ze względu na dużą zawartość tłuszczu.

Po wielu badaniach dowiedziono, że ten rodzaj kwasów tłuszczowych ma zdolność bezpośredniego przekształcania się w energię. Co to oznacza? Że olejek kokosowy dostarcza dużych ilości nie tylko owej energii, ale i witalności. Przyspiesza też metabolizm ułatwiając spalanie zbędnego tłuszczu.

Pamiętaj jednak, że kokos sam w sobie nie sprawi, że schudniesz. Musi mu towarzyszyć zdrowa dieta i aktywność fizyczna.

Woda kokosowa

Pochodząca z młodego kokosa, woda kokosowa jest świetnym dodatkiem do diety odchudzającej, ponieważ zawiera duże ilości nutrientów i błonnika. Jest też wyjątkowo niskokaloryczna.

Napój ten doskonale nawadnia organizm. Po dużym wysiłku fizycznym dostarcza nam elektrolitów i przyspiesza regenerację organizmu. Jej regularne spożycie poprawia trawienie, zapobiega zaparciom i zwalcza retencję płynów, które również wpływają na naszą wagę.

Sok z kokosa i ananasa

Koktajl z kokosa

Nie ma nic lepszego, niż połączenie wspaniałych właściwości ananasa z produktem, takim jak kokos.

Sok z kokosa i ananasa ma niepowtarzalny, tropikalny smak. Nadaje się zwłaszcza w upalne dni. Mix owoców jest źródłem nutrientów i przeciwutleniaczy, które zwalczają cholesterol, aktywują metabolizm i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się.

Składniki

  • 1 filiżanka posiekanego kokosa (80 g)
  • 1 filiżanka posiekanego ananasa (155 g)
  • ½ szklanki wody (100 ml)

Przygotowanie

  • Wkładamy wszystkie składniki do sokowirówki (lub korzystamy z blendera) i miksujemy do uzyskania jednolitego napoju.
  • Pijemy od razu, bez odcedzania. Minimum 3 razy w tygodniu.

Nie zapomnij przeczytać: Zrób detoks przy użyciu ananasa

WIĘCEJ DLA CIEBIE