Przeszczep brwi: co to jest i jakie są jego zalety?

Wszczepienie brwi w celu zakrycia łysienia to zabieg ambulatoryjny, który przewyższa efekty osiągane przy innych zabiegach estetycznych. Wyjaśnimy ci to.
Przeszczep brwi: co to jest i jakie są jego zalety?
Leidy Mora Molina

Przejrzane i zatwierdzone przez: pielęgniarka Leidy Mora Molina.

Ostatnia aktualizacja: 29 grudnia, 2023

Przeszczep brwi proponuje się jako ostateczne rozwiązanie dla osób poszukujących trwałych i naturalnych rezultatów, innych niż te, które uzyskuje się przy pigmentacji. Ten sposób ponownego wypełnienia łuku górnej powieki obiecuje większą gęstość i lepszą estetykę, ponieważ polega na wszczepieniu mieszków włosowych, aby przywrócić wygląd zdrowej brwi.

Dobre efekty dają zabiegi kosmetyczne, takie jak microblading, mikropigmentacja i cieniowanie. Ale w skomplikowanych przypadkach związanych z łysieniem brwi warto wypróbować rozwiązanie, takie jak przeszczep.

Co to jest przeszczep brwi?

Przeszczep jest trwałą techniką przywracania estetyki brwi. Aplikacja odbywa się włos po włosku i trwa około trzech godzin. W tym czasie certyfikowany specjalista chirurgii włosów nadaje łukom kształt i ton.

Pasma wybiera się z karku jako obszaru dawczego, ponieważ region ten nie jest nosicielem genu łysienia. Można je również uzyskać z pach, kości łonowej lub okolicy zausznej.

Hiszpańska Akademia Dermatologii i Wenerologii zwraca uwagę, żeby każdy włos miał tę samą grubość, a projekt powinien być zgodny z naturalnym ustawieniem brwi. Metoda koryguje brak gęstości, czasami spowodowany takimi czynnikami jak:

  • Blizny
  • Niepokój lub stres
  • Nadmierne usuwanie włosów
  • Korekta pigmentacji
  • Skutki zabiegów medycznych

Inną częstą przyczyną tego łysienia jest madaroza brwiowa, jak wyjaśnia Medical Surgical Research Center. Ma to związek z alergiami, urazami i chorobami autoimmunologicznymi.

Dermatitis seborreica en la ceja.
Patologie autoimmunologiczne są w stanie zmienić brwi, powodując chorobę mieszków włosowych w tej okolicy.

Sądzimy, że może Cię zainteresować: Cienkie brwi: jak sobie z nimi radzić w naturalny sposób

Jak wykonuje się przeszczep brwi?

Wszczepianie brwi przypomina przeszczepianie włosów. Na wcześniejszej konsultacji lekarz analizuje i określa kąt implantacji, a także ilość włosów na jednostkę mieszkową, która zwykle waha się od 1 do 2. U każdego pacjenta jest inaczej, ponieważ nie każdy ma taki sam kształt brwi i tę samą grubość.

Pasemka do przeszczepu pobiera się z obszaru dawczego. Interwencja rozpoczyna się od doboru jednostek mieszkowych i zaplanowania ich rozmieszczenia tak, aby linie wyglądały symetrycznie.

Pacjenci otrzymują znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Ponadto nie ma potrzeby hospitalizacji w celu odpoczynku, ponieważ jest to zabieg ambulatoryjny.

Po powrocie do domu i przestrzeganiu zaleceń lekarskich okolice dawcy i biorcy należy myć i nawilżać, aby uniknąć infekcji. Ostateczne wyniki ocenia się po 6 miesiącach od przeszczepu.

Zalety implantów brwiowych

Oprócz gęstych brwi i braku łysych miejsc w ich konturze, przeszczep przyczynia się do harmonijnego wyrazu twarzy. Pomaga również chronić oczy przed potem lub deszczem, ponieważ brwi zatrzymują niepożądane płyny, dzięki czemu możesz lepiej widzieć.

Naturalny wygląd

Przeszczep daje prawdziwe włosy, które zapewniają naturalny wygląd. Jeśli chcesz nałożyć makijaż po wszczepieniu implantu, możesz to zrobić. Musisz jednać zachować ostrożność i odczekać 2 miesiące po zabiegu a także zastosować naturalne produkty.

Korekta

Łysienie w brwiach zwykle deformuje ich wygląd. Aby rozwiązać problem przeszczepem, lekarz wykonuje zabieg obejmujący pokrycie wyłysiałych obszarów, w celu przywrócenia brwiom ich normalnego wyglądu.

Prosta konserwacja

Implant nie wymaga ciągłych poprawek, lecz prostej pielęgnacji, takiej jak co jakiś czas przycinanie wszczepianych włosów. Jeśli wyrywasz brwi, rób to odpowiednią techniką, aby uniknąć nieodwracalnych wypadków.

Po operacji pierwsze włoski mogą wyrastać w nieładzie. Możesz pomóc im obrać kierunek, smarując je olejkiem kosmetycznym.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: Zdrowe i gęste rzęsy? Są na to sposoby!

Zwiększona gęstość

Niektóre osoby mają po prostu bardzo rzadkie brwi, podczas gdy inne są z natury dość grube. W okolicy brwi są też czasem zupełnie łyse placki. Zastosowanie wszczepiania ma zagwarantować trwałe zwiększenie gęstości włosów.

To prawda, że inne, mniej inwazyjne techniki pomagają uzyskać gęste brwi. Różnica polega na tym, że te opcje są tymczasowe i trzeba będzie ponownie wydać pieniądze, aby zmienić wygląd łuków.

Laminado de cejas.
Istnieją różne techniki kosmetyczne poprawiające wygląd brwi. Jednak przeszczep jest zabiegiem chirurgicznym, a zatem jego wyniki są bardziej trwałe.

Czy istnieje jakieś ryzyko związane z przeszczepem brwi?

Nie każdy kwalifikuje się do wszczepienia implantów brwiowych. Ważne jest, aby specjalista ocenił przypadek i podał przyczyny utraty włosów.

Gdy przyczyną utraty naturalnych brwi jest choroba, do zabiegu konieczne jest uzyskanie zaświadczenia lekarskiego o kontrolowanym stanie lub o idealnych warunkach do przeszczepu.

Inne niedogodności mogą wynikać z nieprzestrzegania wskazanego czasu odpoczynku lub zbyt wczesnego wystawiania się na słońce. Podobnie zaniedbanie środków przeciw stanom zapalnym i infekcjom może mieć konsekwencje, takie jak strupy lub obrzęki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.