Pragniesz mieć płaski brzuch? Poznaj 3 poranne napoje!

By móc cieszyć się płaskim brzuchem, zamiast głodzenia się, należy włączyć do śniadania posiłki i napoje, które sprzyjają spalaniu tłuszczu.
Pragniesz mieć płaski brzuch? Poznaj 3 poranne napoje!

Ostatnia aktualizacja: 16 stycznia, 2019

Jednym z najpowszechniejszych celów zarówno kobiet, jak i mężczyzn jest pozbycie się nadmiernego tłuszczu, który umiłował sobie “atakować” brzuch.

To nie jest tylko czysto estetyczny problem – może doprowadzić do problemów zdrowotnych i poważnych konsekwencji, jeśli nie podejmie się działania wystarczająco szybko.

Jeżeli Twój brzuch ma nadmierne ilości tłuszczu, to na obciążenie i podrażnienie narażone są narządy wewnętrzne. Kiedy problem ten staje się chroniczny, to może spowodować poważne choroby serca.

Tłuszcz, zwłaszcza w okolicach talii, sprzyja stopniowej produkcji cytokiny – rodzaju białka mogącego powodować oporność na insulinę.

Jak widzisz, marzenia o płaskim brzuchu nie powinny odnosić się jedynie do pragnienia bycia atrakcyjnym. Ważne, abyś zaczął dbać o talię i zmierzał w kierunku zmiany swojej diety.

Dlatego też w dzisiejszym artykule podrzucamy Ci propozycję, jak zacząć dzień w najlepszy możliwy sposób, pijąc jeden z polecanych przez nas naturalnych napojów.

1. Lemoniada z miętą na płaski brzuch

Jednym z głównych czynników utrudniających pozbycie się tłuszczu jest wiek. Czy Ci się to podoba czy nie, wraz z wiekiem metabolizm ulega spowolnieniu .

Płaski brzuch miarka
 • W przypadku kobiet, na stan ten wpływa także menopauza. Obniżenie poziomu estrogenu i progesteronu oznacza, że brzuch gromadzi więcej tłuszczu, który trudniej potem wyeliminować.
 • Wszystko można zmienić – odpowiednia dieta pomoże Ci osiągnąć cel. Idź więc naprzód i całkowicie wyeliminuj przetworzone jedzenie, a do każdego śniadania dodaj naturalny napój.
 • Cytryna, ciepła woda oraz mięta redukują podrażnienia i nawadniają komórki brzucha.

Moczopędne i łagodzące efekty, wraz z licznymi antyoksydantami, czynią ten naturalny sok niezwykle potężnym narzędziem. Lemoniada pomaga wyeliminować zbędne płyny, przyspiesza metabolizm i sprzyja usuwaniu toksyn.

Składniki

 • 1 szklanka ciepłej wody (200 ml)
 • Sok z 1 cytryny
 • 1 liść mięty

Jak to zrobisz?

 • Zacznij od wyciśnięcia cytryny. Następnie użyj moździerza do zmielenia liścia mięty.
 • Dodaj miętę i sok z cytryny do szklanki ciepłej wody.
 • Jeśli Twój żołądek nie radzi sobie z sokiem z całej cytryny, spróbuj następnym razem wykorzystać połowę cytryny lub jeszcze nieco mniej.

Rozpoczęcie dnia z tym zdrowym sokiem, pomoże Ci uzyskać pozbawiony nadmiernego tłuszczu brzuch.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł: Ćwiczenia z krzesłem – 6 opcji na płaski brzuch w 6 tyg.

2. Żurawina, ananas i sok z gruszki

Przepyszny i bardzo zdrowy sok. Jednym z najważniejszych powodów, który przemawia za włączeniem go do diety, jest jego moc w regulowaniu poziomu kortyzolu we krwi.

Sok z żurawiny

Jak prawdopodobnie wiesz, kortyzol jest hormonem stresu. Niektórzy ludzie, narażeni na spory poziom stresu i lęku, tracą szybciej wagę. Jednakże u innych następuje zupełnie odwrotna reakcja.

