Smoothie na lepsze trawienie: papaja i mleko migdałowe

To smoothie może być niezwykle pomocne dla Twojego trawienia i redukcji gazów. Jeżeli jednak problem dalej występuje, to należy zgłosić się do lekarza specjalisty w celu wykonania dodatkowych badań i uniknięcia poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.
Smoothie na lepsze trawienie: papaja i mleko migdałowe
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Trawienie odnosi się jako termin to kompleksowych procesów, które odpowiedzialne są za wchłanianie składników odżywczych ze spożywanego pokarmu, jak również za usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.

Posiadanie dobrze funkcjonującego układu pokarmowego jest niesamowicie ważne dla ludzkiego zdrowia i wpływa bezpośrednio na aktywność naszego metabolizmu, zdrowia hormonalnego, a nawet naszych emocji.

Problem polega na tym, że nawet jeśli posiadamy zdrową i zbilansowaną dietę to problemy w obrębie układu pokarmowego mogą również nas dotyczyć. Może to powodować reakcje autoimmunologiczne, ból, gazy i bardzo szeroką grupę objawów, które będą wpływać na nasze codzienne życie i funkcjonowanie.

Na szczęście w momencie, gdy nie borykamy się z poważnymi schorzeniami układu trawiennego, to jesteśmy w stanie kontrolować w pełni objawy trawienne za pomocą niektórych rodzajów pożywienia.

W tym artykule zasugerujemy smoothie na bazie owoców papai i mleka migdałowego, które zapobiega występowaniu zgagi, zaparć i innych powszechnych problemów natury gastrycznej.

Wypróbujcie Sami!

Dobre trawienie – smoothie o smaku papai i mleczka migdałowego

Smoothie o smaku papai i mleczka migdałowego jest bardzo zdrowym napojem, który wspomaga trawienie i cały układ pokarmowy.

układ pokarmowy

Jest to połączenie składników, które niwelują uczucie pieczenia spowodowane nadmiarem kwasów żołądkowych, jak również redukują stany zapalne. Dodatkowo:

 • Zawiera w sobie znaczące ilości papainy czyli enzymu, który reguluje procesy trawienia i zapobiega problemom takim jak zaparcia.
 • Dostarcza naturalnego błonnika pokarmowego i składników przeciwzapalnych, które wspomagają pracę naszych jelit, a jednocześnie redukują nadmiar gazów pokarmowych.
 • Posiada niewielkie ilości kwasów Omega – 3 i ważnych aminokwasów, które odpowiedzialne są za prawidłowe wchłanianie cholesterolu przez ścianki jelit.
 • Ma silne właściwości przeciwzapalne, które uspokajają żołądek, redukują dolegliwości bólowe i zmniejszają wyraźnie wzdęcia.
 • Wpływa pozytywnie na zdrowie stawów nie tylko dlatego, że eliminuje toksyny z organizmu, ale również dlatego, że zwalcza stany zapalne i poprawia gospodarkę wodną organizmu.
 • Nie zawiera w swoim składzie laktozy, a więc jest polecana nawet dla osób, którzy cierpią na jej nietolerancję.

Jak przygotować smoothie na bazie papai i mleka migdałowego, które poprawi nasze trawienie

Przygotowanie smoothie na bazie papai i mleka migdałowego zajmie Wam jedynie kilka minut. Można się na to zdecydować w momencie, gdy odczuwamy problemy trawienne lub spożywać w codziennej rutynie mającej na celu prewencję chorób i wspieranie naszego układu pokarmowego.

Mleko migdałowe dostarcza nam bardzo dużej ilości kalorii. Jednakże nie powoduje przybierania na masie, a raczej staje się pomocne w utrzymywaniu stanu naszej energii na równym, wysokim poziomie.

Zalecamy zrobienie swojego własnego mleka migdałowego. W ten sposób mamy 100% pewność, że jest ono w pełni organiczne. Można je również znaleźć w sklepach pod różnymi nazwami. W tym przypadku jednak prawie zawsze zawiera ono w sobie dodatkowy cukier i szkodliwe substancje konserwujące.

mus owocowy

Składniki

 • 3 plasterki dojrzałego owocu papai
 • 1 szklanka mleka migdałowego (200 ml)
 • 1 łyżeczka miodu (25 g) (jako opcja dodatkowa)

Przygotowanie

 • Pokrój owoce dojrzałej papai i włóż do blendera.
 • Dodaj mleko migdałowe i uruchom urządzenie na pełne obroty.
 • Miksuj wszystkie składniki do momentu otrzymania kremowego płynu beż żadnych grudek.

Sposoby konsumowania

 • Wypijaj smoothie na pusty żołądek, a po odczekaniu 30 minut zjedz śniadanie.
 • Pij dwa razy w ciągu dnia bez przekraczania zalecanej dawki w porcjach, które nie będą zaburzać Twojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego.
 • Konsumuj dwa razy w ciągu tygodnia lub kiedykolwiek Twoje trawienie wymaga wsparcia.

Miej na uwadze…

Wypijanie naszego smoothie jest doskonałym narzędziem poprawiającym trawienie, jednakże kluczową sprawą jest, abyśmy prowadzili zdrowe nawyki żywieniowe w ogólnym codziennym sensie. W szczególności, gdy nasza dieta zawiera duże ilości tłuszczów i przetworzonych produktów.

 • Jedz dziennie 5 lub 6 porcji owoców i warzyw.
 • Zamień przetworzone sklepowe płatki śniadaniowe na wersję pełnoziarnistą.
 • Nie zapominaj o spożywaniu pokarmu zawierającego kwasy tłuszczowe, aminokwasy i błonnik pokarmowy.
 • Zwiększ dzienne spożycie wody (pomiędzy 6 a 8 szklankami w ciągu doby)
 • Dodatkowo zwiększ swoją aktywność fizyczną i ilość ćwiczeń, jednocześnie unikając sytuacji stresujących.

Czy Twoje trawienie powoduje ciągłe problemy? Jeżeli odczuwasz częste stany zapalne, gazy i bóle brzucha, wybierz się do swojego lekarza.

Prawdą jest, że można sprawować kontrolę nad układem pokarmowym za pomocą tego smoothie, jak również innych rozwiązań. Jednakże nie wolno ignorować objawów, które mogą świadczyć o jakiś poważniejszych dolegliwościach naszego układu trawiennego.

Zatem, jeżeli podejrzewasz jakiś poważniejszy problem, to natychmiast udaj się do lekarza w celu wykonania dodatkowych badań medycznych.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.