Pierwszy raz w spa: o czym należy pamiętać?

Chociaż jest to miejsce relaksu, pierwszy raz w spa może być źródłem stresu. Jednak powinnaś wiedzieć, że jest to doświadczenie, które poprawi twoje zdrowie fizyczne i emocjonalne.
Pierwszy raz w spa: o czym należy pamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2022

Spa to miejsca, w których oferowane są zabiegi, terapie i zajęcia, które wprowadzą Cię w maksymalny stan relaksu. Stały się bardzo uczęszczanymi miejscami, gdyż idealnie eliminują skutki uboczne stresów dnia codziennego. Słowo spa pochodzi od nazwy belgijskiego miasta, znanego z gorących źródeł w czasach rzymskich.

Czy to Twój pierwszy raz w spa? W takim razie powinnaś poznać kilka wskazówek, aby to doświadczenie było przyjemne i spełniło wszystkie Twoje oczekiwania. Jest wiele powodów, dla których warto udać się do najbliższego centrum spa. Poczujesz się lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Powody, dla których warto wybrać się do spa

Jeśli czujesz się bardzo zestresowana, do tego stopnia, że ​​ma to wpływ na Twoje zdrowie, to już masz bardzo ważny powód, aby wybrać się do spa. Ale jeśli nadal nie wiesz zbyt wiele o tych miejscach i o ich zaletach, przekonaj się ostatecznie czytając następujące powody, aby wybrać się tam jak najszybciej.

Czas przeznaczony dla Ciebie to nigdy nie jest czas zmarnowany!

Pobyt w spa poprawia zdrowie psychiczne

Stres jest jedną z chorób, które najczęściej atakują ludzi ze względu na ciągły zgiełk dnia codziennego. Fatalne konsekwencje wysokiego poziomu niepokoju nie są dla nikogo tajemnicą.

W spa można natomiast spędzić trochę czasu zapominając o całym świecie, dopieszczając się i relaksując. Skieruj dobrą energię na swoje ciało, a zobaczysz zmiany.

Optymalizuje stan zdrowia i korzystnie wpływa na ciało

Według Agua Salud – Wellness Spa, różnorodne terapie i zabiegi pozwalają osiągnąć optymalny poziom rozluźnienia mięśni, zmniejszając tym samym ból pleców, szyi i kończyn.

Pomaga przy problemach skórnych

Jakby tego było mało, wśród powodów, dla których warto wybrać się do spa, trzeba też wziąć pod uwagę kwestie estetyczne. Wszystkie techniki i zabiegi stosowane w tych miejscach nie tylko sprzyjają polepszeniu wewnętrznego samopoczucia, ale także poprawiają wygląd skóry.

W centrum spa można poddać się takim zabiegom kosmetycznym, jak:

 • Głębokie złuszczanie.
 • Oczyszczanie twarzy.
 • Nawilżanie dłoni i stóp.
 • Karboksyterapia.
 • Radiofrekwencja, czyli zabiegi falami radiowymi.
 • Terapia ozonem.
 • Kawitacja ultradźwiękowa.

Podczas tych zabiegów nie tylko głęboko się zrelaksujesz. Uświadomisz sobie również, że będzie to pierwsza z wielu następnych twoich wizyt w spa, na które z pewnością zdecydujesz się w przyszłości. A ponadto podniesie się Twoja samoocena, gdy poświęcisz sobie trochę czułej uwagi.

Masaż kawitacyjny
Niektóre salony spa oferują zabiegi kawitacji i kawitacji ultradźwiękami, związane z nowymi metodami dbania o estetykę ciała.

Co powinienem wziąć pod uwagę, jeśli po raz pierwszy idę do spa?

Jeśli jest to Twoja pierwszy pobyt w spa i nadal nie wiesz, co zrobić przed tą wizytą, skorzystaj z porad ekspertów w tej sprawie. Na przykład Janet Brice, dyrektor w The Spa Traveller, radzi, aby zawsze przejrzeć oferowane zabiegi i wybierać tylko te, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Czy ciąża lub jakieś choroby mogą stanowić przeszkodę?

Nie powinnaś wybierać się do spa, jeśli jesteś w ciąży. Najpierw należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem. To samo dotyczy chorób, takich jak problemy sercowo-naczyniowe. Gorączka również wyklucza taką wizytę.

W każdym z tych przypadków zalecamy, aby najpierw zapytać w centrum, w którym chcesz umówić się na wizytę, jakie są przeciwwskazania co do oferowanych przez nich zabiegów.

Przeczytaj również ten ciekawy materiał: Masaż lodem na poprawę jędrności skóry

Całkowite oderwanie od codziennych problemów

Czy jesteś gotowa całkowicie oderwać się od świata podczas pierwszego pobytu w spa? O to właśnie chodzi przede wszystkim! Ponieważ w przeciwnym razie nie uzyskasz odprężającego efektu, jaki mają oferowane tam techniki czy zabiegi.

Wyłącz więc telefon, zapomnij o zegarku i skup się na przyjemności. Nie ma nic złego w tym, że poświęcasz trochę czasu sobie, aby zadbać o swoje zdrowie fizyczne i emocjonalne.