Wynika to z różnego wpływu kortyzolu na ludzkie ciało. Niemniej jednak, najczęściej hormon ten powoduje zwiększanie się komórek tłuszczowych i wzmaga ich elastyczność, zwłaszcza wokół brzucha.

Kombinacja tych trzech owoców ogranicza ryzyko wystąpienia tego zjawiska:

 • Ananas, przykładowo, reguluje produkcję kortyzolu i zawiera bromelinę – enzym, który sprzyja łatwiejszemu trawieniu i walczy ze wzdęciami.
 • Żurawina zapobiega licznym infekcjom, a połączona z gruszką minimalizuje nerwowość i niepokój, przyspieszając jednocześnie metabolizm dla bardziej zdrowego i płaskiego brzucha.

Składniki

 • 10 owoców żurawiny
 • kawałek świeżego ananasa (125 g)
 • 1 gruszka
 • 1 szklanka wody (200 ml)

Przygotowanie

 • Na samym początku umyj dokładnie wszystkie składniki. Następnie obierz gruszkę, pokrój ją na cztery kawałki i posiekaj ananasa.
 • Dodaj wszystkie składniki do blendera: żurawinę, ananasa i gruszkę. Dobrze je wymieszaj i dodaj do szklanki wody.

Zawsze pij ten napój rano.

3. Czarna kawa

To prawda, coś tak prostego jak filiżanka czarnej kawy każdego poranka, może pomóc uzyskać płaski brzuch i wpłynąć pozytywnie na zdrowie Twojej wątroby i serca.

ziarna kawy
 • Warto zaznaczyć, że w celu odniesienia korzyści z właściwości kawy, nie wolno dodawać białego cukru, tłustego mleka czy bitej śmietany.
 • Kofeina przyspiesza Twój metabolizm z powodu termogenezy. Pomaga to spalać więcej kalorii, zredukować uczucie głodu dzięki efektywnym antyoksydantom.

Jesteśmy pewni, że ucieszy Cię perspektywa dodania filiżanki kawy do śniadania.

Ale pamiętaj: tylko jedna filiżanka kawy jest naturalnym lekarstwem na Twoje tętnice, Twój mózg i pomoże uwolnić Twój brzuch od nadmiernego tłuszczu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Pasanisi, F., Contaldo, F., de Simone, G., & Mancini, M. (2001). Benefits of sustained moderate weight loss in obesity. NUTRITION METABOLISM AND CARDIOVASCULAR DISEASES. https://doi.org/ARTN e53820rDOI 10.1371/journal.pone.0053820
  • Seema Patel, “Blueberry as functional food and dietary supplement: The natural way to ensure holistic health”,  Mediterranean Journal of Nutrition and Metabolism 7:133-143 · January 2014
  • Acheson KJ et al. “Caffeine and coffee: their influence on metabolic rate and substrate utilization in normal weight and obese individuals”, Am J Clin Nutr. 1980 May;33(5):989-97.
  • Rajendra Pavan et al. “Properties and Therapeutic Application of Bromelain: A Review”, Biotechnol Res Int. 2012; 2012: 976203.
  • Kim MJ et al. “Lemon detox diet reduced body fat, insulin resistance, and serum hs-CRP level without hematological changes in overweight Korean women”, Nutr Res. 2015 May;35(5):409-20. doi: 10.1016/j.nutres.2015.04.001. Epub 2015 Apr 10.
  • Yang J., Yang KQ., Qiu L., Biosynthesis of vitamin C stabilized tin oxide nanoparticles and their effect on body weight loss in neonatal rats. Environ Toxicol Pharmacol, 2017. 54: 48-52.
  • Joshi SS., Howel AB.. D’Souza DH., Antiviral effects of blueberry proanthocyanidins against Aichi virus. Food Microbio, 2019. 82: 202-208.
  • Icken D., Feller S., Engelil S., Mayr A., et al., Caffeine intake is related to successful weight loss maintenance. Eur J Clin Nutr, 2016. 70 (4): 532-4.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.