Popęd seksualny - podnieś go 7 metodami

Rutyna to jeden z największych wrogów popędu seksualnego. Jeśli chcesz na nowo rozpalić dawny ogień, spróbuj czegoś nowego, co będzie ekscytująca odmianą dla was dwojga.
Popęd seksualny - podnieś go 7 metodami

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2023

Popęd seksualny to bardzo ważny aspekt w życiu dorosłego człowieka i dbałość o niego jest szczególnie istotna jeśli jesteś w stałym związku.

Wbrew temu, co myśli wiele osób, popęd seksualny nie jest związany tylko z potrzebami fizycznymi, ale również z tymi o charakterze emocjonalnym.

Zaspokojenie popędu wpływa korzystnie na nasze zdrowie na wielu poziomach, podnosi dobre samopoczucie i jest najczęściej warunkiem zdrowej relacji z partnerem.

Niestety, zdarza się, że różnorodne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne wpływają na obniżenie popędu, przez co nie potrafimy w pełni cieszyć się seksem.

Kiedy spada poziom popędu seksualnego, najczęstszym winowajcą jest brak komunikacji w związku, ale przyczynami mogą również być  nieodpowiednia dieta lub stres.

Jeśli chcesz, aby popęd seksualny twój lub twojego partnera wrócił do dawnego poziomu, wprowadź w życie poniższe rady, a na pewno zauważysz zaskakującą poprawę.

1. Ćwicz regularnie

ćwiczenia para

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ćwiczenia fizyczne wpływają korzystnie na życie seksualne, i to na wielu poziomach.

Aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi, dzięki czemu łatwiej jest poczuć podniecenie seksualne. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Dodatkowo, osoby, które regularnie uprawiają sport, zazwyczaj są w lepszym humorze ponieważ ich organizm produkuje więcej “hormonów szczęścia”, czyli serotoniny i endorfin.

Ćwiczenia pomagają również zachować odpowiedni poziom hormonów odpowiedzialnych za popęd seksualny oraz zachować atrakcyjny wygląd, co ma bardzo duży wpływ na życie seksualne.

2. Stosuj zdrową dietę

Zdrowa dieta jest niezbędna nie tylko dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia ale również dla utrzymania odpowiedniego poziomu popędu seksualnego.

Ogranicz do minimum spożycie produktów zawierających dużo tłuszczu i cukru ponieważ mogą one wywoływać zaburzenia produkcji hormonów odpowiedzialnych za libido.

Zadbaj o to, aby twoja dieta była bogata w świeże warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste.

Dzięki temu nie tylko poprawisz produkcję niezbędnych hormonów, ale również zadbasz o sylwetkę, a – jak już wspomnieliśmy – atrakcyjny wygląd korzystnie wpływa na naszą samoocenę, a tym samym na życie intymne.

3. Kontroluj stres

zestresowana kobieta

Nadmiar stresu to jeden z największych wrogów dobrego nastroju, a co za tym idzie – popędu seksualnego.

Stres sprawia, że jesteśmy zmęczeni, a w naszym organizmie występują zaburzenia gospodarki hormonalnej. Co nie pozwala nam na czerpanie radości z seksu.

Warto nauczyć się kontrolować stres za pomocą technik relaksacyjnych. Możesz również spróbować jakiegoś hobby lub dowolnej aktywności, która pozwoli ci zapomnieć o problemach.

W ten sposób obniżysz poziom kortyzolu, a twój popęd seksualny wzrośnie, dzięki czemu ty i twój partner będziecie mogli cieszyć się czasem wspólnie spędzonym w sypialni.

4. Chodź na randki

Wiele problemów związanych z życiem intymnym par wynika z nudy spowodowanej rutyną.

Oczywiście nie twierdzimy, że każdego dnia trzeba robić coś innego, ale warto od czasu do czasu spróbować czegoś nowego, zaskakującego lub intrygującego.

Zamiast spędzać kolejny weekend w domu, wyjdźcie do jakiejś kawiarni, restauracji lub zróbcie sobie wypad za miasto.

Bardzo często oderwanie się od codzienności jest najlepszym rozwiązaniem na problemy w związku i w życiu intymnym.

5. Nie pal! – Tytoń obniża popęd seksualny

kobieta palenie

Wszyscy wiedzą, że toksyczne substancje zawarte w tytoniu mają niezwykle szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Nie każdy jednak pamięta o tym, że mogą one obniżać popęd seksualny.

Co więcej, problemy z wywołaniem i utrzymaniem wzwodu dużo częściej dotykają osoby palące, przez co obniża się ich zadowolenie z pożycia intymnego.

Wynika to ze spowolnionego krążenia krwi, co osłabia nie tylko genitalia, ale również mózg, który jest przecież naszą najważniejszą strefą erogenną.

Palenie wywołuje również zaburzenia gospodarki hormonalnej, co ma bezpośredni wpływ na libido.

6. Pracuj nad komunikacją

Dobra komunikacja w związku jest konieczna jeśli chcesz móc w pełni cieszyć się seksem ze swoim partnerem. Nauczcie się bez wstydu rozmawiać o swoich potrzebach i pragnieniach.

Szczególnie kiedy w związku pojawiają się problemy związane z życiem intymnym, takie szczere rozmowy mogą podziałać jak prawdziwy afrodyzjak.

7. Stwórz odpowiednią atmosferę

Postaraj się odpowiednio przygotować waszą sypialnię lub miejsce, w którym najbardziej lubisz uprawiać seks z partnerem.

Stworzenie romantycznego nastroju to jeden z najlepszych sposobów na rozpalenie pożądania.

romantyczny hotel

Przekonasz się, że jeśli włączysz łagodną muzykę, zapalisz świece, a w twojej sypialni zmieni się wystrój i zapach, zmieni się również seks z twoim partnerem.

Czasem wystarczy tylko trochę wysiłku, aby rozwiązać pozornie duże problemy w związku.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.