Paznokcie w kropki: najnowszy trend w minimalistycznym manicure

Trendy manicure nigdy nie przestają nas zadziwiać prostotą niektórych wzorów, takich jak te, które pokazujemy poniżej. Czy znasz „paznokcie w kropki”?
Paznokcie w kropki: najnowszy trend w minimalistycznym manicure

Napisany przez Maria Jimena Freytes

Ostatnia aktualizacja: 31 października, 2022

Minimalizm zawitał do świata manicure w swojej maksymalnej ekspresji. Właściwie to sztuka, która prezentuje się na naszych paznokciach, gdy decydujemy się na ten styl. Zgadza się: chodzi o trend dot nails, czyli paznokcie w kropki.

Technika ta polega na rysowaniu kropek (dowolnej wielkości i koloru) na paznokciach.

Wiemy, że portale społecznościowe nagłaśniają nowe trendy w świecie mody i pielęgnacji paznokci. Kiedy coś się podoba, nie trzeba długo czekać, aby stało się masowe i powielone ze wszystkimi zmiennymi. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, na czym polega ta minimalistyczna stylizacja paznokci!

Paznokcie w kropki to minimalizm w najczystszej postaci

Często uważa się, że minimalistyczny styl jest raczej monotonny, monochromatyczny i surowy i stosowany jedynie w dekoracji. Jednak nie zawsze tak jest a już na pewno nie jest tak w dziedzinie urody dłoni.

Technika dot nails wnosi do paznokci elegancję, styl i dużo blasku. Może również całkowicie zmienić wygląd twoich dłoni. Jest bardzo łatwa w aplikacji; wystarczy puścić wodze fantazji i tworzyć oryginalne projekty oparte na kropkach.

Ponieważ jest to tak proste, możesz zrobić to sama w domu. Lub możesz iść do salonu piękności z projektem, który sobie wymyślisz.

Należy zauważyć, że jeśli zrobi to profesjonalista, wykończenie będzie lepsze. Manicure będzie też trwał znacznie dłużej dzięki zastosowaniu np. lakieru półtrwałego, który się utwardza światłem ultrafioletowym.

Podstawą tej techniki jest nakładanie małych kropek na paznokcie, łącząc je z lakierem do paznokci. To prawda, że na początku robiono tylko małą kropkę na środku paznokcia przy naskórku. Jednak z biegiem czasu pojawiły się nowe pomysły, które podążają za minimalistyczną linią.

manicure w salonie
W gabinecie kosmetycznym możesz otrzymać długotrwały lakier do paznokci, który sprawi, że stylizacja utrzyma się na dłużej.

Możesz przeczytać również: Jak pomalować paznokcie nie plamiąc palców

Pięć pomysłów na paznokcie w kropki

Oto kilka pomysłów lub sugestii, które możesz zastosować w swoim manicure w kropki. Pamiętaj, że jeśli zamierzasz robić to w domu, musisz mieć pod ręką wszystkie potrzebne Ci elementy.

1. Baza neutralnego koloru pod kropki

Zacznij od projektu bazowego, z którego można czerpać wiele innych pomysłów. Polega na nałożeniu dwóch warstw lakieru w kolorze skóry lub używanego do klasycznego manicure francuskiego.

Gdy wyschnie, narysuj małe kropki na środku paznokcia, w pobliżu nasady paznokcia. Możesz wybrać dowolny kolor. Będzie to świetnie wyglądać z neutralnym odcieniem bazy. Następnie należy nałożyć ochraniacz lub utwardzacz na lakier, aby manicure trwał kilka dni.

2. Czarny i wiele jego odmian

Czarny kolor na paznokciach to klasyka, która zawsze jest w mocy i dobrze prezentuje się w każdej formie. Przy tej okazji możesz zdecydować się na jasną bazę (jak francuski manicure) i zrobić czarną kropkę.

Można też pomalować jeden z paznokci każdej dłoni na czarno, aby lepiej dostrzec harmonię kolorów. Efekt jest świetny, a ten projekt sprawdza się na każdą okazję.

