Proste warkocze – 5 pięknych fryzur na co dzień

Warkocze nigdy nie wychodzą z mody. Wyglądają świetnie i na krótkich, i na długich włosach. Każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje odpowiednie uczesanie do okazji, umiejętności i kształtu twarzy!
Proste warkocze – 5 pięknych fryzur na co dzień

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Po tym, jak poznasz te proste warkocze, będziesz chciała zaplatać włosy codziennie. Wbrew pozorom, stworzenie warkoczy nie zajmuje wiele czasu. Potrzebujesz jedynie podstawowej wiedzy, pięciu minut wolnego czasu i odrobiny wprawy. Warkocze są wspaniałym uczesaniem na każdą okazję – nawet na wieczorne wyjście!

Proste warkocze możesz ozdobić akcesoriami w różnym stylu. Sprawdzają się świetnie, jako uczesanie do opasek i do kapeluszy – nareszcie będziesz miała okazję je nosić! Zależnie od stylu i techniki zaplatania, warkocze pozwalają na uzyskanie różnych efektów, zaczynając od prostego warkocza angielskiego z trzech pasm, a kończąc na efektownym koku z kłosa.

Proste warkocze dzięki którym będziesz wyglądała pięknie i zaoszczędzisz czas!

Warkocze to świetny pomysł na odświeżenie stylu bez konieczności ścinania czy farbowania włosów. Oto proste warkocze w pięciu odsłonach, które sprawią że będziesz wyglądała przepięknie… a jednocześnie są zaskakująco proste do wykonania.

Zobaczysz, że zajmują mniej czasu niż stylizacja włosów suszarką czy lokówką i wcale nie musisz być ekspertem ani mieć wyjątkowych zdolności manualnych, aby je wykonać!

Proste warkocze wykonasz dosłownie w 5 minut!

5 prostych warkoczy

1. Warkocz i kucyk

Najpierw dokładnie rozczesz włosy. Następnie zwiąż je w kucyk z tyłu głowy. Wydziel z kucyka pasmo średniej grubości i zapleć je w tradycyjny warkocz angielski (z trzech pasm). Zwiąż warkocz małą silikonową gumeczką, po czym owiń go wokół gumki kucyka, a końcówkę upnij mocno wsuwką.

W ten sposób przykryjesz warkoczem gumkę, sprawiając że proste, codzienne uczesanie będzie wyglądało ciekawiej i bardziej estetycznie! Możesz też śmiało dodać akcesoria, takie jak opaska czy ozdobna spinka.

2. Warkocz koronkowy

Warkocz koronkowy przypomina nieco warkocz francuski lub holenderski, ale zamiast dobierać włosy z obu stron, dobieramy je w tym przypadku tylko z jednej.

Zacznij oczywiście od dokładnego rozczesania włosów. Niezależnie od tego, jak zazwyczaj nosisz przedziałek, do tego upięcia koniecznie zrób przedziałek z boku, po dowolnej stronie.

Następnie wydziel spore pasmo włosów po tej stronie, po której jest ich więcej. Podziel pasmo na trzy równe części. Zaplataj warkocz kierując go w tył, nad uchem i dobierając włosy jedynie do górnego pasma.

Jeśli potrzebujesz odpoczynku, oprzyj po prostu łokcie o biurko czy stolik. Zaplataj warkocz do miejsca za uchem, po czym przestań dobierać włosy i skończ zaplatanie warkoczem angielskim, czyli zwykłym warkoczem z trzech pasm.

3. Dwa warkocze

Dwa warkocze pasują idealnie do opasek i kapeluszy oraz czapek. Wykonasz je w dosłownie trzy minuty i wbrew pozorom możesz uzyskać różne efekty zależnie od gęstości splotu i umiejscowienia warkoczy.

Zrób przedziałek po środku i przy pomocy dwóch luster upewnij się, że jest on prosty i równy także z tyłu Twojej głowy. Następnie zapleć włosy w warkocze do połowy długości i zwiąż każdy gumką.

Jeśli chcesz aby warkocze miały większą objętość, wyciągaj delikatnie zewnętrzne pasma każdego splotu. W efekcie uzyskasz łagodne, miękkie upięcie, które zawsze wygląda pięknie.

4. Elegancki kok z warkoczem

Rozczesz dokładnie włosy i zwiąż je w wysoki kucyk z tyły głowy, zostawiając średniej grubości pasmo przy twarzy. Włosy z kucyka upnij w kok i przypnij go wsuwkami. Z luźnego pasma przy twarzy zapleć warkocz i zwiąż go małą gumeczką. Następnie owiń warkocz wokół podstawy koka i upnij.

Jeśli chcesz, możesz także zapleść włosy z kucyka przed upięciem ich w kok. Dla ciekawego efektu wybierz warkocz inny niż ten, który zrobisz z włosów przy twarzy. Świetny efekt daje zaplecenie włosów w kłosa. Możesz też zapleść je w warkocz-linę z dwóch pasm. Rozdziel kucyk na połowy, skręć każdą połowę w tę samą stronę a następnie skręć je ze sobą w przeciwną stronę.

5. Upięcia z warkoczy

Proste warkocze można upinać na nieskończenie wiele sposobów. Na przykład, jeśli akurat masz bardzo mało czasu wystarczy, że zapleciesz dwa niewielkie warkocze po bokach i zwiążesz je razem z tyłu głowy zostawiając resztę włosów rozpuszczoną. Możesz też związać całość w kucyk.

Jeżeli masz kilka wolnych minut, po zapleceniu dwóch warkoczy pozostałą część włosów możesz również zapleść i związać w kok. W kolejnym kroku owiń mniejsze warkocze wokół koka. Fryzurą na specjalną okazję jest natomiast korona z warkocza.

Dodatkowe wskazówki

Odmień swój wygląd!

Wiele osób decydujących się na obcięcie włosów boi się jednocześnie, że nie będzie w stanie ich zaplatać. Nic bardziej mylnego! Nawet krótkie włosy można zapleść, trzeba jedynie wybierać mniejsze pasma włosów. Idealnym rozwiązaniem są także warkocze dobierane.

Opcje dla osób z krótkimi włosami

A więc, jeśli masz krótkie włosy i nie wiesz, jaki warkocz będzie na nich dobrze wyglądał, spróbuj zapleść jedynie górną połowę, albo wypróbuj mniejsze warkocze, wykonane z pasm niewielkiej grubości. Resztę włosów możesz zakręcić, aby wykonać bardzo efektowną fryzurę.

Wyglądaj pięknie!

Proste warkocze, które wykonasz dosłownie w 5 minut pozwolą Ci na odmienienie wizerunku bez konieczności stałych, drastycznych zmian. Warkocze dopasujesz do każdej okazji, typu włosów i poziomu swoich umiejętności. Możesz wyglądać codziennie inaczej!

Warkocze dopasujesz do każdej okazji.

Czy wiesz że…?

Warkocze były popularne nie tylko w średniowieczu. Epoka romantyzmu to również okres w którym kobiety bardzo często nosiły je na co dzień. Projektanci mody natomiast od  lat niezmiennie wracają do warkoczy regularnie, co kilka sezonów, doceniając ich potencjał odmiany lub podkreślenia stylu osobowości i ubioru.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.