Jak możesz pozbyć się negatywnej energii?

Jak możesz pozbyć się negatywnej energii?

Ostatnia aktualizacja: 01 września, 2020

Dom powinien być naszym schronieniem. Miejscem, w którym czujemy się wolni i zrelaksowani. Czymś, gdzie możemy uwolnić się od naszych codziennych napięć. Często jednak borykamy się z wieloma problemami naraz. A warunki, w których żyjemy, stają się na tyle napięte, że dom przestaje być naszą bezpieczną przystanią. Staje się zamiast tego miejscem chłodnym i pełnym negatywnej energii.

Zwróć szczególną uwagę na to, jak czujesz się we własnym domu. Jeżeli często kłócisz się ze swoim partnerem lub dziećmi, jest bardzo prawdopodobne, że Twój dom ma pokłady negatywnej energii.  Mogą one powodować wiele szkód dla ogólnego nastroju i samopoczucia.Nawet obecność negatywnie nastawionych osób trzecich może mieć wpływ na aurę w Twoim domu.

Częstokroć, najlepszym sposobem na zmianę podobnej sytuacji jest dokonanie wewnętrznej przemiany. Najlepiej poprzez głęboką refleksję nad własnym życiem, związkami i wszystkim wokół.

Oprócz wewnętrznej pracy nad sobą, można również podjąć pewne kroki, które pomogą usunąć złą energię panującą w domu, tworząc pozytywne reakcje wobec jego mieszkańców, a co za tym idzie, także i gości.

Jeśli zauważasz wokół siebie negatywne emocje, takie jak ciągłe zmiany nastroju, kłótnie lub brak poczucia komfortu we własnym domu, nadszedł czas na to, aby podjąć konkretne działania.

Jak pozbyć się negatywnej energii?

 • Ci, którzy wiedzą co nieco na temat potwierdzają, że nie warto jest gromadzić w domu zbyt wielu przedmiotów, zwłaszcza, jeśli nie są one używane. Usunięcie z domu zbędnych przedmiotów nie tylko przyczyni się do ogólnej poprawy przepływu energii, ale także pozwoli Ci cieszyć się lepiej zorganizowanym i otwartym domem.
 • Światło słoneczne ma naturalną moc oczyszczania, dlatego warto otworzyć okna i wpuścić do domu maksymalną ilość energii słonecznej.
 • Jeśli odziedziczyłeś po kimś meble lub inne przedmioty, warto pomyśleć o dokonaniu ich rytualnego oczyszczenia przy użyciu kadzideł. Obiekty te mogą przenosić negatywną energię, ze źródła z którego pochodzą.
 • Bardzo istotna jest również prawidłowa wentylacja w domu. Powietrze powinno być odświeżane co najmniej trzy razy w tygodniu, przy otwartych drzwiach i oknach. Nie trzymaj zasłoniętych lub zamkniętych okien zbyt długo.
Negatywna energia
 • Również owoce mogą pomóc w usunięciu negatywnej energii, dlatego zawsze warto pamiętać o przechowywaniu świeżych owoców w kuchni lub jadalni.
 • Rośliny domowe wpływają równie korzystnie na tworzeniu atmosfery pokoju w domu.
 • Inną skuteczną metodą jest czyszczenie podłogi miksturą z soli i wody, około 6 łyżek soli na wiaderko wody.
 • Kaktus jest doskonały w pochłanianiu negatywnej energii. Umieść kaktusy w pobliżu okien, zawsze na zewnątrz.
 • Innym bardzo dobrym rozwiązaniem jest słuchanie relaksującej muzyki w domu. Zrównoważy to Twój umysł i odsunie negatywne wibracje.
 • Warto również stosować aromaterapię. Istnieje kilka różnych olejków eterycznych i kadzideł, które pomogą oczyścić Twój dom.
 • Istotne jest, aby utrzymać dom w czystości i porządku. Bałagan i brudne przedmioty przyciągają złe wibracje…

Medytacja…

 

Medytacja jest zawsze fantastycznym rozwiązaniem w przypadkach takich jak te. Nie tylko pomaga w oczyszczaniu domu z każdej negatywnej porcji energii, ale też, jest bardzo skuteczna w oczyszczania umysłu. Uwolnij się od napięcia, wyobraź sobie wszystko o czym marzysz, bez lęku i zwątpienia, głęboko przeanalizuj swoje życie wewnętrzne, dzięki czemu odkryjesz to, co w Tobie najlepsze i będziesz mogła przekazać to najbliższym.

2#medytacja-Negatywnej-Energii.jpg

Umysł pełen niepokoju nie będzie w stanie pracować na najwyższych obrotach. Medytacja usuwa wszystkie przeszkody, które często tworzymy sobie sami i wzbogaca nasze życie. Walcz o swoje marzenia, aby mogły się urzeczywistnić. Rozbudź wyobraźnię, oddaj się marzeniom, twórz.

Zmiana postawy odnawia każdego. Kochaj siebie i walcz o to, aby być lepszą osobą każdego dnia. Pamiętaj o naszych poradach i ciesz się harmonią w domu – tak jak zasługujecie na to Ty i Twoi bliscy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Głos, A., & Załuski, W. (2016). Emocje negatywne a racjonalność decyzji. Zagadnienia Filozoficzne w Nauce.
 • Pastuszak, A. (2012). Strategie regulacji emocji a inteligencja emocjonalna u pacjentów z zaburzeniem osobowości borderline. Psychiatria Polska.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.