Przyjaciele – 5 powodów dlaczego ich nie posiadasz

· Maj 12, 2018
Czy któryś z poniższych powodów może wyjaśniać dlaczego nie posiadasz przyjaciół? Nawet jeśli jesteś samotnikiem, posiadanie grona znajomych jest niezbędne do zdrowego stylu życia.

Czy narzekasz, że przyjaciele się od Ciebie odwrócili? Czy czujesz się samotny? Jeśli tak, przyjrzyj się poniższym powodom dlaczego przyjaciele nie są częścią Twojego życia. Najprawdopodobniej robisz coś, co ich do Ciebie zniechęca.

Czasami trudno jest pokusić się o samokrytykę lub zaakceptować własne wady. Jednak to bardzo przydatna umiejętność, szczególnie jeśli chcesz posiadać duże grono znajomych. Zobaczmy co dzieje się wokół Ciebie.

1. Zawsze narzekasz

Stałe narzekanie może być powodem tego, że przyjaciele się od Ciebie odsuwają. Czasami ludzie robią to tak często, że nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

Ciągłe narzekanie może sprawić, że ludzie będą uważać nas za pesymistów lub osoby, które zawsze uważają się za ofiarę.

Narzekanie może też sprawić, że staniemy się egoistami. Kiedy marudzimy czy użalamy się, liczymy się tylko my, a ponadto dajemy do zrozumienia, że potrzebujemy wsparcia wszystkich wokół. Jednak każdy może się w końcu zmęczyć Twoim narzekaniem. Być może właśnie dlatego Twoi przyjaciele Cię opuścili…

2. Przyjaciele schodzą na drugi plan, kiedy jesteś w relacji

Wiele osób zapomina, że posiada przyjaciół, kiedy są w związku miłosnym.

Chcą być wyłącznie ze swoim partnerem i jest to zrozumiałe. Jednak powinni również znaleźć nieco czasu dla swojego grona znajomych.

  • Twoi przyjaciele mogą czuć się wykorzystywani, jeśli dzwonisz do nich lub planujesz wyście wyłącznie wtedy kiedy jesteś singlem. Przyjaźń zasługuje na szacunek.
  • Czy Twoja ukochana osoba naprawdę potrzebuje Cię przez cały czas? Czy naprawdę nie potrafisz znaleźć ani chwili dla swoich przyjaciół?
zakochani i przyjaciółka obok zazdrosna

Faza zakochiwania się oślepia nas tak bardzo, że możemy stracić z naszych oczu ludzi, którzy zawsze byli przy nas żeby nas wysłuchać lub pocieszyć, kiedy najbardziej tego potrzebowaliśmy.

Nie odstawiaj przyjaciół na bok, kiedy jesteś w związku. Są niezwykle cenni.

3. Masz za wysokie oczekiwania

Następnym powodem, dla którego nie posiadasz przyjaciół jest być może to, że masz za wysokie oczekiwania względem ich zachowania. Czasami dzieje się tak również między dwojgiem osób w związku. Może być to frustrujące i męczące.

Oczekiwanie, że ktoś będzie zachowywał się tak jak Ty tego pragniesz, lub traktował Cię w wyjątkowy sposób może być dosyć trudnym zadaniem do spełnienia.

szczęśliwa kobieta a przyjaźń

Nikt nie będzie zachowywać się w określony sposób tylko dlatego, że Ty tak chcesz. Pozbądź się oczekiwań, które niszczą przyjaźń.

4. Masz niską samoocenę

Następnym dość częstym powodem braku przyjaciół jest niskie poczucie własnej wartości. Kiedy na nie cierpisz, może pojawić się wiele problemów, szczególnie w relacjach międzyludzkich.

  • Być może wymagasz od innych zbyt wiele, może czujesz się atakowany, kiedy nie są tacy, jak tego oczekujesz lub dopada Cię smutek, kiedy nie jesteś w centrum uwagi…
  • Z tym wszystkim, jest bardzo możliwe, że zamykasz się na innych, że ledwie wchodzisz w interakcje ze znajomymi, nie planujesz niczego, ani nie umawiasz się na spotkania.

W końcu przyjaźń sama wygaśnie.

Kobieta przy komputerze stres w pracy

Ważne, abyś sam zasięgnął po profesjonalną pomoc oraz wyszedł do ludzi. Zacznij chodzić na siłownię lub inne miejsce, które łączy pasjonatów. W ten sposób dowiesz się, że istnieją inni ludzie w Twoim otoczeniu, którzy mogą sprawdzić się jako przyjaciele. Bądź otwarty na poznawanie innych.

5. Plotkujesz na temat wszystkich

Wiele osób ma tendencję do plotkowania wśród przyjaciół. Problem pojawia się, kiedy obmawia się jednego znajomego w obecności drugiego.

Zacznijmy od tego, że prędzej czy później dana osoba dowie się, że obgadujesz ją za jej plecami. Takie nastawienie może również sprawić, że Twoi przyjaciele stracą do Ciebie zaufanie, przestaną być z Tobą szczerzy, aż w końcu się od Ciebie odwrócą.

Obgadywanie innych przyjaciele

W każdej relacji zaufanie jest podstawą. Oczywiście to naturalne, że czasami rozmawiasz o swoim przyjacielu. Jeśli jednak robisz to stale, pokazuje to Twoje negatywne nastawienie, jeśli chodzi o przyjaźń.

Czy jakikolwiek z powyższych powodów może wpływać na to, że jesteś samotny? Nawet jeśli jesteś introwertykiem, przyjaciele są czymś bardzo zdrowym, jeśli tylko bierzesz odpowiedzialność za tego typu więzi.