Przebarwienia - pozbądź się ich w naturalny sposób!

Jogurt dezynfekuje oraz wygładza pory, ogórek jest bogaty w witaminę E, a pomidory zawierają likopen. Te wszystkie składniki idealnie nadają się do pielęgnacji skóry.
Przebarwienia - pozbądź się ich w naturalny sposób!

Napisany przez Lorena González

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Przebarwienia skóry mogą być czasami szczególnie irytujące i nieładne. Jednak dzięki poniższym naturalnym metodom, pozbędziesz się ich bardzo szybko. Wypróbuj je, a zobaczysz, że przebarwienia staną się tylko wspomnieniem.

1. Krem z mąki ryżowej na przebarwienia

Pierwsza metoda korzysta z właściwości kremu z mąki ryżowej.

Składniki

  • 3 łyżki stołowe mąki ryżowej
  • 4 łyżki masła shea
  • 2 łyżki soku pomarańczowego
  • Opcjonalnie: 1/2 łyżki wody utlenionej 5%
Mąka i ryż na przebarwienia

Przygotowanie

Zmieszaj mąkę ryżową z wodą utlenioną, aż otrzymasz gładką pastę. Dodaj resztę składników i wymieszaj ponownie.

Zastosowanie

Nanieś krem na miejsca, gdzie widnieją przebarwienia. Na przykład jeśli pojawiają się na ramionach, wysmaruj nim całe ramiona.

Pozostaw na 30 minut, by krem zadziałał. Spłucz dużą ilością wody, następnie osusz i zastosuj krem nawilżający. Powtarzaj kurację raz lub dwa razy w tygodniu.

2. Krem z pomarańczy i cytryny

Składniki

  • 3 łyżki stołowe soku z pomarańczy
  • 2 łyżki miodu
  • 1 cytryna
  • 1 łyżka cukru

Przygotowanie

Umieść wszystkie składniki oprócz cytryny w miseczce i dobrze wymieszaj. Następnie przetnij cytrynę na pół i umieść w mieszance, pozostawiając ją na kilka minut.

Zastosowanie

Weź odrobinę maseczki oraz posmaruj nią miejsca, gdzie widnieją przebarwienia. Pozostaw na 5 minut, aby zadziałała, a następnie opłucz skórę i wysusz.

Nawilż skórę kremem nawilżającym i powtarzaj kurację dwa razy w tygodniu.

3. Mleko i chrzan

Łącząc takie składniki jak mleko i chrzan, otrzymasz idealny produkt do pielęgnacji skóry. Na przykład może być on stosowany na przebarwienia powstałe w wyniku zmian w pigmentacji skóry.

Aby to zrobić, zmieszaj mleko z chrzanem, zamocz w mieszance bawełniany wacik oraz nanieś na skórę w miejscach, gdzie widnieją przebarwienia.

Szklanka mleka na przebarwienia

Aby upewnić się, że kuracja dobrze zadziała, pozostaw na całą noc oraz zmyj następnego ranka.

4. Jogurt

Jogurt jest również świetnym sposobem na naturalne radzenie sobie z plamami na skórze. Posiada zdolność do oczyszczania, dezynfekowania oraz zmniejszania porów. To wszystko pomaga w regeneracji oraz sprawia, że skóra jest dobrze nawilżona. Stosuje się go jak każdą inną maseczkę.

Najpierw dokładnie oczyść skórę, delikatnie osusz oraz rozprowadź jogurt na twarzy opuszkami palców. Pozostaw na 15-20 minut oraz zmyj ciepłą wodą. Przy regularnym stosowaniu zdecydowanie zauważysz poprawę w wyglądzie skóry.

5. Ogórek

Ogórek jest następnym niezwykłym remedium na piękną skórę. Posiada wysoką zawartość wody, witaminy E i wielu naturalnych olejków.

Ogórek na oczach

Jeśli zastosujesz go w formie maseczki, zobaczysz, że świetnie wygładza skórę oraz dobrze radzi sobie z jej niedoskonałościami, takimi jak przebarwienia czy zmarszczki.

Wszystko, co musisz zrobić to po prostu obrać go i zmiksować w blenderze, aż do uzyskania pasty. Następnie nanieś na twarz i pozostaw na 20 minut. Twoja skóra będzie jak nowa.

6. Pomidory

Pomidory to następna fantastyczna roślina, która przydaje się przy pielęgnacji skóry. Ich sok zawiera wysoką ilość ważnych składników odżywczych, które są dobre dla skóry, takie jak witamina A, C oraz proteiny.

Są również bogate w likopen, który walczy z negatywnymi skutkami działania wolnych rodników.

Aby skorzystać z ich właściwości po prostu zmieszaj jedną łyżkę stołową soku z cytryny z sokiem z jednego pomidora oraz posmaruj mieszanką twarz za pomocą bawełnianego wacika. Z pewnością zauważysz różnicę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Kapuścińska, A., & Nowak, I. (2015). Zastosowanie kwasów organicznych w terapii tradziku i przebarwień skóry. Postepy Higieny i Medycyny Doswiadczalnej. https://doi.org/10.5604/17322693.1145825
  • Clinica, A., Et, M., Tazbir, M., Pastuszka, M., Kaszuba, A., Dermatologii, K., … Kaszuba, K. A. (2010). ROLA MEZOTERAPII W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ. Acta Clinica et Morphologica -Tom.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.