Rak piersi - zapobieganie poprzez detoks pach

W pachwinach znajdują się liczne torbiele, które wchłaniają produkty stosowane w tej okolicy, co może prowadzić do powstania zmian związanych z nowotworem. Zapobiegaj rakowi poprzez regularny detoks pachwin.
Rak piersi - zapobieganie poprzez detoks pach

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia, 2017

W przypadku wielu chorób, a szczególnie raka, zapobieganie jest kluczem do sukcesu. Rak piersi dotyka wiele kobiet, ale oprócz rutynowych badań mogą one chronić się przed tą chorobą za pomocą różnorodnych zabiegów.

Jeden z takich zabiegów to detoks pach. Poniższe dane są oparte na badaniach opublikowanych w Journal of Inorganic Biochemistry. Lekarze przeanalizowali próbki pobrane z piersi 17 pacjentek, u których został zdiagnozowany rak piersi i które przeszły operację mastektomii.

W zewnętrznej tkance piersi u kobiet, które stosowały antyperspiranty znaleziono osad z aluminium.

Według danych z badań, aluminium można było znaleźć przede wszystkim w tkance znajdującej się bliżej zewnętrznej warstwy piersi.

Lekarze doszli zatem do wniosku, że powodem takiego stanu rzeczy było stosowanie antyperspirantów zawierających cząsteczki aluminium.

W czasie badań odkryto, że najwyższe skupienie osadu z aluminium w zewnętrznych partiach tkanki piersi jest spowodowane zbyt częstym stosowaniem dezodorantów zawierających aluminium.

Wpływ aluminium na skórę

Kiedy aluminium wchodzi z kontakt z naszym organizmem, działa jak neurotoksyna.

Z tego powodu twierdzi się, że aluminium może być związane z licznymi chorobami, w tym chorobami związanymi z układem nerwowym, np. chorobą Alzheimera.

Udowodniono zatem, że sole aluminium znajdujące się w dezodorantach mają wpływ na rozwój raka piersi u kobiet
Dlatego też tak ważne jest przeprowadzanie detoksu pach.

Wpływ detoksu pach na skórę

dezodorant

Cząsteczki aluminium kumulują się z czasem w tkance piersi.

To z kolei powoduje wzrost poziomu płynu pęcherzykowego powyżej poziomu obecnego w osoczu lub mleku matki.

Dezodoranty zawierają również składnik, którego zdecydowanie powinno sie unikać: triklosan.

Według badań opublikowanych w magazynie Chemical Research in Toxicology, ten produkt chemiczny ma silny wpływ na rozwój komórek rakowych, dlatego powinno się go za wszelką cenę unikać.

Rak piersi – zapobieganie poprzez detoks pach

Przeprowadzanie detoksu pach jest kluczowym zabiegiem w zakresie ochrony przed rakiem piersi. Dzięki temu unikamy nagromadzenia substancji toksycznych, które mogą się dostawać do skóry i układu krwionośnego,

Najlepszym sposobem na detoks jest pocenie się, ponieważ wraz z potem pozbywamy się toksyn z naszego ciała. Należy również zwrócić uwagę na funkcje immunologiczne i zapobieganie chorobom, które mogą być wywoływane nadmierną ilością toksyn.

Zaleca się brać długie kąpiele oraz ćwiczyć. Dzięki temu pozbędziesz się wszelkich toksyn z organizmu.

Domowe sposoby na detoks pach

Jednym ze sposobów na detoks pach jest zabieg, który opisujemy poniżej. Jest łatwy i można go samodzielnie przeprowadzić w domowych warunkach.

Składniki

  • 1 łyżeczka organicznego octu jabłkowego (10 ml)
  • 3 krople olejku z rozmarynu
  • 5 kropli olejku z kolendry
  • 1 łyżeczka glinki bentonitowej (10 g)

Sposób przygotowania

  • Zmieszaj ocen i glinkę w szklanej miseczce. Do mieszania składników używaj drewnianej łyżki, gdyż łyżka metalowa może zanieczyścić glinkę.
  • Dodaj olejki i wymieszaj wszystkie składniki na gładką masę.

Zastosowanie

  • Nałóż cienką warstwę mieszanki na skórę pod pachami i zostaw na kilka do kilkunastu minut.
  • Zmyj maskę letnią wodą. Powtarzaj cały proces raz dziennie.

Postaraj się również pić dużą ilość wody, gdyż dzięki temu twoje ciało szybciej pozbędzie się toksyn.

Pamiętaj również, że najlepszym sposobem na zapobieganie kumulacji toksyn jest stosowanie mniejszej ilości produktów, które je zawierają. Wybieraj zawsze te kosmetyki, które są w 100% naturalne.

Naturalny dezodorant

naturalny dezodorant

Możesz sama zrobić naturalny dezodorant w domu.

Składniki

Sposób przygotowania

  • Zmieszaj obydwa składniki na gładką pastę, która z łatwością będziesz mogła nakładać na skórę pod pachami. Ten dezodorant jest w pełni naturalny, wydajny i się nie klei.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.