Stylizacja figury - 8 ubrań, które Ci w tym pomogą

Stylizacja figury - 8 ubrań, które Ci w tym pomogą

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia, 2020

Umiejętność ubierania się może pomóc Ci zaakcentować te elementy sylwetki, które uważasz za najbardziej atrakcyjne. Stylizacja figury może dać niewyobrażalne rezultaty dzięki umiejętnemu dobieraniu ubrań, które Ci w tym pomogą. Trzeba tylko z nich skorzystać!

Smukła sylwetka i wysoki wzrost ma wiele wspólnego z kwestiami genetycznymi i cechami, z którymi się rodzimy. Nigdy jednak nie lekceważ potęgi ubioru. W tym artykule pokażemy ci ubrania, które pomogą ci stylizować figurę w sposób, którego nigdy byś sobie nie wyobrażał.

Jeśli chodzi o wygląd, praktycznie nie istnieje problem, którego właściwie dobrane ubrania nie potrafiłyby naprawić. Jeśli Twoim pragnieniem jest mieć smukłe i wysokie ciało, ten sposób również doskonale się sprawdzi. Czy chcesz wiedzieć, jak to osiągnąć? Oto kilka bardzo ważnych wskazówek, które sprawią, ze stylizacja figury nie będzie miała dla Ciebie tajemnic.

Stylizacja figury – 8 ubrań, które Ci pomogą

1. Spódnica ołówkowa

Oczywiście jest to jedna z tych części garderoby, bez których stylizacja figury się nie obejdzie. Spódnica ołówkowa ma tę zaletę, ze wydłuża i podkreśla nogi. Dla kobiet, które cieszą się tym atrybutem, jest to obowiązkowa opcja.

Uwaga: nie mówimy, że powinnaś mieć ciało modelki, aby ją założyć. Wręcz przeciwnie, mimo że czasem wzbudzają pewną wątpliwość pod względem wygody, to jednak ten typ spódnic jest bardzo korzystny dla prawie wszystkich typów sylwetki. Trzeba się tylko odważyć i dać im szansę.

2. Buty na wysokim obcasie

Nie ma wątpliwości, że obcasy mają olbrzymią przewagę nad butami na niskim obcasie, gdy naszym celem jest stylizacja figury przy pomocy odpowiednich ubrań.

Wysokie obcasy

Choć prawdą jest, że ich regularne noszenie może powodować różne problemy zdrowotne, zakładanie ich przy pewnych okazjach zdecydowanie sprawi, że będziesz wyglądała znacznie lepiej.

3. Pionowe paski

Czy to w spodniach, bluzkach czy spódnicach, pionowe paski wydłużą Twoje ciało i sprawią, że będziesz wyglądać o wiele szczuplej. Są także świetną alternatywą przy wyborze wzorów sukienki.

Oczywiście musimy bardzo uważać, żeby nie przesadzić z ich wykorzystaniem. W takim przypadku efekt może być całkowicie odwrotny. Stylizacja figury wyklucza jakikolwiek nadmiar, który w efekcie obciąża sylwetkę, zamiast dodawać jej lekkości. Paski doskonale posłużą do zamaskowania małego biustu lub zbyt zmysłowych bioder.

4. Spodnie z wysokim stanem

To fantastyczny ciuch, aby ukryć dodatkowe kilogramy. Dają również efekt wydłużenia nóg, który zawsze będzie mile widziany. Podobnie jak w przypadku wielu kluczowych ubrań, i tutaj stylizacja figury opiera się wszechstronnej zasadzie : ukryj to, czego jest za dużo i wyeksponuj to, czego jest za mało.

Spodnie z wysokim stanem potrafią doskonale równoważyć wady i zalety sylwetki.

5. Pasek

Choć jest to akcesorium, idealnie pasuje do tej listy. Paski pozwalają na wyostrzenie w talii i, w konsekwencji, bardzo mocno stylizują sylwetkę.

Nie ograniczaj się do noszenia ich tylko w spodniach: możesz również założyć je do sukienki, kurtki i innych ubrań. Obecnie masz do dyspozycji wiele modnych wzorów, dzięki którym twoja stylizacja figury będzie niepowtarzalna. A zatem znajdź swój styl!

6. Długie ubrania w drukowane wzory

W tym momencie uwzględnimy dwa różne style odzieży, które łączy jeden wspólny cel : stylizacja figury. Po pierwsze, długie ubrania, takie jak płaszcze, bluzki lub kamizelki, sprawią, że twoja sylwetka będzie zawsze wysmuklona.

Z drugiej strony nadruki maja za zadanie zrównoważyć całość. Jak wiesz, nadruki dodają objętości, coś, co może zabrzmieć sprzecznie, biorąc pod uwagę cel, jaki próbujemy tutaj osiągnąć.

Jednakże, jeśli masz wypukłe biodra i masywne nogi, możesz użyć wzorów na górnej części ciała, aby zharmonizować sylwetkę. W przypadku, gdy masz większy tułów, zrób coś odwrotnego. Każde ubranie może wywołać jakiś efekt, po prostu musisz wiedzieć, jak z nich korzystać.

7. Dekolt w szpic

Klasyczny i ukochany dekolt w kształcie litery V może również stać się twoim sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o bardziej wystylizowany wygląd. Tak naprawdę im głębsze wycięcie, tym lepiej.

Głęboki, ładny dekolt sprawi, że będziesz wyglądała znacznie smuklej. A poza tym to ciekawe, ale ta stylizacja figury sprawdza się zarówno u kobiet z dużym biustem, jak i dla tych, którzy są szczuplejsze w tych partiach ciała.

Ubrania

8. Jeden kolor

Ostatnia rada nie dotyczy właściwie konkretnej sztuki odzieży, a jest raczej bardzo przydatną sugestią. Stylizacja figury często zaleca używanie ubrań w tym samym kolorze i osiąga dzięki temu bardzo atrakcyjny efekt. Oczywiście ciemne odcienie, takie jak czarny lub brązowy, wiodą prym na tym polu.

Jednak, jeśli jesteś odważna, możesz spróbować z czerwonym lub białym. Eksperymentuj i znajdź dzięki tej sztuczce swój doskonały styl!

Dzięki tym wskazówkom nie będziesz już musiała się zastanawiać, które ubrania grają na twoją korzyść, a które nie dodają Ci wzrostu ani smukłości. Krótko mówiąc, wybór ubrań, które będziesz zakładać, zależy od sylwetki i stylu każdej kobiety. Oczywiście, oprócz tych czynników zawsze weź pod uwagę okazję. na którą się wybierasz, a także fryzurę i makijaż.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.