Perfekcyjna skóra twarzy – 8 rzeczy, które powinnaś robić

· Marzec 8, 2017
Poza odpowiednim nawilżaniem organizmu zarówno od wewnątrz, jak i zewnętrznie, również twarz potrzebuje regularnego wykonywania określonych ćwiczeń, aby skóra mogła zachować witalność i zdrowy aspekt

Perfekcyjna skóra twarzy. Która z nas o tym nie marzy? Ale jak to osiągnąć? Choć w pielęgnacji kosmetycznej naszego ciała dbanie o skórę twarzy zabiera najwięcej uwagi, to osiągnięcie celu wcale nie jest łatwe. Perfekcyjna skóra twarzy jest jednak osiągalna.

Wiele kobiet poświęca mnóstwo uwagi temu, by utrzymać gładką, jędrną skórę pozbawioną jakichkolwiek niedoskonałości. Na szczęście przez lata przemysł kosmetyczny rozwinął wiele przydatnych produktów, które znacznie ułatwiają nam osiągnięcie celu, jakim jest perfekcyjna skóra.

Ponadto udowodniono, że stosowanie kilku prostych wskazówek każdego dnia znacznie przyczynia się do poprawy stanu naszej skóry. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że środki te nie wymagają szczególnych nakładów finansowych.

To, co możemy uzyskać stosując je regularnie w naszej codziennej rutynie higieny osobistej, to między innymi możliwość zredukowania działania wolnych rodników, podstawowej przyczyny, dla której skóra ulega przedwczesnemu starzeniu się i traci na wyglądzie.

Czytając ten artykuł poznasz osiem wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć cel, jakim jest perfekcyjna skóra twarzy.

1. Perfekcyjna skóra – codzienne oczyszczanie

Mycie twarzy

Codzienne mycie twarzy przy użyciu delikatnych środków pielęgnacyjnych jest nieodzownym elementem rutyny mającej na celu sprawienie, by na naszej twarzy lśniła perfekcyjna skóra.

Ten prosty zabieg pozwala usunąć wszelkie zanieczyszczenia i cząsteczki nagromadzone w delikatnych porach skórnych.

Przeczytaj również podobny artykuł: Mycie twarzy – 7 najczęściej popełnianych błędów

Twarz należy myć z samego rana, przed nałożeniem produktów stanowiących element makijażu i każdego wieczoru po to, aby makijaż nie pozostawał na skórze w ciągu nocy, co uniemożliwiłoby skórze swobodne oddychanie.

Osoby mające skórę przetłuszczającą się do swojej rutyny mogą wprowadzić również wilgotne chusteczki kosmetyczne, które łatwo jest zabierać ze sobą choćby w torebce i w zależności od potrzeby stosować wiele razy dziennie.

2. Peeling złuszczający

Zabiegi złuszczające skórę stały się jedną z najbardziej rozpowszechnionych form poprawiania wyglądu skóry, a także ułatwiania procesu dotleniania. Produkty, które zazwyczaj w tym celu stosujemy, są przygotowane tak, aby z łatwością usuwały martwe tkanki, a także wszelkie zanieczyszczenia.

Przeczytaj również podobny artykuł: Peeling, który zapewni promienną skórę twarzy

Regularne stosowanie peelingu raz lub dwa razy w tygodniu skutecznie sprawia, że perfekcyjna skóra twarzy staje się jeszcze bardziej lśniąca, zdrowa, wolna od wszelkich zanieczyszczeń i od nadmiaru tłuszczu.

Stosowanie peelingu jest również zalecane w przypadku występowania czarnych punktów, a także przebarwień wynikających z działania promieni słonecznych.

3. Odpowiednie nawadnianie

Kobieta pije szklankę wody

Odpowiedni sposób nawadniania organizmu nie tylko wspomaga organy wewnętrzne naszego organizmu, ale również dobroczynnie działa na ogólny stan naszej skóry.

Przeczytaj również podobny artykuł: Picie wody na czczo – co zmienia w Twoim organizmie?

Woda jest niezbędna do poprawy działania obiegu krwi, a co za tym idzie wspomaga proces dotleniania poszczególnych tkanek naszego ciała, w tym również skóry.

Regularne picie od sześciu do ośmiu szklanek wody każdego dnia jest potrzebne, aby cieszyć się mocną, zdrową i odmłodzoną skórą.

4. Filtry słoneczne

Tak prosty zwyczaj, jak stosowanie filtrów słonecznych na naszą skórę każdego dnia stanowczo może pomóc w tym, by Twoja perfekcyjna skóra nie traciła na wyglądzie.

