Spalamy uporczywy tłuszcz - 3 niezwykłe koktajle

Pijąc te koktajle z samego rana na czczo zapewnisz sobie dodatkowe źródło energii, które przyspieszy Twój metabolizm już od pierwszych godzin dnia, w ten sposób szybciej pozbędziesz się problemu, jakim jest uporczywy tłuszcz
Spalamy uporczywy tłuszcz - 3 niezwykłe koktajle

Ostatnia aktualizacja: 25 grudnia, 2017

Chcesz mieć cudowny płaski brzuszek, ale wciąż zalega na nim uporczywy tłuszcz. Nie załamuj rąk. Istnieje wiele rozwiązań tego problemu. Jednym z nich, pozwalającym skutecznie i łatwo zlikwidować wspomniany uporczywy tłuszcz jest regularne picie odpowiednio przygotowanych koktajli. Sekretem jest tutaj jednak stosowanie wyłącznie naturalnych produktów.

Jeśli więc nie masz chęci, a przede wszystkim czasu, by krok po kroku śledzić jakąś skomplikowaną dietę, nie wahaj się czym prędzej wypróbować naszej niezwykle praktycznej propozycji.

Na uporczywy tłuszcz największe działo – warzywa i owoce

Prawdziwe warzywne królestwo. Tak właśnie można opisać najskuteczniejszą broń, którą mamy w arsenale i którą warto wykorzystać, jeśli podstawowym wrogiem okazuje się uporczywy tłuszcz. Nie chodzi jednak jedynie o spożywanie owoców i warzyw w dużych ilościach. Sukces zależy bowiem od równowagi i odpowiedniego doboru proporcji.

Jeśli więc odpowiednio się do tego zabierzesz, możesz przygotować niezwykle smaczne koktajle, które będą jednocześnie zwalczać wroga, jakim jest uporczywy tłuszcz. Przejdźmy więc do rzeczy. Przede wszystkim pamiętaj o konieczności dokładnego mycia wszystkich używanych w kuchni składników. Używaj też przede wszystkim produktów z hodowli ekologicznych.

1. Zielona herbata w połączeniu z ananasem

Koktajl z ananasa na uporczywy tłuszcz

Jeśli Twoim celem jest szybkie spalanie tłuszczu, to jednym z największych sprzymierzeńców, który może Ci pomóc w osiągnięciu tego celu jest koktajl z ananasa. To doskonałe w smaku, a jednocześnie w pełni naturalne rozwiązanie.

Składniki

 • 1 łyżeczka zielonej herbaty (10 g)
 • 1 szklanka wody (200 ml)
 • 1 plasterek ananasa pokrojony na mniejsze kawałki
 • Sok z połowy cytryny
 • 1 łyżeczka pszczelego miodu (25 g)

Sposób przygotowania

 • Zagotuj wodę, zdejmij z ognia i włóż zieloną herbatę. Pozostaw do zaparzenia i ostudzenia, następnie przelej przez sitko.
 • Tak uzyskany napar wlej do miksera i dodaj pozostałe składniki. Miksuj aż do uzyskania jednolitej konsystencji.
 • Tak przygotowany koktajl pij na czczo z samego rana, a także na noc tuż przed udaniem się na spoczynek.

2. Koktajl z arbuza, melona i cytryny

Ten doskonale skomponowany specyfik nie tylko pomaga szybko rozprawić się z wrogiem, jakim jest uporczywy tłuszcz. Inną korzyścią, która płynie z jego regularnego spożywania jest fakt, że dostarcza doskonały pakiet witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest również bardzo skutecznym diuretykiem.

Składniki

 • 4 szklanki arbuza (600 g)
 • Pół szklanki melona (75 g)
 • Sok z jednej cytryny
 • 1 łyżeczka pszczelego miodu (25 g)

Sposób przygotowania

 • Wszystkie składniki umieść w mikserze i mieszaj aż do uzyskania jednolitej konsystencji.
 • Tak przygotowany koktajl pij z samego rana, zawsze na czczo.

