Składanie koszul - najszybszy sposób

Aby złożyć koszulę, w rekordowo szybkim czasie, należy szczególną uwagę zwrócić na proces prasowania. To pozwoli nam zaczynać każdy kolejny intensywny dzień, w idealnie przygotowanej garderobie. 
Składanie koszul - najszybszy sposób

Ostatnia aktualizacja: 15 maja, 2020

Koszule stanowią jeden z najważniejszych elementów garderoby zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Świetnie sprawdzają się na każde okazje i oferują różnorodność form i tekstur. Składanie koszul jednak kojarzy nam się z domowym koszmarem.

To jedna z najbardziej znienawidzonych, codziennych czynności. Jak sobie z nią poradzić?

W tym artykule przedstawimy szereg wskazówek i sposobów, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i nerwy, jednocześnie idealnie składając ulubione koszule. Wszystko to w rekordowym czasie. Gotowi?

Jedynym mankamentem posiadania wielu ubrań, w szczególności koszul jest czas spędzony na ich układaniu. Są ludzie, którzy wykazują swoisty “dar” i składanie koszul nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Ale czy wiesz, że także Ty możesz złożyć wszystkie swoje koszule w kilka minut? Dzięki temu zaoszczędzisz czas i miejsce w szafie, które zajmują źle poskładane ubrania.

Jeśli nie należysz do grupy tych osób, których jedną z supermocy jest składanie koszul, nie przechodź obojętnie wobec tego artykułu. Poznasz w nim trzy proste, skuteczne i szybkie techniki radzenia sobie z tym problemem. Nastaje era wyprasowanych koszul bez zgięć!

Składanie koszul w rekordowo szybkim czasie – jak tego dokonać?

Dzięki tym prostym trikom i technikom nie musisz już martwić się o stan garderoby. Przekonasz się, że kiedy wyjmiesz ubrania z szafy, będą w doskonałym stanie, gotowe do użycia.

składanie koszul

Metoda numer 1

Pierwsza z prezentowanych technik jest szczególnie przydatna w przypadku koszul z krótkim rękawkiem. Jak następuje składanie koszul w tym przypadku? Musisz użyć swojej wyobraźni.

Na początku rozłóż całą koszulkę z krótkim rękawem na płaskiej powierzchni. Wyobraź sobie 2 przecinające ją linie. Pierwsza biegnie w połowie, poziomo. Druga, znacznie ważniejsza, zaczyna się przy rogu kołnierza, przechodząc wzdłuż koszuli, prostopadle do poprzedniej.

  • Na tej linii znajdują się trzy strategiczne punkty. Pierwszy, nazwijmy go punktem A znajduje się po środku pionowej linii, w miejscu przecięcia. Punkt B wyznaczono na szczycie pionowej linii, tuż przy kołnierzyku. Punkt C analogicznie na samym końcu, na brzegu koszuli. Wszystkie punkty znajdują się w linii prostej.
  • Od lewej strony, chwyć koszulę od wewnątrz, w punkcie A (środkowy punkt). Prawą ręką zaś chwyć przy kołnierzyku w punkcie B. Z punktu B prawą ręką przełóż koszulę do końcowego punktu C czyli końcówki koszuli. Chodzi o to, aby górna część złączyła się w tym samym punkcie z częścią dolną.
  • Ostatecznie czeka nas najtrudniejszy krok: szybkie wyprostowanie rąk i przełożenie przodu koszuli, tak aby widoczny był front ubrania.

Wszystko gotowe! Uwierz nam, że proces tylko wydaje się być skomplikowany. W rzeczywistości to bardzo proste zadanie. Przemyśl te wskazówki, a koszula złoży się w 2 sekundy.

Składanie koszul – metoda numer 2

To klasyczna, najbardziej znana technika składania koszul. Najczęściej widzimy ją w sklepach z odzieżą.

składanie koszyl biała
  • Na samym początku należy ponownie rozłożyć koszulę na płasko. Jeden z rękawów, zaczynając od kołnierza łączymy z drugim rękawem, wykonując ten sam ruch. Krzyżujemy je na dolnym rogu koszuli.
  • Następnie ponownie wyobraź sobie linię idącą od kołnierza w dół (lekko przy brzegu koszuli).
  • Zegnij je na szerokość kołnierzyka, z obu stron. 
  • Następnie, podwiń dolną część, pod górną część koszuli, składając ją w pół. Gotowe! Kolejna koszula złożona z sukcesem!

Metoda numer 3

Składanie koszul odgrywa istotną rolę w podróży. Spakowanie się do walizki to niedoceniana sztuka, która wymaga konkretnych umiejętności. Przedstawiona przez nas trzecia metoda, nie tylko pozwoli Ci szybko złożyć koszulki, ale wskaże też jak perfekcyjnie ułożyć je w walizkach.

  • Technika ta, ma wiele wspólnego z poprzednią opisaną wyżej metodą. Pierwszym krokiem jest złożenie koszuli na pół. Złóż rękawy w ten sam sposób, który opisuje metoda numer 2. Finalnie złożone rękawy i boki koszuli powinny utworzyć długi, foremny prostokąt.
  • Następnie rozpocznij zawijanie koszuli od dołu, w ten sposób uzyskasz zwartą formę, bez zbędnych zagięć. Ma to szczególne znaczenie w walizce i podczas podróży. Przede wszystkim pamiętaj, aby nie zwijać ubrania zbyt ciasno. Najlepiej jest pozostawić nieco luzu.

Co istotne, to nie tylko szybki sposób na składanie koszul. Przede wszystkim jest to technika, która pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce w walizce.

Podsumowanie

Na koniec warto zaznaczyć, że przedstawione techniki i sposoby składania, przeznaczone są głównie dla koszul z guzikami. Przede wszystkim należy upewnić się, że koszule są dobrze wyprasowane. Jeśli nie dopatrzymy tego szczegółu, nasze działania będą daremne i nieefektywne.

To może Cię zainteresować ...
Ubrania – jak je przechowywać w pokoju bez szafy?
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Ubrania – jak je przechowywać w pokoju bez szafy?

Jak i gdzie przechowywać ubrania, gdy nie możemy pozwolić sobie na urządzenie dużej garderoby? Poznaj kilka fantastycznych pomysłów na oryginalną s...


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.