Chcesz przytyć? Wypróbuj naturalne zioła

· Maj 25, 2015

W jaki sposób naturalnie przytyć? Wiele osób musi przytyć dlatego, że zalecił im to lekarz lub po prostu dlatego że czują się nieprzyjemnie ze swoją zbyt wątłą posturą. Dzisiaj pomówimy o powodach dla których niektórzy chcą przytyć, a także przedstawimy kilka sposobów jak zrobić to zdrowo i naturalnie.

Są takie okresy, kiedy potrzebujemy przytyć z powodu problemów zdrowotnych, silnego stresu lub innych chorób, przez które schudliśmy do masy mniejszej, niż powinnyśmy, by wyglądać dobrze; lub po prostu z powodu genetycznej predyspozycji do bycia chudym.

Tak więc, w jaki sposób możemy nabrać nieco masy w zdrowy i zrównoważony sposób? Zdaniem dietetyków, zdrowe przytycie może być czasem trudniejsze niż zdrowe chudnięcie. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę całą gamę aspektów: unikać nadmiaru kalorii z gotowych, przetwarzanym produktów, ponieważ może to powodować inne poważne problemy zdrowotne. Często problemem jest też to, czy dana osoba jest fizycznie w stanie zjeść wszystko to, co ma założone w ustalonym planie żywieniowym, albo że trzeba później zmagać się ze związanymi z tym problemami trawiennymi. Przypatrzymy się bliżej wszystkim tym aspektom, i pomyślmy które rośliny mogą nam pomóc w przyroście masy ciała w sposób naturalny i zdrowy.

Dlaczego niektórzy ludzie mają problem aby przytyć?

  • Przyczyny genetyczne: Są ludzie, którzy nie mogą jeść więcej niż pewna ilość pokarmu. Gdy ich żołądek wypełni się do określonego poziomu, ich organizm wydziela szereg hormonów odpowiedzialnych za zaspokojenie apetytu, co zatrzymuje potrzebę dalszego jedzenia.
  • Więcej włókien mięśniowych: Niektórzy ludzie mają genetycznie więcej włókien mięśniowych, które powodują większe spalanie energii podczas odpoczynku, przez co przyrost masy ciała jest dużo trudniejszy.
  • Charakter i osobowość: Są ludzie, którzy są nerwowi i niespokojni z natury. Nie są w stanie spokojnie usiedzieć na miejscu, są stale aktywni nawet wtedy, kiedy siedzą: ciągły ruch nóg czy ramion… To wszystko sprawia, że spalają więcej kalorii w prawie każdym momencie.
  • Trudności we wchłanianiu składników odżywczych: To czynnik kluczowy. Organizm nie wchłania wszystkich składników odżywczych, przez co odczuwa deficyt otrzymywanej z zewnątrz energii, niezbędnej do co codziennego funkcjonowania.
  • Niektóre choroby: Na przykład nadczynność tarczycy, anoreksja, bulimia, przewlekłe biegunki, depresja, stres…

Zioła, które pomogą Ci przytyć

Kozieradka

2#:przytyć.jpg

Ta nazwa może brzmieć dla Ciebie obco, ale kozieradka wyróżnia się niezwykłą skutecznością, jeśli chodzi o przybranie na wadze. Kozieradkę czasem używa się do naturalnego powiększenia piersi i pośladków, jeśli się wie, jak jej odpowiednio używać.

W jej skład wchodzą związki działające podobne do żeńskiego estrogenu. Jest także idealna dla zmniejszenia cholesterolu i stabilizacji poziomu glukozy we krwi, a dzięki błonnikowi zapobiega zaparciom. Ale jak ją przyjmować? Tę roślinę można zwykle znaleźć go w sklepach z naturalną żywnością, a niektórzy lekarze przypisują ją w kapsułkach. Kozieradkę można przyjmować na kilka sposobów:

  • Poprzez nasiona.
  • Przyjmując kapsułki lub tabletki, które są do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością.
  • Używając mąki z kozieradki.
  • Używając sproszkowanej kozieradki jako przyprawy do dań.
  • Parząc herbatki lecznicze.

Bez wątpienia najpopularniejszym sposobem spożywania kozieradki jest parzenie herbatki z jej nasion do śniadania i wczesnym popołudniem. Zagotuj szklankę wody, wrzuć do niej 5 nasion i pozwól im się parzyć przez kilka minut. W ciągu dnia pij dużo wody, to pozwoli Ci na zwiększenie apetytu. Ponadto, kozieradka zawiera saponiny, które również pomagają poprawić procesy trawienia, stymulują wytwarzanie enzymów trawiennych – dzięki temu kalorie będą gromadzić się w organizmie w zdrowy sposób, co spowoduje przyrost masy ciała. Mimo wszystko zawsze pamiętaj, by pić co najmniej 2 litry wody dziennie.3#:przytyć;jpg

Mniszek lekarski

Podstawowa zdolność mniszka lekarskiego, znanego wszystkim jako dmuchawiec (a liście jako mlecz) to działanie jako środek wzmacniający, pobudzający apetyt. Dzięki słodkiemu smaku, pobudza produkcję żółci, stymulując w ten sposób produkcję enzymów trawiennych. Aby mniszek lekarski zaczął oddziaływać na organizm, trzeba pić go rzy razy dziennie: pierwszy raz tuż po przebudzeniu. Parz cztery kwiaty w jednej szklance wody. Kiedy się zaparzą, można je pić. Pół godziny później możesz zjeść banana. Jeden banan dziennie także pomoże Ci przybrać na wadze w zdrowy sposób.

Goryczka

4#:przytyć.jpg

Goryczka to doskonałe zioło, które może pomóc Ci przybrać na wadze. To zwykle bardzo skuteczny naturalny środek dla osób, które chcą przybierać masę utraconą na skutek choroby. Powinna pomóc odzyskać wagę, by szybko i zdrowo odzyskać prawidłową figurę.

Jej właściwości opierają się głównie na poprawie wchłaniania pokarmu oraz zwiększeniu apetytu. Co za tym idzie, wszystkie białka i kalorie są odpowiednio syntetyzowane, przez co łatwo, naturalnie i zdrowo możemy zacząć zakładać ubrania o rozmiar większe. Wzmacnia także żołądek i jelita, poprawiając tym ich funkcjonowanie i przyczyniając się do lepszego wchłaniania wartości odżywczych. Jeśli masz dostęp do goryczki, nie wahaj się jej stosować . Możesz ją kupić sklepach zielarskich, gdzie sprzedaje się też ją w przygotowanych porcjach do parzenia, które można przygotowywać po każdym posiłku.