Proste warkocze – 5 pięknych fryzur na co dzień

Warkocze nigdy nie wychodzą z mody. Wyglądają świetnie i na krótkich, i na długich włosach. Każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje odpowiednie uczesanie do okazji, umiejętności i kształtu twarzy!
Proste warkocze – 5 pięknych fryzur na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 24 lutego, 2019

Po tym, jak poznasz te proste warkocze, będziesz chciała zaplatać włosy codziennie. Wbrew pozorom, stworzenie warkoczy nie zajmuje wiele czasu. Potrzebujesz jedynie podstawowej wiedzy, pięciu minut wolnego czasu i odrobiny wprawy. Warkocze są wspaniałym uczesaniem na każdą okazję – nawet na wieczorne wyjście!

Proste warkocze możesz ozdobić akcesoriami w różnym stylu. Sprawdzają się świetnie, jako uczesanie do opasek i do kapeluszy – nareszcie będziesz miała okazję je nosić! Zależnie od stylu i techniki zaplatania, warkocze pozwalają na uzyskanie różnych efektów, zaczynając od prostego warkocza angielskiego z trzech pasm, a kończąc na efektownym koku z kłosa.

Proste warkocze dzięki którym będziesz wyglądała pięknie i zaoszczędzisz czas!

Warkocze to świetny pomysł na odświeżenie stylu bez konieczności ścinania czy farbowania włosów. Oto proste warkocze w pięciu odsłonach, które sprawią że będziesz wyglądała przepięknie… a jednocześnie są zaskakująco proste do wykonania.

Zobaczysz, że zajmują mniej czasu niż stylizacja włosów suszarką czy lokówką i wcale nie musisz być ekspertem ani mieć wyjątkowych zdolności manualnych, aby je wykonać!

Proste warkocze wykonasz dosłownie w 5 minut!

5 prostych warkoczy

1. Warkocz i kucyk

Najpierw dokładnie rozczesz włosy. Następnie zwiąż je w kucyk z tyłu głowy. Wydziel z kucyka pasmo średniej grubości i zapleć je w tradycyjny warkocz angielski (z trzech pasm). Zwiąż warkocz małą silikonową gumeczką, po czym owiń go wokół gumki kucyka, a końcówkę upnij mocno wsuwką.

W ten sposób przykryjesz warkoczem gumkę, sprawiając że proste, codzienne uczesanie będzie wyglądało ciekawiej i bardziej estetycznie! Możesz też śmiało dodać akcesoria, takie jak opaska czy ozdobna spinka.

2. Warkocz koronkowy

Warkocz koronkowy przypomina nieco warkocz francuski lub holenderski, ale zamiast dobierać włosy z obu stron, dobieramy je w tym przypadku tylko z jednej.

Zacznij oczywiście od dokładnego rozczesania włosów. Niezależnie od tego, jak zazwyczaj nosisz przedziałek, do tego upięcia koniecznie zrób przedziałek z boku, po dowolnej stronie.

Następnie wydziel spore pasmo włosów po tej stronie, po której jest ich więcej. Podziel pasmo na trzy równe części. Zaplataj warkocz kierując go w tył, nad uchem i dobierając włosy jedynie do górnego pasma.

Jeśli potrzebujesz odpoczynku, oprzyj po prostu łokcie o biurko czy stolik. Zaplataj warkocz do miejsca za uchem, po czym przestań dobierać włosy i skończ zaplatanie warkoczem angielskim, czyli zwykłym warkoczem z trzech pasm.

3. Dwa warkocze

Dwa warkocze pasują idealnie do opasek i kapeluszy oraz czapek. Wykonasz je w dosłownie trzy minuty i wbrew pozorom możesz uzyskać różne efekty zależnie od gęstości splotu i umiejscowienia warkoczy.

Zrób przedziałek po środku i przy pomocy dwóch luster upewnij się, że jest on prosty i równy także z tyłu Twojej głowy. Następnie zapleć włosy w warkocze do połowy długości i zwiąż każdy gumką.

Jeśli chcesz aby warkocze miały większą objętość, wyciągaj delikatnie zewnętrzne pasma każdego splotu. W efekcie uzyskasz łagodne, miękkie upięcie, które zawsze wygląda pięknie.

4. Elegancki kok z warkoczem

Rozczesz dokładnie włosy i zwiąż je w wysoki kucyk z tyły głowy, zostawiając średniej grubości pasmo przy twarzy. Włosy z kucyka upnij w kok i przypnij go wsuwkami. Z luźnego pasma przy twarzy zapleć warkocz i zwiąż go małą gumeczką. Następnie owiń warkocz wokół podstawy koka i upnij.

Jeśli chcesz, możesz także zapleść włosy z kucyka przed upięciem ich w kok. Dla ciekawego efektu wybierz warkocz inny niż ten, który zrobisz z włosów przy twarzy. Świetny efekt daje zaplecenie włosów w kłosa. Możesz też zapleść je w warkocz-linę z dwóch pasm. Rozdziel kucyk na połowy, skręć każdą połowę w tę samą stronę a następnie skręć je ze sobą w przeciwną stronę.

5. Upięcia z warkoczy

Proste warkocze można upinać na nieskończenie wiele sposobów. Na przykład, jeśli akurat masz bardzo mało czasu wystarczy, że zapleciesz dwa niewielkie warkocze po bokach i zwiążesz je razem z tyłu głowy zostawiając resztę włosów rozpuszczoną. Możesz też związać całość w kucyk.

Jeżeli masz kilka wolnych minut, po zapleceniu dwóch warkoczy pozostałą część włosów możesz również zapleść i związać w kok. W kolejnym kroku owiń mniejsze warkocze wokół koka. Fryzurą na specjalną okazję jest natomiast korona z warkocza.

Dodatkowe wskazówki

Odmień swój wygląd!

Wiele osób decydujących się na obcięcie włosów boi się jednocześnie, że nie będzie w stanie ich zaplatać. Nic bardziej mylnego! Nawet krótkie włosy można zapleść, trzeba jedynie wybierać mniejsze pasma włosów. Idealnym rozwiązaniem są także warkocze dobierane.

Opcje dla osób z krótkimi włosami

A więc, jeśli masz krótkie włosy i nie wiesz, jaki warkocz będzie na nich dobrze wyglądał, spróbuj zapleść jedynie górną połowę, albo wypróbuj mniejsze warkocze, wykonane z pasm niewielkiej grubości. Resztę włosów możesz zakręcić, aby wykonać bardzo efektowną fryzurę.

Wyglądaj pięknie!

Proste warkocze, które wykonasz dosłownie w 5 minut pozwolą Ci na odmienienie wizerunku bez konieczności stałych, drastycznych zmian. Warkocze dopasujesz do każdej okazji, typu włosów i poziomu swoich umiejętności. Możesz wyglądać codziennie inaczej!

Warkocze dopasujesz do każdej okazji.

Czy wiesz że…?

Warkocze były popularne nie tylko w średniowieczu. Epoka romantyzmu to również okres w którym kobiety bardzo często nosiły je na co dzień. Projektanci mody natomiast od  lat niezmiennie wracają do warkoczy regularnie, co kilka sezonów, doceniając ich potencjał odmiany lub podkreślenia stylu osobowości i ubioru.

To może Cię zainteresować ...
Łatwe fryzury, które na pewno dodadzą Ci uroku
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Łatwe fryzury, które na pewno dodadzą Ci uroku

Te łatwe fryzury bez problemu i szybko zrobisz we własnym domu. Dodadzą Ci one uroku i umożliwią odmianę Twojego codziennego wyglądu. Naucz się je ...