3. Kolorowe kropki

W tym celu użyjesz również neutralnej bazy, tylko może to być inny kolor, niekoniecznie ten z manicure francuskiego. Pomysł polega na nałożeniu kropek w różnych kolorach na ten sam paznokieć. Oto kilka rożnych inspiracji:

  • Ten sam kolor, ale w różnych odcieniach. Możesz wybrać 5 kolorów (na przykład po jednym dla każdego paznokcia) i zastosować 3 lub 4 odcienie tego samego tonu w gradiencie. W ten sposób będziesz mieć błękity, zielenie, pomarańcze, róże i fiolety na tej samej ręce. Zalecamy schodzenie tonów od dołu do góry i od najciemniejszego do najjaśniejszego. Pamiętaj, że kropki powinny być małe. Ponadto, jeśli nie wykonasz tego wzoru w salonie, będziesz musiała mieć kilka odcieni lakieru do paznokci.
  • Dwa kolory nakładane na przemian. Możesz wybrać dwa różne odcienie i nakładać na co drugi paznokieć.
  • Kilka kolorów na tym samym palcu. W tym przypadku utworzysz pięć rzędów kropek o różnych kolorach, ale każdy rząd będzie miał ten sam odcień. Rezultatem będzie rząd pomarańczowych kropek obok zielonego, czerwonego i tak dalej.

Umieszczenie kropek może być centralne lub boczne. Tak czy inaczej będzie dobrze wyglądać.

4. Kontrastujące kolory

Jeśli chcesz, aby stylizacja paznokci w kropki była ekstremalna, możesz wybrać mocny kolor bazowy i nałożyć kropki w kontrastowym tonie. Na przykład wybierz żółty lakier i zrób niebieskie kropki. Kombinacje są nieograniczone, a wszystko zależy od Twojego stylu i wyobraźni!

paznokcie w kropki z kontrastem kolorystycznym
Możesz wybrać mniej surowe projekty, jeśli uważasz, że to dobry pomysł. Nie ma ograniczeń co do możliwych kombinacji w tym stylu.

5. Paznokcie w kropki z aplikacjami

W tym przypadku kropki to brokatowe aplikacje, które przykleja się do paznokcia specjalnym klejem. Efekt końcowy jest bardzo efektowny, ponieważ Twoje paznokcie będą się iskrzyć i błyszczeć przy każdym ruchu.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Naturalne sposoby leczenia wrastających paznokci

Paznokcie w kropki: trend, który łatwo zastosować

Mamy nadzieję, że uda Ci się zastosować niektóre z tych pomysłów i wykorzystać je do tworzenia własnych projektów. Zawsze kończ malowanie dobrym preparatem ochronnym do paznokci, aby zapewnić, że Twoje dzieło będzie trwało jeszcze kilka dni.

To może Cię zainteresować ...
Nawilżone paznokcie – domowe środki pomagające utrzymać je w dobrym stanie
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Nawilżone paznokcie – domowe środki pomagające utrzymać je w dobrym stanie

Dowiedz się o najlepszych domowych sposobach, aby zapewnić sobie nawilżone paznokcie i sprawić, by wyglądały świetnie, nie zaniedbując jednocześnie...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • OZUNA LEYVA, G. Y. (2016). Sustentabilidad en el cuidado y belleza de uñas (Master’s thesis, OZUNA LEYVA, GLORIA YAZMIN).
  • RIOS, M. S. A., PINEDA, M. D. C. E., NUÑEZ, F. A. C., GOMEZ, P. A. M., & ALVAREZ, R. A. V. ELABORACIÓN NATURAL Y FABRICACIÓN DE REMOVEDORES ECOLÓGICOS PARA QUITAR EL ESMALTE DE UÑAS, LIBRE DE ACETONA Y DISOLVENTES CONTAMINANTES.
  • SIERRA ACOSTA, M. I. (2014). Maquillaje. Ediciones Paraninfo, SA.
  • Abensur Rios, M. S., Espinoza Pineda, M. D. C., Carbajal Nuñez, F. A., Manrique Gomez, P. A., & Velasquez Alvarez, R. A. (2020). Elaboración natural y fabricación de removedores ecológicos para quitar el esmalte de uñas, libre de acetona y disolventes contaminantes.
  • RIOS, M. S. A., PINEDA, M. D. C. E., NUÑEZ, F. A. C., GOMEZ, P. A. M., & ALVAREZ, R. A. V. ELABORACIÓN NATURAL Y FABRICACIÓN DE REMOVEDORES ECOLÓGICOS PARA QUITAR EL ESMALTE DE UÑAS, LIBRE DE ACETONA Y DISOLVENTES CONTAMINANTES.
  • Rivera, Z., & Rivera, I. Lámparas UV usadas por manicuristas: ¿significa un riesgo de cáncer de piel?.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.