Rzucenie palenia – wypróbuj naturalne sposoby

Październik 14, 2015

Rzucenie palenia to jedna z najlepszych decyzji jakie możesz podjąć w swoim życiu. Dzień po dniu słyszymy o wszystkich okropnych konsekwencjach tego nałogu dla naszego organizmu. Mimo tego, że jest to proces długi i bardzo trudny, coraz więcej osób się na niego decyduje.

Niemal wszyscy palacze, którzy starają pozbyć się tego nawyku, próbują kilkakrotnie zanim osiągną oczekiwany rezultat. Najważniejsza jest siła woli i przekonanie, że rzucenie palenia jest możliwe.

Jeżeli należysz do tych, którym się to jeszcze nie udało, przeczytaj uważnie nasze wskazówki. Dzisiaj przedstawimy Ci kilka naturalnych sposobów na rzucenie palenia. 

Proste sposoby na rzucenie palenia

Złamany papieros

  • Najpierw ustal odpowiedni dzień na rzucenie palenia. Niekoniecznie musi to być jutro, albo w przyszłym tygodniu. Możesz wybrać trochę oddaloną datę i stopniowo redukować ilość spalanych papierosów. Założenie jest takie, żeby w wybrany dzień nie spalić już ani jednego.
  • Poczytaj na temat korzyści, które przyniesie rzucenie palenia. Na pewno Cię to zmotywuje.
  • Zastąp palenie inną czynnością, która jest dla Ciebie równie przyjemna. Możesz poświęcić się fotografii, uprawiać sport, spotykać się z przyjaciółmi itp.
  • Opowiedz rodzinie i znajomym, że zdecydowałaś się na rzucenie palenia. Będą dla Ciebie ogromnym wsparciem i motywacją do osiągnięcia wyznaczonego celu.
  • Zanim nadejdzie wyznaczony dzień, pozbądź się wszystkich przechowywanych papierosów i posprzątaj każdy zakątek w domu i w pracy, który mógłby być przesiąknięty dymem nikotynowym.
  • Spraw sobie skarbonkę, do której będziesz wrzucała pieniądze, które zazwyczaj wydawałaś na papierosy. Na początku nie będą to zbyt duże kwoty, ale po jakimś czasie zdasz sobie sprawę jak ogromne sumy wydawałaś na ten niezdrowy nałóg.

Domowe sposoby na rzucenie palenia

Oprócz tych wskazówek, o których piszemy powyżej, warto wybrać któryś z domowych sposobów. Pomogą Ci kontrolować głód nikotynowy:

Żeń-szeń

Świeży korzeń żeń-szenia

Roślina ta pomaga zmniejszyć uczucie przyjemności, które przynosi nikotyna w organizmie. Rzucenie palenia staje się łatwiejsze, ponieważ żeń-szeń hamuje produkcję dopaminy, substancji stymulowanej przez dym nikotynowy.

Guma do żucia

Guma do żucia stała się w ostatnich latach jednym z najskuteczniejszych sposobów na rzucenie palenia. Najlepiej wybrać gumy do żucia bez cukru, które nie działają szkodliwie na zęby, To bardzo sprytna sztuczka – sprawia, że mamy pełną buzię i skupiamy się na żuciu gumy, zapominając o głodzie nikotynowym.

Waleriana

Kwiaty waleriany

Waleriana posiada właściwości uspokajające, które pomogą zwalczyć chwile stresu i nerwowości. Mimo tego, że ma kilka przeciwwskazań, dowiedziono, że 2 lub 3 filiżanki dziennie mogą pomóc kontrolować głód nikotynowy. Poleca się napar z waleriany zwłaszcza przed snem, W ten sposób unikniemy jej ewentualnego wpływu na naszą codzienną rutynę.

Pieprz cayenne

Pieprz cayenne jest kolejnym produktem, który sprawia, że rzucenie palenia staje się łatwiejsze. Jego właściwości pomagają w detoksykacji organizmu ze wszystkich substancji obecnych w dymie nikotynowym.

Włącz go do swojej diety lub przygotuj z niego napar. Pomoże Ci kontrolować głód nikotynowy i stymuluje oczyszczanie płuc.

Goździki

Aromatyczne goździki

Aromatyczne goździki są bardzo zdrową przyprawą. Stosuje się je nie tylko w kuchni.  Świetnie sprawdzają się też przy zwalczaniu pociągu do papierosów. Natychmiast po paleniu, wkładamy goździka do ust i trzymamy go tam przez dwie godziny. Efekt gwarantowany.

WIĘCEJ DLA CIEBIE