Piękne plecy bez trądziku - poznaj niezawodne wskazówki

Zabiegi złuszczające są niezbędne, aby plecy były wolne od martwego naskórka i zanieczyszczeń, które mogą zatykać pory i prowadzić do pojawienia się wyprysków.
Piękne plecy bez trądziku - poznaj niezawodne wskazówki
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Z pewnością zdarzyło ci się nie raz, że chcąc założyć sukienkę z gołymi plecami, z rozpaczą zobaczyłaś brzydkie ślady trądziku na plecach. Czy można tego uniknąć i zawsze mieć piękne plecy bez trądziku?

Środki zaradcze, które Ci polecamy, uwzględniają pewne niuanse, które odróżniają trądzik na plecach od trądziku pospolitego na twarzy. Jeśli chcesz przygotować plecy na letnie imprezy, dowiedz się poniżej, jak to zrobić.

Co robić, aby zawsze mieć piękne plecy bez trądziku i bez przebarwień?

Powody, dla których cierpimy z powodu trądziku na plecach, są bardzo zróżnicowane. Czasami skóra wytwarza zbyt dużo sebum lub łoju. Ponadto martwe komórki, bakterie i brud gromadzą się przez cały dzień pod ubraniami, aż zaczynają powstawać pryszcze.

Zwykle trądzik na plecach jest bardziej bolesny niż na twarzy, a także trudniejszy do wyleczenia. W równym stopniu problem ten dotyczy mężczyzn i kobiet.

Jednak w przeciwieństwie do trądziku na twarzy, nie ma on nic wspólnego z wiekiem. Okazuje się bowiem, że trądzik na plecach może nam sprawiać problemy wiele lat po tym. jak wyszliśmy z wieku nastoletniego. Zobaczmy kilka prostych wskazówek, jak uzyskać piękne plecy bez śladów trądziku.

1. Zadbaj o czystość skóry na plecach

  • W trakcie codziennej kąpieli pod prysznicem zaleca się zwracanie szczególnej uwagi na plecy i na to, aby odpowiednio je umyć. Konwencjonalne gąbki zwykle nie są odpowiednie, mogą gromadzić bakterie i bardziej szkodzić niż pomagać. Lepiej użyj ściereczki lub naturalnych gąbek, które pomogą Ci zastosować domowe peelingi, które polecamy poniżej.
  • Używaj łagodnych i antybakteryjnych mydeł, które usuwają pot, brud i nadmiar sebum. Zadbaj o to zwłaszcza po treningu. Pozbądź się mydeł z perfumami. Neutralne produkty nie będą niepotrzebnie podrażniać skóry na plecach.
Kobieta myje piękne plecy bez trądziku
Poświęcenie uwagi codziennej higienie pleców pomoże zmniejszyć trądzik.

2. Zabiegi złuszczające sposobem na piękne plecy bez trądziku

Aby osiągnąć piękne plecy bez trądziku, musimy złuszczać skórę przynajmniej raz w tygodniu, aby regularnie usuwać martwe komórki.

Idealnym kremem złuszczającym jest naturalny jogurt z cytryną. Pewnie się zastanawiasz, dlaczego?

Jogurt zawiera kwas mlekowy, jeden z głównych składników wielu profesjonalnych peelingów chemicznych. Ponadto, jeśli dodamy naturalny środek ściągający do kwasu mlekowego, taki jak sok z cytryny, wyeliminujemy jeszcze więcej tłuszczu i zanieczyszczeń.

Aby wykonać taki zabieg, musimy wymieszać 1/2 szklanki beztłuszczowego jogurtu, trzy łyżki soku z cytryny i 1/4 szklanki mąki. Następnie dobrze wszystko mieszamy i nakładamy mieszkankę na naszą suchą skórę i pozostawiamy ją jako maskę na 15 minut. Następnie usuwamy resztki pod gorącym prysznicem.

Stosowanie soli lub brązowego cukru jest również odpowiednią techniką złuszczania. Do tego zabiegu należy wybierać grubą, sól morską w grudkach. Można ją zastosować przy pomocy gąbki złuszczającej lub małej chusteczki. Trzymając ściereczkę z solą w dłoni, rób małe masaże pleców, szczególnie tam, gdzie masz wypryski lub pryszcze.

3. Inne środki zaradcze

Olejek z drzewa herbacianego jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków antyseptycznych do leczenia trądziku na skórze. Można go znaleźć w sklepach z ziołami, sklepach z produktami naturalnymi, a także w aptekach. Ma białawy kolor, o lekko żółtym odcieniu, z bardzo charakterystycznym zapachem.

Olejek z drzewa herbacianego służy również do zmniejszania plam i śladów po oparzeniach. Jednak przede wszystkim doskonale się nadaje do usuwania trądziku, ponieważ pomaga w zabliźnianiu chorobowych zmian. Wystarczy namoczyć wacik wodą, upuścić kroplę olejku z drzewa herbacianego i nanieść mieszankę wszędzie tam, gdzie masz wypryski, pryszcze lub ślady po nich.

Wizyta u dermatologa
     Środki antyseptyczne i peelingi redukują zanieczyszczenia powodujące trądzik na plecach.

Stosowanie miodu również daje dobre wyniki w tych okresach, kiedy nagle pojawiają się wyrzuty trądziku w pewnym obszarze pleców. Możesz położyć go na 10 minut na obszarze dotkniętym chorobą a następnie wziąć ciepły prysznic.

Potem zalecamy zastosować Aloe vera (aloes), ponieważ jest to naturalny środek nawilżający, nie wspominając o jego właściwościach zabliźniających. Stosując regularnie te środki, z czasem zobaczyć, jak piękne staną się twoje plecy, bez śladów trądziku.

4. Ogólne wskazówki, aby zachować piękne plecy bez trądziku

  • Trądzik na naszym ciele pojawia się prawie zawsze na plecach i klatce piersiowej, gdzie gruczoły łojowe są bardziej aktywne, a pory są bardziej narażone na zatkanie martwymi komórkami. Aby tego uniknąć, zaleca się, aby nie nosić zbyt ciasnych ubrań. To pozwoli, aby skóra miała lepsza wentylację i nie pociła się tak bardzo.
  • Za każdym razem, gdy się mocno spocisz, na przykład po uprawianiu sportu, od razu weź prysznic i zastosuj zabieg złuszczający.
  • Odpowiednie odzywanie ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz wyeliminować trądzik i mieć piękne plecy bez śladu wyprysków. Zwiększ spożycie owoców i warzyw, szczególnie tych zawierających witaminy z grupy B. Pomagają one zmniejszyć stan zapalny i przyspieszają leczenie ran.
  • Pij dużo płynów, zadbaj o nawodnienie organizmu, ponieważ uwalnia nas ono od gromadzenia się toksyn w organizmie.
  • Unikaj pokarmów bogatych w tłuszcze. Wysoko tłuszczowe produkty przyczyniają się do produkowania sebum, co powoduje zatykanie porów.

W razie wątpliwości lub jeśli pomimo naturalnych środków nie zauważyłaś znaczącej poprawy, skonsultuj się z dermatologiem lub farmaceutą. Specjalista może zalecić Ci odpowiednie leczenie lub zarekomendować dodatkowe zabiegi.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.