Suplementy diety pomocne w rzucaniu palenia

Suplementy diety pomocne w rzucaniu palenia

Ostatnia aktualizacja: 17 września, 2018

Pierwszym niezbędnym krokiem do rzucenia palenia jest mocne postanowienie i siła woli. Suplementy diety pomocne w rzucaniu palenia, takie jak esencje kwiatowe Bacha i nasiona słonecznika mogą zdecydowanie ułatwić przełamanie tego złego nawyku.

Ile razy przysięgałeś sobie, że chcesz w końcu skończyć z papierosami? Być może przez jakiś czas udało ci się utrzymać postanowienie, ale potem słabość okazała się silniejsza? Lub przeciwnie – dawno już straciłeś nadzieję i nawet nie chcesz myśleć o zaprzestaniu zgubnego nałogu?

W poniższym artykule przedstawimy ciekawe metody, które pomogą Ci się zmobilizować i zwiększą Twoje szanse na sukces. Poznaj interesujące tricki i naturalne suplementy diety pomocne w rzucaniu palenia. Dzięki nim poprawisz jakość życia i zdrowia.

Powodzenia!

Dlaczego nie mogę przestać palić papierosów?

Istnieje wiele powodów, dla których nie jesteś w stanie rzucić palenia. Może na Ciebie wpłynąć trudna sytuacja życiowa, środowisko osób palących oraz to, jak długo trwa nałóg i wiele innych czynników.

Pierwszym krokiem do rzucenia palenia na zawsze, jest chęć zrobienia tego z własnej woli. Bardzo pomocne może być zrozumienie negatywnego wpływu tytoniu na zdrowie, kosztowności nałogu oraz naszego wpływu na zdrowie najbliższych.

Suplementy diety pomocne w rzucaniu palenia

Leczenie jabłkami

Kiedy nałogowy palacz je jabłka, jego jelita reagują dość negatywnie na mieszaninę kwasu jabłkowego i nikotyny. Ta reakcja może być bardzo nieprzyjemna dla osoby palącej. Warto ją wykorzystać w celu zniwelowania chęci sięgnięcia po papierosa.

Jeśli zaczniesz jeść kilka surowych jabłek dziennie, możesz odkryć, że masz mniejszą ochotę na popalanie. Ten owoc ma również właściwości  w dużym stopniu oczyszczające i pomaga wyeliminować toksyny z organizmu. Dlatego proponujemy 15-dniowy detoks jabłkowy.

Suplementy pomocne przy rzucaniu palenia

Przez dwa tygodnie spożywaj codziennie około od czterech do sześciu jabłek. Można je spożywać na surowo, w postaci soku, sałatki lub koktajlu. Sugerujemy wybór owoców ekologicznych, aby upewnić się, że są wolne od pestycydów i innych toksycznych oprysków.

Nasiona słonecznika

Nasiona słonecznika liczą się jako suplementy diety pomocne w rzucaniu palenia! Są bogate w witaminy, minerały, białko, błonnik i ważne kwasy tłuszczowe. Słonecznik jest również ciekawym sposobem na rzucenie palenia.

Spożywanie tych nasion może pomóc ci przetrwać głód nikotynowy i zajmie Ci ręce. Spróbuj podjadać słonecznik za każdym razem gdy masz chęć na papierosa- bez niezdrowych konsekwencji i ryzyka uzależnienia.

Słonecznik

Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych i witamin z grupy B pomoże Ci on zrównoważyć system nerwowy i zmniejszyć poziom lęku, stresu i drażliwość. Nasiona słonecznika są nawet korzystne dla pracy wątroby i nadnerczy, abyś czuł się pełen energii i miał pozytywne nastawienie nawet w stresujących sytuacjach.

Możesz jeść słonecznik wydobywając go samodzielnie z łupin. Manualne otwieranie ich jeszcze bardziej zmniejszy Twój stres i zajmie Twoje ręce na pewien czas.

Korzeń lukrecji

Ssanie lub żucie lukrecji od dawna stanowi rozrywkę dla dzieci i dorosłych w wielu różnych kulturach. Ta słodka roślina lecznicza może być również przydatna, jeśli chodzi o zmniejszenie uzależnienia od tytoniu. Możesz czerpać korzyści z jej właściwości pro- zdrowotnych i leczniczych.

Przede wszystkim, podobnie jak nasiona słonecznika, pomaga zastąpić jeden zły nawyk dobrym. Gdy zapragniesz papierosa, odrobina korzenia lukrecji może zmniejszyć Twój niepokój i złagodzić uzależnienie od tego toksycznego nawyku.

Ludzie, którzy mają zbyt wysokie ciśnienie krwi, nie powinni jednak spożywać lukrecji, ponieważ może to pogorszyć działanie leków. Roślina jest zalecana tylko dla tych, którzy mają niskie lub prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi.

Esencje kwiatowe Bacha

Esencje kwiatowe Bacha są naturalnymi olejkami pochodzącymi z różnych roślin leczniczych. Mają subtelne i energetyzujące właściwości, które pomagają zrównoważyć wszelkie zaburzenia emocjonalne, psychiczne i nerwowe, bez ryzyka uzależnienia.

Dlatego mogą być bardzo przydatne dla tych, którzy chcą rzucić toksyczny zwyczaj, bez niekorzystnych objawów z powodu niepokoju, nerwowości lub drażliwości.

suplementy diety pomocne w rzucaniu palenia- kwiaty Bacha

Poznaj najlepsze esencje kwiatowe Bacha- suplementy pomocne w rzuceniu palenia:

Niecierpek: ten kwiat pomaga osłabić niepokój, jeśli jesteś zbyt zestresowany i dzięki temu pozwala Ci dążyć do realizacji celu, jakim jest rzucenie palenia.
Dzika wiśnia: ta esencja pomoże ci odzyskać kontrolę nad każdą sytuacją, z którą trudno jest Ci sobie poradzić.
Orzech włoski: to najlepszy suplement, który pomaga na spokojnie dostosować się do zmian lub nowej sytuacji, na którą być może nie jesteś przygotowany.
Modrzew: da Ci pewność siebie, tak bardzo potrzebną do osiągnięcia Twoich celów. Pomoże Ci rzucić uzależnienie od czegokolwiek lub kogokolwiek.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.