Szczęśliwe pary - ich 6 nawyków

Zadowolone pary wiedzą jak akceptować różne etapy ich związku i rozumieją, że każdy człowiek potrzebuje własnej przestrzeni, jednocześnie dzieląc razem tę wspólną
Szczęśliwe pary - ich 6 nawyków

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Związek miłosny wymaga dużo pracy. Szczęśliwe pary nie tylko razem się bawią. Każda relacja wymaga pewnych rytuałów, które mają pozytywny wpływ na oboje partnerów.

Oznacza to, że każdego dnia trzeba się starać, aż do momentu w którym te rytuały nie staną się czymś naturalnym. Chemicznym powodem takiego zachowania jest fakt, że w miarę starzenia się,   trudniej jest utrzymać odpowiedni poziom dopaminy w mózgu.

Oznacza to, że nie zawsze będziesz zadowolona ze swojego związku. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją pewne nawyki, które sprawią, że miłość przetrwa, a wraz z nią wasz związek. Poznaj tajemnice spełnionego związku – szczęśliwe pary.

1. Szczęśliwe pary budują silną przyjaźń

Szczęśliwe pary składają się z dwóch kochanków, którzy są również najlepszymi przyjaciółmi. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nie zawsze będziesz czuć się komfortowo dzieląc wszystko ze swoim partnerem.

para na rowerach

Jeśli jednak zaczniesz budować przyjacielskie relacje, w których możesz mówić swobodnie, jakby druga osoba była twoją najbliższą przyjaciółką. To dzięki takiemu zaufaniu, może rozwinąć się między wami bardzo głęboka więź.

Z czasem wasza romantyczna i seksualna więź, którą razem dzielicie, może osłabnąć i zmienić się w monotonię. Przyjaźń może bardziej wzmocnić związek niż tylko romantyzm i seks.

Jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym czy odniesiecie sukces jako para. Poza tym, kiedy łączysz się z osobą, która jest również twoim najlepszym przyjacielem, będziesz czuć się bardziej komfortowo, zrelaksowana i łatwiej będzie ci się dobrze bawić.

2. Doceniają nawzajem swoje osobliwości

Kolejnym zdrowym nawykiem par, które są zadowolone ze swojego związku, jest docenianie nawzajem swoich osobliwości. Jeśli masz kogoś, kto cię kocha razem ze wszystkimi dziwactwami, łatwiej będzie wam wspólnie spędzić przyjemnie czas.

Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli twój partner nie akceptuje lub nie toleruje twoich dziwnych nawyków, nie będziesz w stanie wyobrazić sobie was razem w przyszłośći. Musicie cieszyć się swoją odmiennością, ponieważ jest ona częścią waszego życia i właśnie z tego powodu jesteście wyjątkowi.

Te właśnie niepowtarzalne cechy są darami, które sprawiają, że każdy wasz dzień będzie zabawny i niepowtarzalny.

W tym momencie jest to naprawdę ważne, aby być świadomą i uczciwą. Jeśli jest coś w drugiej osobie, co ci się naprawdę nie podoba i zaczynasz być mniej tolerancyjna niż wcześniej, to może jest to dobry czas, aby przemyśleć, czy osoba, z którą obecnie jesteś, jest tą z którą chcesz być.

Pamiętaj, że miłość jest bezwarunkową akceptacją, bez oczekiwania na zmianę.

3. Wspólnie planują

leżący ludzie

Pary, którzy są zadowolone ze swoich relacji, wiedzą jak ważne jest wspólne spędzanie czasu. Czasami może to być tak proste, jak wspólne przebudzenie i spędzenie razem zwykłego dnia.

Nigdy nie zaszkodzi, pomyśleć o wielkiej przygodzie lub szalonej nocy na mieście. Pamiętaj, że to wymaga trochę przygotowań i uwzględnienia pragnień drugiej osoby, dzięki czemu oboje będziecie się dobrze bawić.

Twój grafik może być bardzo zajęty, ale zawsze musisz poświęcić trochę czasu, aby skupić się na swoim związku i partnerze. Plany mogą być proste lub skomplikowane, to zależy od ciebie, ale zawsze powinny być zabawą dla was obojga.

4. Wiedzą kiedy odpuścić podczas kłótni

Bez względu na to, jak wiele radości czerpiecie z przebywania razem, zawsze znajdzie się czas, kiedy będziecie mieli konflikt. Celem nie jest uniknięcie tych napięć – bo to jest niemożliwe – ale dowiedzenie się, kiedy należy obniżyć emocje.

Szczęśliwe pary wiedzą, że rozwiązanie problemu jest ważniejsze, niż trzymanie się swojej dumy i odmowa przeprosin. Dobre pary są w stanie się kłócić, przepraszać i naprawiać szkody które zostały wyrządzone.

Kłótnie nie są zabawne, ale to też nie koniec świata i nie należy traktować ich jako takich. Niech kłótnie pozostaną tam, gdzie jest ich miejsce: w przeszłości.

5. Bawią się z innymi ludźmi

Razem macie najlepszą zabawę, ale czasem trzeba zrobić sobie przerwę. Nie ma w tym nic złego – wręcz przeciwnie. Prowadząc aktywne życie towarzyskie będziecie mieć więcej rzeczy do omawiania

To nie jest sprawiedliwe, czy realistyczne aby oczekiwać, że twój partner będzie bawił się tylko z tobą. Oboje potrzebujecie czasu, aby cieszyć się rodziną i przyjaciółmi.

Ważne jest również, abyście wspólnie spędzali czas z innymi ludźmi. Dobrym rozwiązaniem mogą być podwójne randki czy kolacje. Jeśli pójdziesz na nudną imprezę to przekonasz się, o ile lepiej razem spędzacie czas. Może to być zarówno zabawne i relaksujące dla was obojga.

6. Są uczuciowi

tuląca się para

Jest to niezmiernie ważny rytuał dla szczęśliwych par. Demonstrując swoją miłość poprzez pocałunki, trzymanie się za ręce, lub podtrzymanie relacji seksualnych, mimo swej prostoty, jest bardzo ważne dla szczęścia w związku.

Nie ma znaczenia, jak długo jesteście razem, po prostu nie możecie przestać być czułymi dla siebie. Te małe gesty przypominają o tym jak jest się ważną dla drugiej osoby.

Szczęśliwe pary składają się z dwójki ludzi, którzy są razem szczęśliwi. Wiedzą, jak spędzać czas i dobrze się bawić, samodzielnie lub z innymi, są szczęśliwi i wolni aby dzielić się swoimi potrzebami.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.