Sekrety makijażu, które sprawią, że będziesz wyglądać fantastycznie

W poniższym artykule opowiemy o 7 sekretach makijażu, które sprawią, że będziesz wyglądać niesamowicie i utrzymasz swoje produkty w idealnym stanie.
Sekrety makijażu, które sprawią, że będziesz wyglądać fantastycznie

Napisany przez Andrea Caillet Bois

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Nie musisz być profesjonalistą, aby poznać te sekrety makijażu i wprowadzić je w życie. Dobra prezentacja to coś, co w dzisiejszych czasach jest ważne na każdym kroku. Jednak często zależy ona od dostępnego czasu, którego niestety zwykle nam brakuje. Dlatego koniecznie musisz wiedzieć, jak skutecznie wykorzystać sekrety makijażu.

Na szczęście ta rutyna może być całkiem prosta do wykonania. Zobaczysz, że przy odrobinie wysiłku będziesz wyglądać świeżo i promiennie. Po prostu skorzystaj z poniższych sekretów…

Sekrety makijażu – wyglądać fantastycznie

1. Dotyk różu

Sekrety makijażu. Zbyt wiele różu.

Róż to makijaż, który nadaje twarzy odrobinę koloru. Często spędzamy krótki czas na jego stosowaniu i staramy się go rozprowadzać. Jednak jedyne, co robimy, to powiększanie obszaru makijażu. Aby tego uniknąć, musisz wiedzieć, jak nałożyć niewielką ilość różu na policzki. Pomysł to tylko dotyk światła, które podkreśli Twoją strukturę kości i stworzy znacznie atrakcyjniejszy efekt.

Jak aplikować róż:

 • Nie nakładaj nadmiernej ilości na pędzel. Lepiej nałożyć kilka warstw produktu, zamiast usuwać nadmiar. W wielu przypadkach może być konieczne umycie twarzy i rozpoczęcie wszystkiego od nowa.
 • Kiedy nakładasz róż lub kolor, rób to tuż pod linią policzka.
 • Następnie, nie dodając więcej różu do pędzla, zmiękcz linie lekkimi, okrężnymi ruchami. Aby łatwiej było zobaczyć policzki, możesz je zanurzyć, robiąc pomarszczoną twarz.
 • Po rozprowadzeniu różu kontynuuj nakładanie lekkiego paska rozjaśniacza na linię policzka. Nie należy jednak pozostawiać go jako linii, która wygląda na nadmiernie białą lub przesadzoną.
 • Za pomocą nieco drobniejszej szczoteczki niż ta, której użyliśmy powyżej, zmiękcz efekt rozjaśniacza, gdy zbliżasz się do linii włosów.

Przeczytaj również: W jakiej kolejności należy nakładać produkty do makijażu?

2. Nakładanie tuszu do rzęs

Rzęsy to najłatwiejsza część do wykonania makijażu, a także najbardziej widoczna. Niemniej jednak wiele osób może niepotrzebnie skomplikować nakładanie tuszu do rzęs. Dzieje się tak głównie dlatego, że ludzie nie wiedzą, jak prawidłowo go rozprowadzać. W rezultacie okazuje się, że jest gęsty i przesadzony. Trudno też nie rozsmarować tuszu na skórze podczas jego nakładania. Oto trick, który rozwiąże problem:

 • Zdobądź czystą, suchą łyżkę.
 • Nakładając tusz do rzęs na górne rzęsy, nałóż łyżeczkę na powiekę. W ten sposób będzie działał jak swego rodzaju tarcza ochronna, która uniemożliwi kontakt tuszu ze skórą.

3. Rysowanie idealnej kreski

Poniższy sekret pomoże nam osiągnąć idealną linię, której wszyscy tak bardzo pragniemy. Styl może być koci, egipski lub swobodny. Do tego wystarczy mały kawałek taśmy klejącej lub celofanowej. Niektórzy używają małej linijki. Najpopularniejszą sztuczką jest taśma samoprzylepna, którą należy wykorzystać w następujący sposób:

 • Umieść taśmę wzdłuż linii rzęs.
 • Za pomocą maskary podążaj za linią.
 • Ostrożnie usuń taśmę.

No i proszę, masz teraz idealnie namalowaną kreskę.

