Stosowanie wałka do twarzy - w jaki sposób należy go używać?

Konsekwentne stosowanie wałka do twarzy wiąże się ze zmniejszeniem zmarszczek, elastyczności skóry i poprawą krążenia krwi.
Stosowanie wałka do twarzy - w jaki sposób należy go używać?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Prawdopodobnie widziałeś internetowe tutoriale lub podręczniki graficzne opisujące stosowanie wałka do twarzy? Te narzędzia kosmetyczne są wściekłe ze względu na korzyści, jakie przynoszą twarzy. Głównymi cechami wałka do twarzy jak powszechnie wiadomo – są elementy produkcyjne. W zależności od rodzaju może on zawierać metal, igły lub kamienie.

Te z tego ostatniego materiału zyskują popularność dzięki „kosmetyce mineralnej”, nowej koncepcji opartej na korzyściach, jakie skóra właściwa uzyskuje z cennych lub półszlachetnych skał w procesach przezskórnych. Stosowanie wałka do twarzy staje się coraz bardziej rozpowszechnioną praktyką.

Stosowanie wałka do twarzy

Rolki do twarzy to instrumenty przeznaczone do masażu twarzy, wspomagania drenażu limfatycznego, wspomagania przepływu krwi i lepszego wchłaniania składników aktywnych w kosmetykach. Naczynie składa się z cylindrycznego kamienia na każdym końcu, jednego większego od drugiego. Większy rozluźnia szczękę, czoło i policzki, natomiast mniejszy działa na bardziej podatne obszary, takie jak usta i kontur oczu.

Mówi się, że te urządzenia stymulują produkcję kolagenu i rozluźniają skórę twarzy. Ich zastosowanie rozpoczęło się w dermatologii kosmetycznej, która, jak wskazuje Fundación Piel Sana, jest zorientowana na ochronę, zapobieganie i leczenie starzenia się skóry.

Nie ma jednoznacznych dowodów naukowych na temat ich zalet, ale użytkownicy twierdzą, że efekty masażu twarzy tymi narzędziami, zwłaszcza z kamieniami mineralnymi, sprzyjają zdrowszemu wyglądowi cery.

Stosowanie wałka do twarzy
Zalety wałków do twarzy pochodzą z anegdotycznych danych. Uważa się, że są idealne do utrzymania zdrowej skóry. 

Rodzaje wałków do twarzy

Są zimne wałki, wykonane z metalowych elementów, które chłodzą twarz. Innym rodzajem są rolki mikroigłowe, ale ich zastosowanie jest przeznaczone dla profesjonalistów ze względu na inwazyjny charakter zabiegu, który wykonują. Dostępne są również wałki podnoszące lub sześciokątne z kamieniami masującymi.

Jednak w dzisiejszych czasach najbardziej znane i polecane do pielęgnacji skóry w domu są kamienie naturalne. Są one przedstawione poniżej.

Jadeitowe wałki do twarzy

Jadeit to kamień ozdobny często używany do produkcji wałków do masażu. Powodem są właściwości ochronne związane z minerałami pochodzenia. Uważa się, że podczas wykonywania automasażu zielonym wałkiem skóra wydala toksyny, opóźnia starzenie się i rewitalizuje swoje pole energetyczne.

Osobliwością tego urządzenia jest to, że przez długi czas utrzymuje niską temperaturę, nawet w kontakcie ze skórą właściwą, co jest idealne w przypadku podrażnień lub długotrwałego przebywania na słońcu. Wałki do twarzy mogą mieć różne kolory.

Turkusowe wałki do twarzy

Turkusowy odcień w wałkach to właściwości ściągające, detoksykujące, odprężające i rozświetlające.

Wałki do twarzy z czerwonego kamienia

Czerwone wałki są rzadkie. Są one powiązane z masażami przeciwstarzeniowymi, usuwaniem przebarwień i stymulacją dobrej energii.

Kwarc różowy

Jest jednym z najsilniejszych kryształów do naprawy skóry. Chociaż jego działanie nie zostało w pełni zbadane naukowo, popularna literatura sugeruje, że dotlenia i rozluźnia mięśnie twarzy.

W kulturze Wschodu mówi się, że leczy emocje, wygładza zmarszczki i oczyszcza cerę. Podobnie jak jadeitowy wałek, są one nieodzownym narzędziem podczas stosowania techniki masażu gua sha.

Przezroczyste wałki do twarzy

Ta odmiana kwarcu zawiera znacznie więcej soli mineralnych, które zdaniem niektórych prowadzą do wzrostu dobrej energii podczas automasażu twarzy.

