Siemię lniane sposobem na nadwagę i cellulit!

Siemię lniane jest bogate w błonnik, który jest niezwykle sycący. Poprawia przemianę materii i oczyszcza jelita z resztek pokarmowych.
Siemię lniane sposobem na nadwagę i cellulit!

Ostatnia aktualizacja: 03 lutego, 2016

Zrzucenie nadwagi i walka z cellulitem to największe utrapienia większości kobiet. Osiągnięcie rezultatów wymaga ogromnego wysiłku. Cellulit pojawia się wraz z nadwagą, dlatego też należy przede wszystkim zgubić zbędne kilogramy. Tutaj świetnie spisze się właśnie siemię lniane.

Niewiele jest produktów, które są wstanie jednocześnie zwalczyć nadwagę i cellulit. Dzisiaj przedstawimy Wam napój, którego podstawowym skladnikiem jest siemię lniane. Pomoże Wam spalić zbędny tłuszcz, poprawi zdrowie Waszej skóry i zredukuje cellulit.

Siemię lniane i jego właściwości

Siemię lniane na odchudzanie

Napój, o którem wcześniej wspomnieliśmy, przygotowuje sie na bazie siemienia lnianego, które ma wspaniały wpływ na nasz organizm. Jest bogate w witaminy, minerały i błonnik – składniki wspomagające metabolizm, zdrowie skóry i spalanie tłuszczów.

Siemię lniane charakteryzuje się zwłaszcza wysoką zawartością kwasów omega 3 i omega 6, które zapobiegają między innymi chorobom serca czy nadciśnieniu. Mało tego! Zwalczają też wolne rodniki, odpowiedzialne za proces starzenia się.

Obecność witamin B1, B2, C i E, kwasu foliowego, magnezu, manganu, cynku, żelaza, potasu i fosforu sprawia, że siemię lniane działa przeciwnowotworowo, zwłaszcza w przypadku kobiet.

Dlaczego siemię lniane działa odchudzająco?

Nasiona lnu są niskokaloryczne, a jednocześnie niezwykle sycące. Wysoka zawartość antyoksydantów jest kluczem do sprawnej przemiany materii. Błonnik eliminuje resztki pokarmowe i zmniejsza łaknienie, a kwasy tłuszczowe omega 3 obniżają poziom cukru we krwi.

Jak siemię lniane redukuje cellulit?

Cellulit

Cellulit, czyli tzw. “skórka pomarańczowa”, jest ściśle związany z nadwagą, zatrzymywaniem wody w organizmie i gromadzeniem się toksyn. Dlatego też nasiona lnu są wyjątkowo skuteczne.

Zawartość kwasów omega 3 sprawia, że nasza przemiana materii jest dużo szybsza, krew krąży sprawniej, a tłuszcze nie są w stanie osadzać się na jelitach. Oprócz tego wspiera proces eliminowania toksyn i nadmiaru płynów, co widocznie poprawia zdrowie naszej skóry.

Jak przygotowujemy napój?

Ten koktajl leczniczy opiera się na naparze, który wykorzystuje wszystkie właściwości nasion lnu. Skutecznie walczy z nadwagą i redukuje cellulit. Zmniejsza łaknienie, a co za tym idzie, jest polecany w każdej diecie.

Mało tego! Świetnie spisuje się w przypadku takich dolegliwości jak wrzody żołądka, zapalenie cewki moczowej czy hemoroidy.

Składniki

  • 3 łyżki stołowe siemienia lnianego (45 g).
  • 1 litr wrzącej wody.

Sposób przygotowania

Najpierw musimy zagotować litr wody. Dodajemy do niej 3 łyżki siemienia lnianego. Najlepiej jest przygotować wywar wieczorem i odstawić na całą noc. Następnego ranka będziesz miała do dyspozycji gęsty płyn, który koncentruje wszystkie właściwości nasion lnu.

Dawkowanie

  • Wypijamy 150 ml napoju, 3 – 4 razy dziennie, na pół godziny przed każdym posiłkiem.
  • Terapia powinna trwać 10 dni. Potem realizujemy 10-dniową przerwę i powtarzamy proces.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.