Pyszna zupa warzywna na spalanie tłuszczu

Zupa na bazie świeżych warzyw powinna być spożywana przez 7 dni w kilku porcjach, zawsze wtedy, gdy odczuwamy głod. Natomiast po ich upływie - należy wrócić do normalnej diety.
Pyszna zupa warzywna na spalanie tłuszczu

Ostatnia aktualizacja: 30 września, 2015

Istnieje bardzo szeroki wybór przepisów na różnego rodzaju zupy, wywary i buliony. Każdy sam przynajmniej jedną na pewno potrafi przygotować. Są smaczne, pożywne i łatwe do zrobienia. Jednak dziś zupa nie będzie sposobem na zabicie uczucia głodu, ale na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.

W ostatnich latach zupa przyspieszająca spalanie tłuszczu stała się bardzo popularnym sposobem na odchudzanie, a jednocześnie również na dostarczenie wielu niezbędnych związków mineralnych. Wszystko dzięki składnikom, z których jest przygotowywana. Stymulują one utratę masy ciała bez konieczności przechodzenia na drastyczne diety i głodówki, które niejednokrotnie kończą się uszczerbkiem na zdrowiu.

Nie tylko pomoże ona w odchudzaniu, ale i oczyści organizm z nagromadzonych toksyn, zbędnych produktów przemiany materii, zapobiegnie retencji płynów, a oprócz tego zmniejszy ilość tłuszczu i poprawi wygląd sylwetki.

Zupa powinna być spożywana przez 7 dni, po których waga zostanie zredukowana, natomiast po ich upływie należy wrócić do normalnej diety, jednak powinna być ona zdrowa i zrównoważona. Tylko dzięki temu uda nam się zachować uzyskaną wagę.

Zupa na utratę kilogramów i spalanie tłuszczu

Zupa ta pomoże Ci schudnąć, a jednocześnie w zdrowy i skuteczny sposób oczyści organizm ze wszystkich substancji, które wpływają negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale i na masę ciała. Naucz się przygotowywać pyszny wywar ze świeżych warzyw, który będziesz mogła pić w dowolnych ilościach, gdy tylko poczujesz głód.

przyspieszenie metabolizmu

Zupa odchudzająca – niezbędne składniki:

  • połowa kapusty – warzywo to jest bogatym źródłem potasu, siarki, wapnia i innych kwaśnych składników mineralnych. Umieszczenie go w diecie i regularne spożywanie przyniesie ulgę na zaparcia oraz poprawi kondycję skóry. Oprócz tego 100g kapusty to tylko 40 kcal
  • 6 dużych cebul – zupa nie może się bez nich obejść! Cebula jest znana ze swoich potężnych właściwości oczyszczających. Usunie ona z organizmu wszystkie niepotrzebne i toksyczne składniki, które wpływają na nasze zdrowie. Zawiera spore ilości potasu, siarki, fosforu i wody. Szczególnie zalecana jest na problemy z retencją płynów i kwasu moczowego. 100 g gotowanej cebuli to tylko 20 kcal
  • 6 pomidorów – na całym świecie pomidory znane są ze swoich silnych właściwości przeciwutleniających i moczopędnych. Zapobiega on tym samym gromadzeniu się szkodliwych produktów przemiany materii w organizmie. Znajdziemy w nim również potas, fosfor i chlor. 100 g pomidorów to jedyne 19 kcal
  • 3 łodygi selera – jest to warzywo wysoce moczopędne dlatego zupa obowiązkowo powinna je zawierać! Usprawni to usuwanie kwasu moczowego z organizmu, a oprócz tego dostarczy takich składników jak potas, chlor, siarka, miedź, wapń i sód. 100 g selera dostarcza 19 kcal
  • 2 zielone papryki – są one bogate w przeciwutleniacze i zawierają dużo witaminy C. Dzięki dużej zawartości błonnika, zapewniają uczucie sytości i zapobiegają zaparciom. 100 g papryki dostarcza jedynie 10 kcal
  • sól lub przyprawy – jeżeli zamierzasz użyć soli zaleca się tą morską lub himalajską. Można również zdecydowań się na użycie przypraw takich jak oregano, kurkuma, pieprz i inne

Sposób przygotowania:

  • z podanej wyżej ilości składników przygotować można dawkę zupy wystarczającą na jeden dzień. Warzywa należy pokroić w kostkę i umieścić w garnku z wodą. Powinna ona zajmować dwa razy więcej miejsca niż warzywa
  • przykryć garnek i pozostawić do gotowania na wolnym ogniu, aż do miękkości warzyw. Po zakończeniu, zdjąć z palnika i odczekać do ostygnięcia. Zupa jest gotowa do spożywania!
  • jeżeli nie zdołasz zjeść wszystkiego, możesz resztki schować do lodówki lub zamrozić i spożyć w kolejnych dniach. Zupa może być jedzona zarówno na zimno jak i na ciepło w każdym momencie, gdy tylko poczujesz głód
Zupa warzywna

Jak już zostało wspomniane, zupę należy spożywać w ciągu 7 dni. W ten sposób organizm zostanie dokładnie oczyszczony, a wszystkie potrzebne składniki dobrze przyswojone i wykorzystane.

Podczas dwóch pierwszych dni, gdy pojawi się uczucie głodu należy sięgać wyłącznie po wywar i pić naturalne soki lub wodę.

W trzecim dniu do diety powinny zostać dodane produkty, które dostarczą innych niezbędnych dla organizmu składników takich jak białka tłuszcze i węglowodany. Produktami tymi powinny być ziarna, chude mięso owoce i warzywa inne niż znajdują się w zupie.

Uwagi!

Powyższy wywar ma za zadanie usprawnić proces spalania tłuszczów i przyspieszyć utratę zbędnych kilogramów, jednak powinno się to odbywać zgodnie z podanymi zaleceniami. Dieta bazująca na zupie nie powinna trwać dłużej niż 7 dni, ponieważ nie znajdziemy w niej wszystkich niezbędnych dla organizmu składników.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.