Piegi - wyeliminuj je całkiem naturalnie

Oprócz stosowania rozmaitych remediów mających na celu wyeliminowanie piegów, ważne jest unikanie wystawiania skóry na działanie silnego słońca, ponieważ pobudza ono ich powstawanie.
Piegi - wyeliminuj je całkiem naturalnie

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca, 2019

Wiele osób chciałoby wyeliminować piegi ze swojego ciała lub twarzy i chciałoby się dowiedzieć, czy istnieją na to jakieś metody naturalne.

Choć w dzieciństwie piegi wydają się słodkie, ich nadmiar w dorosłym wieku może się wydawać kłopotliwy. Często stają się one przyczyną kompleksów. Stają się znacznie bardziej widoczne w kontakcie ze słońcem.

W dzisiejszym artykule opowiemy Ci o naturalnej kuracji, dzięki której uda Ci się stopniowo i bez efektów ubocznych usunąć piegi. Zrobisz to w domowych warunkach i niewielkim kosztem.

Czym tak naprawdę są piegi?

Piegi to plamy melaninowe. Przybierają rozmaite odcienie brązu. Pojawiają się na skórze, zwłaszcza w kontakcie ze słońcem.

Kobieta z piegami

Gdy opalamy się, pojawia się więcej piegów. Powiększają się one i przyciemniają im więcej słońca otrzymuje nasza skóra.

Generalnie rzecz ujmując, skóra skłonna do piegów jest też zazwyczaj bardziej wrażliwa. Sprawia to, że wymaga ona szczególnej opieki. Jeżeli zatem chcemy wyeliminować piegi, koniecznie musimy sięgać po delikatne sposoby.

Czy można wyeliminować piegi?

Nie zawsze jest możliwe wyeliminować piegi. Wiele zależy od czynników genetycznych i innych kwestii związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu.

Wdrażając w czyn poniżej podane wskazówki, możemy stopniowo je rozjaśnić, w niektórych przypadkach całkowicie wyeliminować i zapobiec powstawaniu nowych.

1. Sięgaj po naturalne środki złuszczające

Pierwszym krokiem będzie wykonanie złuszczania naskórka raz w tygodniu. Możemy sięgnąć po któryś z poniższych składników:

Złuszczanie naskórka

Jakakolwiek z tych opcji będzie doskonałym pomysłem, by pozbyć się martwych komórek naskórka gromadzących się na naszej twarzy. Jest to ważne, ponieważ komórki te uniemożliwiają skórze odpowiednią regenerację.

Jeżeli jednak chcemy złuszczyć skórę twarzy, należy pamiętać, że wymaga to wielkiej delikatności. Aby to zrobić, warto zmieszać środek złuszczający z żelem aloesowym lub olejem roślinnym.

W przypadku skórki ananasa złuszczanie następuje na skutek działania enzymów trawiennych, a nie mechanicznie.

2. Wypróbuj remedium z truskawki i cytryny

Aby wyeliminować piegi przygotujemy domowe remedium, po które sięgano już od dawna. Wystarczy do tego użyć jedynie dwóch wybielających składników: truskawkę i cytrynę.

Składniki

  • Świeże truskawki
  • Sok z cytryny

Sposób przygotowania

  • Zmiażdż lub zmiel świeże truskawki aż uzyskasz jednolitą masę.
  • Dodaj sok z cytryny aż powstanie krem. Zadbaj o dokładne połączenie się składników.
  • Umieść tak uzyskany preparat w pojemniku na kostki do lodu. Będziesz mieć dzięki temu małe porcje na jednorazowe kuracje na twarz.

Sposób zastosowania

  • Aby zastosować to domowe remedium wystarczy wyjąć kostki preparatu z zamrażarki i wmasować je w twarz w obszarach, gdzie pojawiły się piegi przez kilka minut.
  • Pozostaw rozpuszczone owoce na twarzy jeszcze na jakieś 10 minut, aż całkowicie się wysuszy.
  • Następnie umyj twarz i nałóż na nią środek nawilżający.

3. Pobudź regenerację skóry

Gdy już zadbamy o złuszczanie naskórka i zastosujemy naturalne remedia aby wyeliminować piegi, kolejnym krokiem będzie pobudzenie regeneracji skóry i jej komórek.

Aloes na piegi

Najlepszym sposobem, aby to zrobić będzie połączenie poniższych dwóch naturalnych remediów:

  • Róża mosqueta: Doskonale pobudza regenerację skóry i zabliźnianie się ran. Co więcej, zapobiega powstawaniu zmarszczek.
  • Aloes: Łagodzi, koi, zabliźnia, nawilża i regeneruje skórę.

Dobrym pomysłem jest wykonanie domowego kremu z dwóch wspomnianych wyżej składników. Możesz przechowywać go w lodówce.

4. Uwaga na słońce

Jeżeli zastosujemy wszystkie powyższe wskazówki, ale nie ograniczymy kontaktu ze słońcem, bardzo trudno będzie sprawić, by piegi zniknęły na stałe.

Wziąwszy jednak pod uwagę, że delikatne opalanie się jest dla nas korzystne ze względu na witaminę D, zalecamy robić to przez 10 minut dnia – najlepiej z rana albo późnym popołudniem.

5. Zaskakujące powiązanie

Według starodawnej chińskiej medycyny, piegi – zwłaszcza te obecne we wczesnym dzieciństwie – są powiązane z nadmiarem węglowodanów, zwłaszcza monosacharydów i bisacharydów.

Wśród tych szkodliwych cukrów wyróżnia się cukier biały, miód, laktoza i fruktoza. Gdy wyeliminuje się je z naszej diety, piegi mogą nawet stopniowo zniknąć. Potwierdza to również wiele osób, które w ten właśnie sposób wyeliminowały tę przypadłość.

Idąc tym tokiem myślenia, aby pozbyć się piegów, musimy obliczyć, ile w naszej diecie zajmuje cukier, miód, mleko i owoce. Warto zadbać o starannie zbilansowane odżywianie się.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.