Krem z aloesu - domowy, prosty i regenerujący

Dzięki odżywczym właściwościom i plastyczności aloesu: możemy w prosty sposób wykonać domowy krem regenerujący, który doskonale zadba o naszą skórę.
Krem z aloesu - domowy, prosty i regenerujący

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Tworzenie własnych kremów do twarzy i ciała, ostatnimi czasy stało się bardzo modne. Wszyscy szukamy bowiem naturalnej alternatywy dla chemicznych produktów na rynku. Dlatego też, w tym artykule prezentujemy krem z aloesu, możliwy do wykonania w domowym zaciszu. Zainteresowani?

Aloes jest jedną z najczęściej stosowanych roślin w kosmetyce, oczywiście ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Liście aloesu wyróżniają się niezwykłym bogactwem substancji cennych dla zdrowia.

Z dobrodziejstw tych korzystali już starożytni Egipcjanie. Pomaga leczyć rany na skórze, zwalcza trądzik i łagodzi blizny po trądziku. Oprócz tego aloes nawilża skórę i zwalcza niektóre uciążliwe schorzenia, np. egzemę. 

Regenerujący krem z aloesu może mieć wiele zastosowań. Jednym z nich jest walka ze śladami po trądziku i redukcja powstałych blizn, których bardzo trudno się pozbyć. Skutecznym sposobem walki z tym problemem może być właśnie krem z aloesu, wykonany samodzielnie.

Ten regenerujący domowy środek zwiększy też elastyczność i blask Twojej skóry, który nierzadko tracimy w miarę upływu lat.

Niezwykle zalecane jest stosowanie kremu w nocy, bowiem to wtedy skóra najlepiej wchłania naturalne składniki odżywcze, potrzebne do regeneracji. Pozwól sobie na domowe SPA i użyj kremu aby poprawić kondycję swojej skóry.

Regenerujący krem z aloesu – jak go przygotować?

Trudno jest znaleźć konkurencję dla aloesu pod względem wszechstronności zastosowań i skuteczności działania. Aloes zawiera ponad 200 różnych substancji aktywnych. 

Samodzielne wykonanie kremu z aloesu pozwoli nam uzyskać bezsprzecznie lepsze wyniki i rezultaty, niż przy zakupie chemicznego odpowiednika.

Wszystko to, co jest bardziej naturalne i wolne od chemikaliów czy toksyn – zwiększa naszą szansę na zdrową i lśniącą skórę.

krem z aloesu do twarzy

Dodatkowo, naturalnie stworzony krem, który pozwoli nam uniknąć ewentualnych reakcji alergicznych, szczególnie jeśli mamy nadwyraz wrażliwą skórę.

Składniki

 • 3 łyżki żelu z aloesu (45 ml)
 • 1 łyżka masła kakaowego (20 g)
 • 1 szklanka oleju migdałowego (250 ml)
 • 3 łyżki naturalnego wosku pszczelego (45 g)
 • kilka kropli naturalnych olejków eterycznych

Akcesoria i naczynia

 • Pojemniki na krem
 • Hermetyczny szklany słoik

Uwaga: Jeśli nie posiadasz aloesu w domu, może Twój sąsiad lub przyjaciel posiada tę roślinę? Zorientuj się i zdobądź aloes w naturalnej postaci, to bowiem pozwoli Ci uzyskać pełen zakres korzyści dla skóry i zdrowia.

krem z aloesu 2

Przygotowanie

 • Aby przygotować nasz regenerujący krem z aloesu, musimy pokroić jego liście na małe kawałki. Zanim przejdziesz do tego procesu pamiętaj aby wyjąć żel z wnętrza rośliny. Przetnij liście i opróżnij wnętrze łyżeczką.
 • Kiedy jesteś już w posiadaniu żelu z aloesu, umieść go w hermetycznym szklanym pojemniku, a następnie dodaj masło kakaowe i olej migdałowy. Co więcej dorzuć też odłożony wcześniej wosk pszczeli.
 • Pełny pojemnik umieść w kąpieli wodnej, zostaw tak na kilka minut i cierpliwie poczekaj aż składniki zmiękną i w konsekwencji stopnieją.
 • Gdy wszystko będzie już gotowe: wyjmij szklany słoiczek z kąpieli wodnej (zachowaj ostrożność!) i solidnie nim potrząśnij, aby składniki dobrze się zintegrowały.
 • Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z konsystencji kremu – możesz użyć blendera i dobrze wszystko wymieszać.
 • Gdy krem z aloesu będzie już gotowy: dodaj kilka kropli olejku eterycznego, który wcześniej wybrałeś. W momencie kiedy krem jest jeszcze ciepły należy przelać go do przygotowanych pojemniczków, w których będziemy go przechowywać.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Khorasani, G., Hosseinimehr, S. J., Azadbakht, M., Zamani, A., & Mahdavi, M. R. (2009). Aloe versus silver sulfadiazine creams for second-degree burns: A randomized controlled study. Surgery Today. https://doi.org/10.1007/s00595-008-3944-y
 • Muller, M. J., Hollyoak, M. A., Moaveni, Z., Brown, T. L. H., Herndon, D. N., & Heggers, J. P. (2003). Retardation of wound healing by silver sulfadiazine is reversed by Aloe vera and nystatin. Burns. https://doi.org/10.1016/S0305-4179(03)00198-0
 • Shahzad, M. N., & Ahmed, N. (2013). Effectiveness of Aloe Vera gel compared with 1% silver sulphadiazine cream as burn wound dressing in second degree burns. Journal of the Pakistan Medical Association.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.