4. Jak sprawić, by szminka starczała na dłużej?

Aby Twoja pomadka trwała dłużej, wystarczy kawałek chusteczki toaletowej, pędzelek i odrobina półprzezroczystego pudru z puderniczki. Ten ostatni element sprawia, że pozostaje dłużej. Zapobiega również rozmazywaniu się szminki i wnikaniu jej na skórę.

Oto co należy zrobić:

 • Nawilż usta odrobiną masła kakaowego, wazeliny lub kremu nawilżającego.
 • Obrysuj usta i wypełnij je wybranym kolorem.
 • Umieść na nich kawałek chusteczki, aby wchłonąć nadmiar.
 • Za pomocą pędzelka nanieś na usta odrobinę pudru. Pomoże to uszczelnić produkt.
 • Uwaga: to jeden z sekretów makijażu, który ma podwójny efekt, więc musisz uważać. Po nałożeniu odrobiny pudru usta nabiorą matowego wykończenia. Jeśli masz taki zamiar, świetnie! Ale jeśli chcesz zachować lśniący wygląd, powinieneś być ostrożna.

5. Prawie fałszywe rzęsy

Jeśli chciałbyś uzyskać efekt sztucznych rzęs bez ich używania, ta sztuczka jest dla Ciebie. Jak wiemy, sztuczne rzęsy są piękne i mogą sprawić, że Twoje oczy będą wyglądać niesamowicie. Poniżej przedstawiamy sekrety urody, które pomogą Ci nadać rzęsom większą objętość, tak jakbyś miała sztuczne rzęsy.

Kroki:

 • Nałóż cienką warstwę tuszu na rzęsy.
 • Dodaj odrobinę gęstego pudru na rzęsy, gdy są jeszcze wilgotne.
 • Ponownie nałóż tusz do rzęs.

Gotowe!

Zobacz też: Środki do demakijażu domowej roboty dla wrażliwej skóry

6. Jak używać cieni do powiek

Cień do powiek może mieć żywy kolor, ale z czasem traci swoją witalność. Poza tym może mieć jeden kolor, gdy na niego patrzysz, ale inny, gdy znajdzie się na powiekach.

To bez wątpienia jedna z najbardziej przydatnych wskazówek dotyczących tworzenia. Polega na nałożeniu na powiekę najpierw białego cienia, a następnie pożądanego koloru. Wierzcie lub nie, ta biała podstawa doda życia, którego brakuje głównemu kolorowi, aby podkreślić ostateczny rezultat.

7. Sekrety makijażu – spray utrwalacz

Po skończeniu makijażu zauważysz, że niektóre produkty, takie jak puder, podkład i ogólnie wszystko, co zrobiłaś, nagromadziły się na skórze. To sprawia, że wygląda sucho.

Nie martw się. Po zakończeniu nakładania makijażu spryskaj się niewielką ilością utrwalacza. To zapewni kilka korzyści. Między innymi:

 • Wydłuża trwałość makijażu.
 • Odzyskuje naturalny wygląd twarzy.
 • Rozświetla twarz, nie rozświetlając jej.
 • Przywraca naturalną fakturę Twojej twarzy.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Popkin, B. M., D’Anci, K. E., & Rosenberg, I. H. (2010). Water, hydration, and health. Nutrition reviews, 68(8), 439–458. https://doi.org/10.1111/j.1753-4887.2010.00304.x
 • Graf, Jeannette M.D. Antioxidants and Skin Care: The Essentials, Plastic and Reconstructive Surgery: January 2010 – Volume 125 – Issue 1 – p 378-383 doi: 10.1097/PRS.0b013e3181c2a571
 • Esther Boelsma, Lucy PL van de Vijver, R Alexandra Goldbohm, Ineke AA Klöpping-Ketelaars, Henk FJ Hendriks, Len Roza, Human skin condition and its associations with nutrient concentrations in serum and diet, The American Journal of Clinical Nutrition, Volume 77, Issue 2, February 2003, Pages 348–355, https://doi.org/10.1093/ajcn/77.2.348
 • Goffin, V., Piérard‐Franchimont, C. and Piérard, G.E. (1996), Sensitive skin and stratunm corneum reactivity to household cleaning products. Contact Dermatitis, 34: 81-85. doi:10.1111/j.1600-0536.1996.tb02134.x
 • Cuidado de la piel: 5 sugerencias para una piel sana. Mayo Clinic. https://www.mayoclinic.org/es-es/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/skin-care/art-20048237

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.