Ametyst

Jest to również znane jako fioletowy kwarc i jest najbardziej poszukiwanym wałkiem do łagodzenia codziennego stresu. Kolejną jego zaletą jest zdolność łagodzenia stanów zapalnych spowodowanych trądzikiem.

Czarny obsydian

Obsydian to produkt szklany pochodzący z wytopu lawy. Wiele osób stosuje go w medytacji, pracy duchowej i dbaniu o siebie. W dermokosmetykach obsydian powoduje wzrost produkcji kolagenu, a także zwiększenie krążenia, minimalizację obrzęków i łagodzenie wyprysków.

Niebieski

Niebieskie wałeczki są wykonane z kamienia o nazwie sodalit, który w dermatologii kosmetycznej często łączy się z nawilżeniem komórek skóry, elastycznością i minimalizacją blizn.

Zalety wałków do twarzy

Wałki do twarzy są codziennie częścią wielu zabiegów pielęgnacyjnych, aby uzyskać korzyści związane z każdym kamieniem. Ponadto są one również powiązane z następującymi korzyściami:

 • Relaksujące uczucie
 • Redukcja cieni pod oczami
 • Poprawiona elastyczność i świetlistość skóry
 • Definicja konturu
 • Kanalizowanie skuteczności zabiegów i kremów na twarz
 • Redukcja zaczerwienienia
 • Redukcja przedwczesnych zmarszczek mimicznych.

Jak używać wałka do twarzy

Samodzielny masaż twarzy powinien trwać od 5 do 10 minut i wymaga użycia serum, kremu, maski lub oleju nie zatyka porów, aby wałek ślizgał się bez nadmiernego rozciągania skóry. Proces rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy, a następnie nałożenia wybranego serum lub substancji nawilżającej.

Po kilku minutach rozpocznij rolowanie w następującej kolejności, aby produkt dobrze wniknął w skórę.

1. Zacznij wysoko

Zacznij od czoła i brwi, używając większego końca wałka do twarzy. Używaj delikatnych pociągnięć od brwi do nasady włosów.

2. Przejdź do środkowej strefy twarzy

W tej części masuj od nosa do skroni. Następnie powtórz ruchy, zaczynając od nosa, a kończąc na uszach. Do okolic oczu użyj małej główki wałka, przesuwając się od doliny łez do końca brwi.

3. Koniec w dolnej strefie twarzy

Na koniec, przesuwając wałek od wewnątrz na zewnątrz, masuj szczękę, w tym dolną szczękę. Zaleca się rozszerzenie masażu na szyję.

Jak korzystać z wałków do twarzy
Aby ułatwić korzystanie z wałka do twarzy, warto najpierw nałożyć serum lub krem.

Sugestie dotyczące używania wałków do twarzy

Każdy wałek jest inny. Ponieważ jest to instrument kosmetyczny, najlepiej zapoznać się z instrukcją producenta. Ogólnie rozważ następujące wskazówki:

 • Wałki do twarzy są bardziej skuteczne, jeśli je ochłodzisz, ponieważ te poziomy temperatury sprzyjają opróżnianiu mięśni twarzy. Możesz przechowywać swój wałek w lodówce.
 • Można je stosować w dzień i w nocy przez cały tydzień, ale po tym czasie przed ponownym masowaniem należy pozostawić skórę na taki sam czas odpoczynku.
 • Nie udostępniaj swojego wałka ani nie używaj go, jeśli przechodzisz poważny epizod trądziku, ponieważ infekcja może się rozprzestrzenić.
 • Zdezynfekuj go alkoholem, aby zabić bakterie.
 • Umyj wałek do twarzy ciepłą wodą z mydłem. Nie zapomnij go wysuszyć przed włożeniem do lodówki.

Jaki jest najlepszy wałek do twarzy?

Wskazówki profesjonalnego kosmetyczki są niezbędne przed zakupem wałka do twarzy, ponieważ mogą pomóc w uproszczeniu wyboru odpowiedniego, odpowiadającego Twoim potrzebom. Jednak ogólnie rzecz biorąc, wszystkie mają takie same skutki. Chodzi tylko o to, aby podczas podejmowania decyzji pamiętać o niektórych szczególnych cechach twarzy.

W każdym razie ważna jest weryfikacja, czy sprzęt posiada certyfikat autentyczności. Pamiętaj, że będziesz przesuwać to narzędzie po twarzy, a fałszywy kamień może go uszkodzić.

To może Cię zainteresować ...
Naturalne odmładzanie twarzy – kilka sprawdzonych sposobów
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Naturalne odmładzanie twarzy – kilka sprawdzonych sposobów

Możliwe jest, aby naturalne odmłodzenie twarzy wykonać w prosty sposób. O czym należy pamiętać? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.