Nie zakładaj biżuterii

Biżuterię lub akcesoria, takie jak naszyjniki, bransoletki czy kolczyki, możesz zostawić w domu lub w depozycie obsługi klienta salonu, które zamierzasz odwiedzić. Jeśli masz długie włosy, zalecamy je związać wysoko, ponieważ ułatwi to prawidłowe wykonanie i technikę zabiegów, którym zamierzasz się poddać.

W ramach informacji extra, odradzamy również pierwszą wizytę w spa z pełnym żołądkiem.

Wygodne ubranie

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak należy się ubrać do spa, poprawną odpowiedzią byłoby po prostu wygodne ubranie. W zależności od rodzaju zabiegów, które wybierzesz, bez wątpienia wymogiem będzie zdjęcie z siebie całego ubrania.

Chodzi bowiem o pełny komfort nie tylko dla Ciebie, ale także dla osoby, która będzie wykonywać zabieg. Na nogi możesz założyć gumowe klapki lub takie, które w razie potrzeby można bez problemu zrzucić.

Punktualność

Mówiąc o pierwszej wizycie w salonie spa, nie sposób nie wspomnieć o tym, jak ważna jest punktualność. W takich miejscach zabiegi wykonywane są na podstawie umówionych wizyt, więc każde opóźnienie stanowiłoby problem w wypełnieniu harmonogramu.

Najlepszą rzeczą jest przybycie na miejsce 15 minut przed planowaną godziną, ponieważ w ten sposób nie zakłócisz porządku ani sobie, ani innym. Jeśli chcesz, możesz wziąć szybki prysznic, aby lepiej się przygotować.

Przeczytaj również ten praktyczny artykuł: Jak wykonać masaż relaksacyjny?

Co zabrać ze sobą do spa?

Większość salonów spa oferuje przybory takie jak ręczniki, żele dezynfekujące lub szampon. Jednak jeśli jest to Twój pierwszy raz, najlepiej dla Twojego komfortu zabrać ze sobą kosmetyczkę z kilkoma rzeczami, które mogą być bardzo pomocne.

Zwłaszcza jeśli wolisz korzystać z własnych przedmiotów użytku intymnego. Titanic Spa zaleca zabranie ze sobą przedmiotów, które pomogą Ci osiągnąć maksymalny poziom relaksu, takich jak na przykład ulubiona książka.

Oto lista rzeczy, których nie możesz zabraknąć w twojej torbie lub kosmetyczce:

 • Ręcznik: postaraj się, aby był z mikrofibry, ponieważ ten materiał wysycha znacznie szybciej i nie nasiąka wodą.
 • Kostium kąpielowy: noszenie go nie jest jednak obowiązkowe. Po dotarciu do spa możesz się przebrać.
 • Czepek kąpielowy: Jeśli nie chcesz uszkodzić włosów, weź czepek i zwiąż włosy w kucyk, aby je podnieść. Niektóre uzdrowiska oferują jednorazowe czepki, ale jeśli czujesz się w nich bardziej komfortowo we własnym, zabierz go ze sobą.
 • Japonki – to dość higieniczna i wygodna opcja. Nigdy nie zapomnij zabrać ze sobą własnych klapek i powinny być wykonane z materiału, który nie ślizga się i nie przemoknie.
 • Ubranie do przebrania i bielizna na zmianę: dzięki temu unikniesz konieczności zakładania ubrania na mokry kostium kąpielowy, a nawet ubranie, które jest nieco wilgotne.
 • Rzeczy osobiste: wreszcie nie można zapomnieć o przedmiotach do użytku osobistego, takie jak dezodorant, szampon, kosmetyki, przybory do makijażu i kremy.
Kosmetyczki
Przygotowanie kosmetyczki z podstawowymi przyborami jest przydatne, jeśli wybierasz się pierwszy raz do spa. I na pewno posłuży ci w przyszłości.

Jak najlepiej wykorzystaj Twój pierwszy raz w spa

Już od pierwszego pobytu w spa zdasz sobie sprawę, że jest wiele innych osób, które odwiedzają salon tego samego dnia co Ty. Musimy więc trzeba szanować to miejsce i korzystające z niego osoby.

Postaraj się o odpowiedni ton głosu, weź szybki prysznic przed wejściem do części wspólnych i zachowaj dyskrecję w przebieralni. Te podstawowe normy zapewnią udane doświadczenie Tobie i innym.

Poczekaj na instrukcje terapeuty dotyczące każdego zabiegu, któremu zamierzasz się poddać. Poświęć także chwilę, aby wspomnieć o wszelkich zmianach skórnych lub miejscach, który należy uważnie się zająć. Nie zapomnij o relaksie! Ważne jest, aby w pełni wykorzystać wszystkie zalety spa.

Wreszcie pozbądź się wszelkiego zawstydzenia. Jesteś w rękach profesjonalistów, i takie miejsca specjalizują się w pomocy i oferują najróżniejsze zabiegi. Ciesz się w pełni tym doświadczeniem!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.