Filtry słoneczne skutecznie redukują efekt działania szkodliwego promieniowania słonecznego UV i chroni przed powstawaniem przebarwień, zmarszczek i oparzeń.

Przeczytaj również podobny artykuł: Olejki naturalne zamiast kremu przeciwsłonecznego

5. Maseczki naturalne

Maseczka - perfekcyjna skóra

Regularne stosowanie maseczek naturalnych na twarz stanowi skuteczną i ekonomiczną alternatywę, pozwalającą dać skórze dodatkowe odżywianie od zewnątrz.

Owoce bogate w wodę i antyoksydanty, jogurt naturalny i oliwa z oliwek to tylko niektóre z wielu składników, które mogą nam posłużyć do przygotowania naturalnych maseczek odżywiających skórę twarzy.

Przeczytaj również podobny artykuł: Maseczka z aspiryny z miodem na Twoją twarz

Oczywiście każdy rodzaj skóry potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji. Na przykład w przypadku skóry z tendencją do przetłuszczania się nie zaleca się stosowania składników oleistych.

6. Zrównoważony sposób odżywiania

Zdrowa dieta. Ile razy czytałaś już na ten temat? Nie da się ukryć, że dobrze dobrana dieta, zrównoważona i bogata w wiele różnych składników odżywczych nie pozostaje bez znaczenia, gdy omawiamy temat, jakim jest perfekcyjna skóra twarzy.

Dostarczanie do organizmu składników bogatych w antyoksydanty, witaminy i różnego rodzaju minerały nie tylko zapewnia naszej skórze elastyczność i wytrzymałość, ale również doskonale powstrzymuje działalność wolnych rodników.

W rezultacie dbając o dobrą dietę przeciwdziałamy przedwczesnemu starzeniu się.

Przeczytaj również podobny artykuł: 10-dniowa dieta oczyszczająca organizm z cukru

Dobrze dobrany sposób odżywiania się stanowi również formę profilaktyki jeśli chodzi o nadkwasotę. Innym problemem, który można w ten sposób wyeliminować jest obecność substancji toksycznych w krwiobiegu, co bezpośrednio przekłada się na stan naszej skóry.

7. Ćwiczenia mięśni twarzy

Ćwiczenia twarzy

Na wygląd naszej twarzy nie ma jednak wpływy wyłącznie skóra. Nie powinnyśmy zapominać, że pod skórą kryją się również mięśnie, które potrzebują odpowiedniego treningu. Ćwiczenia twarzy służą utrzymywaniu w dobrej kondycji właśnie tych mięśni.

Przeczytaj również podobny artykuł: Ćwiczenia twarzy na ujędrnienie skóry i zmarszczki

Regularne ich ćwiczenie pozwala wyeliminować problem przedwcześnie pojawiających się zmarszczek i opadniętej skóry. Mogłabyś na przykład wypowiadać sylaby w taki sposób, aby poszczególne mięśnie twarzy ulegały naciąganiu. Innym ćwiczeniem jest wyciąganie szyi z wyszczerzonymi zębami.

8. Perfekcyjna skóra, a detoksykacja organizmu

Regularne oczyszczanie organizmu z toksyn i wszelkiego rodzaju odpadów przemiany materii jest niezwykle korzystnym dla zdrowia zabiegiem, który również w bezpośredni sposób przekłada się na stan Twojej skóry.

Choć niektórzy ten fakt ignorują, to wszelkiego rodzaju przebarwienia, trądzik i inne zaburzenia skórne stanowią efekt działania substancji toksycznych w naszym organizmie.

Przeczytaj również podobny artykuł: Detoks wątroby skuteczny dzięki naturalnym produktom

Jak więc mogłabyś przeprowadzić proces oczyszczania organizmu z toksyn? Istnieje wiele sprawdzonych sposobów. Możesz na przykład pić na czczo wodę z cytryną, pić zielone koktajle lub przygotować wodę zasadową.

Wszystkie te sposoby są łatwe do zrealizowania, ale skutecznie wspierają oczyszczanie organizmu z zanieczyszczeń

Podsumowując, wcale nie potrzebujesz kupować wysokiej klasy drogich produktów oferowanych przez stale rozwijający się przemysł kosmetyczny. Stosując regularnie kilka prostych zabiegów opartych na wykorzystaniu wyłącznie naturalnych składników, możesz zadbać o wygląd Twojej skóry.