Rośliny idealne do umieszczenia wokół basenu

Lato jest idealne do korzystania z basenu, ale promienie słoneczne mogą być uciążliwe. Odkryj roślin idealne do posadzenia wokół basenu.
Rośliny idealne do umieszczenia wokół basenu

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Lato to idealna pora roku, aby cieszyć się basenem, ale promienie słoneczne mogą być uciążliwe. Co możesz z tym zrobić? To proste. Wokół basenu umieść odp. Są idealne, aby złagodzić mikroklimat i jednocześnie cieszyć się ciepłem sezonu. Nie wszystkie rośliny nadają się jednak do klimatu letniego. Uważaj na to. Zły wybór sprawi, że szybko zmarnieją.

Z tego powodu wybór powinien koncentrować się na roślinach, które wytrzymują wysokie temperatury. Podajemy niektóre z nich, abyś mógł udekorować swój pokój, stawiając je wokół basenu.

Rośliny wokół basenu – które wybrać?

Basen staje się ulubionym zakątkiem domu w okresie letnim, więc normalne jest, że starasz się go udekorować, aby był bardziej atrakcyjny dla rodziny. Zrób to z roślinami. Dajemy Ci wybór, abyś mógł wybrać swoich faworytów.

1. Drzewa z nieinwazyjnymi korzeniami

Nie sadź ich obok basenu. Zaleca się zrobić to w pobliżu. Te okazy, których korzenie są nieinwazyjne, a liście i owoce łatwe do zerwania, są właściwe.

Oto niektóre z nich:

 • Laurus nobilis, znany również jako laurel.
 • Ligustrum lucidum Jest to okaz dorastający do 15 metrów wysokości. Liście są przeciwległe i ciemnozielone, do 15 centymetrów długości. Ligustrum, inna nazwa, pod którą jest znany, wytrzymuje mrozy do -18 stopni Celsjusza.
 • Magnolia grandiflora Wiecznie zielone drzewo: to wiecznie zielone drzewo może osiągnąć 35 metrów wysokości i przy niewielkiej wysokości zaczyna się rozgałęziać. Jej liście są efektowne, podobnie jak białe kwiaty o średnicy do 20 centymetrów. Wytrzymuje temperatury do -18 stopni Celsjusza.
Liście lauru
Możesz znać tylko liście lauru, ale pochodzą one z dużej rośliny.

Zobacz też: Okulary przeciwsłoneczne – wskazówki dotyczące wyboru

2. Efektowni wspinacze

Idealny rodzaj roślin do stworzenia prywatności w okolicy. Za ich pomocą można zrobić coś w rodzaju parawanu z różnego rodzaju liści i wesołych kwiatów. Musisz tylko wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba.

Dajemy Ci kilka opcji:

 • Jasminum officinale Jest to gatunek pnący, który utrzymuje liście przez cały rok i wytrzymuje mrozy do -4 stopni Celsjusza. Jaśmin pospolity, inna nazwa, pod którą jest znany, może osiągnąć nawet 6 metrów wysokości. Jej liście składają się z 5 do 9 zielonych mieszków włosowych.
 • Passiflora caerulea Passiflora to wiecznie zielona roślina, która wytrzymuje mrozy do -5 stopni Celsjusza. Osiąga do 20 metrów wysokości i ma zielone palmatowe liście i kwiaty do 8 centymetrów długości.
 • Trachelospermum jasminoides lub jaśmin gwiaździsty: to roślina, która kwitnie przez cały rok i może osiągnąć wysokość około 7 metrów. Dzięki bardzo pachnącym białym kwiatom i owalnym, ciemnym, prostym liściom wytrzymuje temperatury do -12 stopni Celsjusza.

3. Rośliny iglaste na basen

Można powiedzieć, że rośliny iglaste są siostrami drzew, dzięki swojemu wyglądowi. Ale produkują też piękne kwiaty przez cały rok. Ich liście są cienkie i skórzaste.

Wymieniamy niektóre z nich:

 • Abies alba, czyli jodła zimozielona: Jest to wiecznie zielony gatunek jodły, który osiąga od 20 do 50 metrów wysokości i 6 metrów średnicy. Ma kolumnowy pień i koronę w kształcie piramidy. Ten okaz może osiągnąć -18 stopni Celsjusza.
 • Cyprys pospolity: o wysokości od 25 do 30 metrów, a w niektórych przypadkach 42 metry, ten gatunek cyprysu nie wytwarza efektownych kwiatów. Z drugiej strony ma owoce w kształcie stożka. Wytrzymuje mrozy do -18 stopni Celsjusza.
 • Cis czarny lub cis pospolity: ten zimozielony gatunek o wysokości do 28 metrów ma ciemnozielone, lancetowate liście. Wytwarza czerwone owoce, bardzo podobne do jagód, o długości około 15 milimetrów. Wytrzymuje temperatury do -18 stopni Celsjusza.

5 roślin do dekoracji basenu

Po zabezpieczeniu prywatności swojego basenu za pomocą niektórych sugerowanych przez nas roślin powinieneś zabrać się do pracy, aby udekorować to miejsce. Odkryj kilka bardzo efektownych roślin, takich jak:

 1. Krzewy, takie jak bukszpan: idealne do obramowania nimi basenu. Bukszpan nadaje ogrodowi nowoczesnego powietrza, a dzięki swojej prostocie nie stanowi problemu.
 2. Kamelia: to bardzo piękne i wieloletnie rośliny. Ich kwiaty nie wydzielają zapachów, dzięki czemu nie będą przyciągać owadów.
 3. Papirus: jest to roślina wodna, która wymaga stałego podlewania, ale kwitnie latem, dając bardzo egzotyczny widok na to miejsce.
 4. Aralia: gatunek bardzo dobrze znoszący upały, o błyszczących i atrakcyjnych liściach. Ponadto nie robi bałaganu, gdy kwitnie latem.
 5. Yucca desmetiana Jest to roślina, która kiełkuje przez cały rok, gdyż wytrzymuje temperatury do -4 stopni Celsjusza. Dorasta do 1,5 metra wysokości i ma skórzaste liście o pięknym niebiesko-szarym kolorze.
Kamelia
Choć efektowne, kamelie są bezwonne, więc nie musisz się zbytnio martwić owadami.

 Zobacz również: Domowe sposoby na naturalne rozjaśnienie poparzonej słońcem skóry

Stwórz oazę w swoim basenie dzięki temu wyborowi roślin

Należy pamiętać, że aby projekt przyniósł pożądane rezultaty, nie wolno zapominać, że rośliny są żywymi istotami. Dlatego chlorowana woda może je zniszczyć.

Dlatego powinieneś je posadzić tam, gdzie nie będą narażone na chlapanie. Podobnie, jeśli basen jest zbudowany pod ziemią, inwazyjne lub agresywne korzenie narażają strukturę basenu na ryzyko. Zdecyduj się na wiecznie zielone, których blask nadawany jest latem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.