Rzadkie włosy - 7 prostych wskazówek dla kobiet

Aby zmniejszyć problem jakim są rzadkie włosy, lub przynajmniej zdobyć poczucie bujnych, obfitych włosów, możemy zastosować kilka estetycznych sztuczek, które pomogą nam osiągnąć pożądany przez nas efekt - poniżej przedstawiamy jak to zrobić.
Rzadkie włosy - 7 prostych wskazówek dla kobiet
Abel Verdejo

Przejrzane i zatwierdzone przez: fizjoterapeuta Abel Verdejo.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Jeśli masz bardzo rzadkie włosy, są one cienkie, słabe, przez co mają niewielką objętość, a w dodatku masz wrażenie, że je bezustannie tracisz – prawdopodobnie jesteś już tym zmęczona i chciałabyś poczuć na swojej głowie choć pozorną objętość bujnej fryzury.

Istnieje kilka prostych zabiegów, które mogą poprawić wygląd Twoich włosów – atrybutu kobiecości. Chociaż każda osoba ma swój ładunek genetyczny, który przekazuje nam określone cechy i nie podlega zmianie, możemy pomóc w ulepszeniu tych osobistych elementów.

Rzadkie włosy – 7 prostych wskazówek dla kobiet

1. Nowe cięcie

Jeśli Twoje włosy są proste i bez objętości, nowa fryzura może być rozwiązaniem Twojego problemu.

Najlepszym cięciem, w tym przypadku jest stylowy – dłuższy bob. Jest to prawdopodobnie najlepsza opcja, aby jednocześnie poprawić kondycję włosów. Gdy nie mamy dużej objętości włosów, najlepiej jest nosić je “na krótko”.

Oprócz poprawy kształtu i dodania objętości rzadkim włosom, pomoże to w stylizacji naszej twarzy.

Fryzura kobieca bob jest idealna na rzadkie włosy

Inną opcją, która jest bardzo przydatna, kiedy naszym problemem są rzadkie włosy, jest przycięcie ich na wysokości naszej żuchwy.

Najlepiej trzymać przednią część włosów nieco dłuższą, a w okolicy szyi zawsze nieco krótsze. Powoduje to wizualne wrażenie lekkiej i zwiewnej fryzury. W ten sposób rzadkie włosy będą wyglądały na bardziej obfite.

2. Fryzura cieniowana

Jeśli twoje włosy są umiarkowanie długie, a krótkie włosy nie są dla Ciebie przekonującym wyborem, możesz zdecydować się na piękne stopniowane cięcie. Spowoduje to zwiększenie objętości Twoich włosów bez konieczności pozbawiania ich Twojej ulubionej długości.

Stopniowane w prosty sposób włosy przepędzą Twoje zmartwienia. Dzięki temu prostemu zabiegowi fryzjerskiemu skutecznie ukryjesz rzadkie włosy. Poza tym nadadzą ciału więcej dynamiczności oraz sprawią, że będziesz wyglądać promiennie i świeżo.

3. Objętość dla krótkich włosów

Jeśli masz już modne krótkie włosy, ale nadal nie ma w nich oczekiwanej objętości, zalecamy wykonanie prostej techniki gręplowania lub podpinania, które to zapewnią objętość szczególnie w górnej parti rzadkich włosów, narażonej na prześwity.

  • Pamiętaj, że rzadkie włosy należy szczotkować w kierunku głowy, jednocześnie rozciągając je, aby uzyskać efekt gęstych, obfitych włosów z efektem lekkiego nieładu.
  • Aby to zrobić, musisz mieć grzebień, który ma bardzo wąskie kolce, dzięki czemu technika jest znacznie efektywniejsza.

4. Rzadkie włosy i koloryzacja

Przy niektórych kosmykach lub delikatnych refleksach, twoje włosy będą bardziej promienne i pełne światła. To z pewnością stworzy wrażenie o większej objętości.

Chociaż możesz wybrać preferowany przez Ciebie kolor, istnieją pewne style i prawa, które są bardziej odpowiednie – w zależności od rodzaju włosów każdej kobiety i kształtu jej twarzy. Pamiętaj o tym.

Rzadkie włosy blond z refleksami
  • Pierwsza zasadą mówi, że jaśniejszy koloru na włosach zwiększa objętość bardziej, niż w przypadku ciemnych kolorów.
  • Jeśli nie lubisz korzystać ze sztucznych koloryzujących barwników, możesz użyć tych, które są naturalnego pochodzenia.

Tak więc, oprócz oferowania korzystnych i zdrowych właściwości odżywczych, dzięki czemu włosy stają się grubsze, jednocześnie naturalnie zyskują one kolor.

5. Produkty kosmetyczne

Jeśli sądzisz, że produkty kosmetyczne wcale nie działają, jesteś w dużym błędzie. Aby poprawić ilość włosów, które Cię charakteryzują, powinno się współpracować przy użyciu produktów specjalnie do tego przeznaczonych.

Dlatego zacznij od włączenia rutynowego szamponu i specjalnych odżywek przeciw wypadaniem włosów i odżywek przeznaczonych do wzrostu włosów. Na rynku istnieje kilka marek specjalnie do tego przystosowanych. Ponadto można uzupełniać proces upiększania o zabiegi kąpielowe i kremy do rozczesywania.

6. Zapewnij objętość falami

Fale są zawsze dobrym rozwiązaniem kiedy na głowie mamy rzadkie włosy. Są proste do wykonania i można z nich korzystać w dowolnym momencie, w domowym zaciszu. Możesz nawet nauczyć się robić to samemu w domu, a przekonasz się, że jest to doskonały sposób!

7. Nowe uczesanie

Alternatywą dla zwiększenia objętości włosów i uzyskania uczucia gęstości jest zmiana codziennego uczesania.

  • Zamiast więc zaznaczyć linię pośrodku głowy, zmień ją na raz na jakiś czas – na bok.

Chociaż nie możesz w to uwierzyć, ta prosta technika sprawi, że Twoje włosy będą bardziej gęste.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Díaz Rojo JA. La belleza es salud. La medicalización lingüística de la publicidad de los cosméticos. Contextos. 2002.
  • Montaño I. Mujer, belleza y psicopatología. Rev Colomb Psiquiatr. 2001.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.