Pole elektromagnetyczne i jego szkodliwy wpływ

Mimo, że stale jesteśmy otoczeni przez urządzenia elektryczne i trudno uniknąć kontaktu z falami elektromagnetycznymi, istnieją sposoby na wyeliminowanie szkodliwego promieniowania na co dzień, na przykład chodzenie boso.
Pole elektromagnetyczne i jego szkodliwy wpływ
José Gerardo Rosciano Paganelli

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz José Gerardo Rosciano Paganelli.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Komputery, telefony komórkowe, wtyczki, kuchenki mikrofalowe, internet, itp. Wszystkie urządzenia codziennie używane mogą uczynić łatwiejszym Twoje życie, ale generują pole elektromagnetyczne wokół Ciebie, negatywnie wpływając na zdrowie, copowoduje problemy, takie jak: bezsenność, lęki, alergie, suchość skóry, itp. W poniższym artykule wyjaśnimy czym jest to pole elektromagnetyczne, jak wpływa na nas i jak można go uniknąć, ciesząc się nadal ze stosowania urządzeń elektrycznych, bez szkody dla zdrowia.

Czym jest pole elektromagnetyczne?

Obecnie pole elektromagnetyczne istnieje wszędzie, ponieważ nawet jeśli nie masz elektroniki, fale z domu sąsiadów będą docierać do Ciebie. Jedynie osoby, które mieszkające z dala od innych, bez połączenia przewodowego lub bezprzewodowego, nie są narażone na jego szkodliwy wpływ . Fale te są niewidoczne dla ludzkiego oka, i to właśnie dlatego bagatelizujemy ich rzeczywiste znaczenie.

Pole elektromagnetyczne

 

 

Pola elektromagnetyczne powstają przez nagromadzenie ładunków elektrycznych, które produkują wszystkie urządzenia i połączenia wokół ciebie, od anten telewizyjnych i stacji radiowych, telefonicznych, gniazdek zasilania lub urządzenia rentgenowskiego, do wszelkiego rodzaju maszyn elektronicznych. Jeśli spojrzysz wokół siebie, zobaczysz, że gdziekolwiek jesteś, jest wiele urządzeń elektronicznych. Po podłączeniu czegoś do gniazdka, pole elektromagnetyczne jest uwalniane do atmosfery, która otacza urządzenia elektroniczne. Im większe natężenie, tym bardziej intensywne będzie pole elektromagnetyczne. A jeśli połączysz komputer z Internetem, możesz zobaczyć ilość wykrytych sieci wi-fi. Wszystkie one mają wpływ na Twój organizm.

Ważne, aby pamiętać, że istnieje również naturalne pole elektromagnetyczne, które jest wywołane przez energię ziemską i także mogą mieć wpływ na stan zdrowia. Im również można znacznie zapobiec, dzięki wskazówkom podanym w artykule.

Jak wpływ ma na Ciebie pole elektromagnetyczne?

Nadal nie ma długoterminowych badań, które potwierdzają wszystkie negatywne skutki ciągłej ekspozycji na pole elektromagnetyczne. W każdym względzie osoba, która przebywa cały dzień w wysoce naładowanym otoczeniu, może dostrzec negatywne skutki przez odczucia w organizmie. Wiele osób, które pracują w biurach przez wiele godzin, obserwują u siebie te dolegliwości na co dzień.

Oto kilka z nich:

 • Zaburzenia układu nerwowego: depresja, niepokój, irytacja, itp.
 • Bezsenność
 • Alergie
 • Nadciśnienie
 • Zaburzenia widzenia
 • Sucha  skóra
 • Problemy z koncentracją, zawroty głowy, dezorientacja
 • Migrena
 • Stres
 • Niepłodność i problemy z ciążą
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Arytmia

Różne badania sugerują, że pole elektromagnetyczne może być w dłuższej perspektywie również rakotwórcze.

Pole elektromagnetyczne – Jak go unikać?

Najbardziej idealną opcją jest żyć pośród natury, w organicznym domu bez połączeń elektronicznych. Niestety! ta opcja jest praktycznie niemożliwa dla większości ludzi.

Dom wśród natury

 

Poza tym, starajmy się unikać nadmiaru urządzeń elektronicznych jak to tylko możliwe lub używać kabla do Internetu, szczególnie w swoim pokoju lub miejscach w domu, gdzie spędzasz dużo czasu. Istnieje kilka sposobów, aby usunąć nadmiar zanieczyszczenia elektromagnetycznego z organizmu:

 • Spaceruj boso po piasku lub trawie, przez co najmniej godzinę
 • Przytul się do drzewa przez co najmniej 15 minut
 • Śpij z kocem z naturalnej owczej wełny, umieszczonym pod łóżkiem, który będzie działał jako izolator
 • Kupuj produkty, które izolują pola elektromagnetyczne (są takie na przykład dla telefonów komórkowych)
 • Użyj miedzi jako naturalnego izolatora (odzież z miedzianymi włóknami, miedziane bransoletki, itp.), ponieważ miedź ma właściwości ochronne przed tymi falami.

Chcesz spróbować?

Dla bardziej sceptycznych ludzi, zaleca się wykonanie eksperymentu. Należy gotować wodę w kuchence mikrofalowej, a gdy będzie letnia, użyć jej do podlania jednej z dwóch podobnych roślin, drugą podlej wodą z kranu i tak  codziennie przez miesiąc.

Po tym czasie zobaczysz jak każda z roślin ewoluuje. Możliwe, że pierwsza nie przeżyje lub nie rozwinie się w taki sam sposób jak roślina podlewana wodą z kranu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Paladin27 i phototouring.

 


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.