Refluks i nieżyt żołądka = miód + aloes

Kiedy tylko poczujesz zgagę, wypij pół szklanki tego domowego lekarstwa. Może być stosowane po większych posiłkach jako środek zapobiegawczy.
Refluks i nieżyt żołądka = miód + aloes
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wiele osób boryka się od czasu do czasu z nieprzyjemnym uczuciem pieczenia w miejscu, w którym przełyk łączy się z żołądkiem. W większości przypadków jest to zwykła reakcja na określone pokarmy, ale czasem jest oznaką przewlekłej i trudnej do wyleczenia choroby. Choroba ta jest nazywana nieżytem żołądka, a jej symptomy są wywołane zapaleniem błony śluzowej żołądka, która chroni ciało przed sokami żołądkowymi o wysokiej kwasowości.

Osłabienie błony śluzowej żołądka podwyższa ryzyko powstania wrzodów i problemów trawiennych, takich jak ból, zapalenie i refluks.

Osoby, u których zdiagnozowano ten problem muszą zmienić styl życia i poprawić swoje nawyki żywieniowe. Mimo, że istnieją obecnie liczne leki, które pomagają złagodzić wiele objawów, zawsze najlepszym wyjściem jest wybór naturalnych środków aby zapobiec wystąpieniu negatywnych skutków ubocznych.

Na szczęście jest wiele produktów organicznych, które posiadają liczne właściwości wspomagające leczenie tej dolegliwości. Jednym z takich domowych leków jest połączenie łagodzącego aloesu z leczniczym miodem. Składniki te pozwalają szybko pozbyć się bólu.

Aloes i miód – domowy lek na nieżyt żołądka

Mieszanka aloesu i miodu to naturalny i skuteczny lek łagodzący objawy nieżytu żołądka. Zdradzimy ci tajemnice wszystkich zalet tych dwóch leczniczych składników.

Zalety aloesu

Aloes, a dokładnie żel, który znajduje się w jego łodygach, jest ceniony od wieków za zdolność łagodzenia stanów zapalnych i regulowania trawienia. Zawiera substancję zwaną aloiną, która posiada silne właściwości przeczyszczające, pomagające w eliminowaniu niestrawionych resztek pokarmu z jelit.

Aloes

Śluz, który jest substancją aktywną aloesu, tworzy powłokę, która stanowi barierę ochronną dla błony śluzowej żołądka i łagodzi objawy wrzodów, stanów zapalnych i nadkwaśności.

Jego lecznicze działanie nie tylko ma pozytywny wpływa na skórę, ale również stymuluje regenerację zniszczonej błony śluzowej. Ma działanie alkalizujące, które reguluje pH żołądka, dzięki czemu łagodzi objawy refluksu żołądka i związanego z nim pieczenia.

Zalety miodu

Miód jest naturalnym składnikiem, cenionym za możliwość wszechstronnego zastosowania w medycynie. Jest bogaty w glukozę i fruktozę, dwa monosacharydy łatwo przyswajalne przez błony śluzowe jelit, co zapewnia ciału energię.

Miód

Jest naturalnym źródłem błonnika, witamin i minerałów, które wspomagają trawienie i redukują wzdęcia. Nie wiadomo dokładnie który z jego składników łagodzi objawy nieżytu żołądka. Ale niektórzy specjaliści twierdzą, że jest to możliwe dzięki zdolności miodu do niszczenia patogenów, które tę chorobę wywołują.

Jak przygotować domowy lek na refluks i nieżyt żołądka?

Połączenie aloesu i miodu jest naturalną alternatywą dla tradycyjnych leków. Łagodzi ono objawy nieżytu żołądka i zapalenia, bez ryzyka wystąpienia negatywnych skutków ubocznych.

Aloes - napój

Lek ten nie tylko redukuje uczucie pieczenia, ale również reguluje pH żołądka i zapobiega szkodom wyrządzonym przez nadmiernie wydzielane kwasy żołądkowe.

Składniki

 • 1,5 szklanki wody
 • 3 łyżki stołowe żelu z aloesu
 • 1 łyżka stołowa miodu

Sposób przygotowania

 • Opłucz łodygi aloesu i rozetnij je.
 • Za pomocą łyżki wyjmij żel ze środka łodygi.
 • Następnie zmiksuj żel z aloesu z miodem i wodą.
 • Możesz podzielić miksturę na dwie lub trzy dawki.

Sposób użycia

 • Przy pierwszych objawach nieżytu żołądka wypij pół szklanki płynu, do maksymalnie dwóch dziennie.
 • Jako środek zapobiegawczy, pij pół szklanki po każdym większym posiłku.
 • Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dawki, gdyż właściwości przeczyszczające mogę wywołać niepożądane efekty.

Jeśli będziesz pić to domowe lekarstwo i zastosujesz zbilansowaną dietę, zauważysz poprawę w zaledwie kilka tygodni.

Postaraj się trzymać zdrowych nawyków żywieniowych aby zapobiec nawrotom choroby.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Bland J. (1985). “Effect of orally consumed aloe vera juice on gastrointestinal function in normal humans”, Preventive Medicine, March/April 1985
 • Mahantayya V Math, “Oesophagis: Heartburn and Honey”, BMJ 2001;323:736
 • Mahantayya V. Math et al. “Honey – A nutrient with medicinal property in reflux oesophagitis”, Indian J Med Res. 2013 Dec; 138(6): 1020–1021.
 • Aikaterini Triantafyllidi et al. “Herbal and plant therapy in patients with inflammatory bowel disease”, Ann Gastroenterol. 2015 Apr-Jun; 28(2): 210–220.
 • Hamman, J. H. (2008). Composition and applications of Aloe vera leaf gel. In Molecules. https://doi.org/10.3390/molecules13081599
 • Science Direct. Honey and green/black tea consumption may reduce the risk of Helicobacter pylori infection. (2015). Recuperado el 17 de abril de 2020.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.