3. Koktajl z ananasa z dodatkiem selera naciowego

Seler naciowy

To koktajl doskonały nie tylko na uporczywy tłuszcz. Posiada również niesamowite właściwości diuretyczne. Nie wahaj się dodać go do swojego arsenału w walce nie tylko o piękną figurę, ale również o dobre zdrowie.

Składniki

 • 3 łodygi selera naciowego
 • 3 plasterki ananasa bez skórki
 • 1 szklanka wody (250 ml)
 • Kostki lodu – opcjonalnie

Sposób przygotowania

Przy pomocy miksera połącz wszystkie wymienione składniki i pij od razu po przygotowaniu, zanim koktajl straci swoje cenne właściwości. Zaleca się picie z samego rana na czczo każdego dnia przez dwa tygodnie.

Uporczywy tłuszcz – podstawowe korzyści z picia naturalnych koktajli

Szczupła talia

W kontynuacji pomówimy nieco na temat korzyści, jakich dostarczają nam poszczególne składniki wymienionych powyżej koktajli.

Seler naciowy

Poza właściwościami diuretycznymi, które pomagają skutecznie oczyszczać organizm, seler jest warzywem o niskim indeksie kalorycznym. Posiada jedynie 16 kalorii na każde 100 gramów.

Poza tym stanowi bogate źródło błonnika, który podtrzymuje uczucie sytości.

Ananas

Na prawie 85 procent ananasa składa się woda, dzięki czemu nie tylko jest doskonałym diuretykiem, ale również szybko wypełnia żołądek pozostawiając uczucie sytości. Jednocześnie wykazuje działanie przeczyszczające i pomaga w regulacji metabolizmu. Jest również niezwykle skuteczny w profilaktyce zaparć.

Jakby tego było mało, ananas posiada ujemne kalorie niezwykle skuteczne w zwalczaniu problemu, jaki stanowi uporczywy tłuszcz. Nie tylko pomagają one w spalaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale również mają wpływ na regulację poziomu cholesterolu i trójglicerydów.

Zielona herbata

Zielona herbata jest znana ze swoich właściwości wynikających z faktu, że zawiera mnóstwo antyoksydantów. Poza tym doskonale wpływa na redukowanie poziomu  złego cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Blokuje absorpcję węglowodanów i pomaga w spalaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Arbuz

Arbuz jest owocem niezwykle bogatym w wodę. Z tego powodu jest silnym diuretykiem, który pomaga wyeliminować różnego rodzaju toksyny i produkty przemiany materii. Poza tym skutecznie redukuje stany zapalne i opuchliznę. Arbuz charakteryzuje się również niską zawartością kalorii. Zawiera zaledwie 30 kalorii na każde 100 gramów.

Melon

Innym owocem niskokalorycznym jest melon. Zawiera zaledwie 34 kalorie na każde 100 gramów produktu. Melon jest doskonałym owocem w profilaktyce zatrzymywania wody w organizmie. Wykazuje również działanie przeczyszczające. Zawiera wiele antyoksydantów, między innymi beta-karoten i witaminę C w dużej ilości.

Pszczeli miód

 • Stanowi naturalny słodzik, który stanowi bogate źródło energii.
 • Bierze udział w rozkładzie nagromadzonych toksyn.
 • Zawiera żelazo.
 • Wspomaga regenerację na poziomie komórkowym.

Kilka ważnych rad dotyczących picia koktajli

Kobieta na wadze

Zanim podejmiesz ostateczną walkę z wrogiem, jakim bez wątpienia jest uporczywy tłuszcz, powinnaś pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Każda większa zmiana w diecie powinna być konsultowana ze specjalistą w zakresie zdrowia ogólnego lub dietetyka.

Nawet, gdy nie będzie przeciwwskazań, być spożywała głównie warzywa i owoce, pamiętaj, że wszystko powinno przebiegać w sposób zrównoważony. Pamiętaj, że jeśli Twoim celem jest obniżenie masy ciała i spalenie zalegającej tkanki tłuszczowej, poza piciem koktajli niezbędne jest również:

 • Obranie odpowiednio dobranej diety.
 • Regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych ściśle dobranych do charakterystyki Twojego ciała.
 • Zapewnienie sobie ośmiogodzinnego cyklu snu.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.