Płynny lateks do paznokci - jakie ma zastosowanie?

Lateks do paznokci w płynie gwarantuje schludność w manicure. Dowiedz się, jak stosować ten płyn, który ułatwia pielęgnację dłoni.
Płynny lateks do paznokci - jakie ma zastosowanie?

Ostatnia aktualizacja: 30 września, 2022

Czyszczenie skórek po nałożeniu lakieru jest równie skrupulatne, co uciążliwe, ponieważ nie chcesz uszkodzić efektu. Oszczędzaj czas i unikaj malowania skóry, nakładając płynny lateks do paznokci. Ta maska jest powszechnie stosowana w salonach kosmetycznych. Jest jednak tak prosty w aplikacji, że jeśli wolisz pielęgnować dłonie w domu, możesz to zrobić bez większych problemów.

Lateks do paznokci działa jako osłona, która ogranicza spływanie lakieru do paznokci, ułatwiając aplikację zdobień lub tradycyjnych stylizacji. Dowiedz się więcej o tym produkcie, który pozwolił skrócić godziny spędzone na manicure.

Czym jest płynny lateks do paznokci?

Lateks w płynie to baza, która zabezpiecza okolice paznokci, dzięki niemu palec nie zostaje poplamiony lakierem w trakcie malowania. Zazwyczaj jest koloru różowego i stosuje się go, nakładając na skórę przed nałożeniem lakieru. Ponieważ jest to rodzaj elastycznej folii, można go oderwać bez większego wysiłku. Inną jego cechą jest to, że schnie dość szybko, więc nie wydłuża czasu pracy.

Osoby z drżącym pulsem lub z małą wprawą w układaniu paznokci znajdują w tym kosmetyku rozwiązanie, ponieważ nie trzeba odwoływać się do zmywacza do paznokci, aby usunąć nadmiar. Ponadto korzystne są następujące cechy szczególne:

  • Do suszenia nie jest potrzebne światło LED.
  • Nawilża skórę przy paznokciach.
  • Nie wydziela silnych zapachów.
  • Jego skład na bazie wody minimalizuje uszkodzenia paznokci i skóry właściwej.
Malowanie paznokci. Lateks do paznokci
Manicure w domu jest możliwy, jeśli podejmiesz pewne środki ostrożności i użyjesz odpowiednich produktów, takich jak ten lateks.

Płynny lateks do paznokci – zastosowanie

Jeśli konieczne jest określenie głównego wkładu płynnego lateksu, ma to na celu uniknięcie marnowania czasu na poprawianie manicure. Zwłaszcza gdy są to paznokcie z technikami takimi jak jersey, gwoździe szklane, rysunki lub gradienty.

Przydatne jest malowanie na wierzchu już gotowych warstw. Wykonujesz pierwsze pociągnięcia lakierem do paznokci, a gdy wyschnie, nakładasz płynny lateks zakrywający określone przestrzenie. W ten sposób możesz tworzyć oryginalne projekty.

Przed błędami i ewentualnym przenoszeniem lakieru poza paznokcie, powszechne byłoby czyszczenie wacikiem i zmywaczem. Jednak z folią lateksową Twoje palce nie będą miały kontaktu z agresywnymi chemikaliami.

Agencja ds. Rejestru Substancji Toksycznych i Chorób (ATSDR) ostrzega, że aceton ocierający się o skórę może powodować podrażnienie, suchość i pękanie. Stężenie zapachu substancji chemicznej może również powodować bóle głowy, nudności, podrażnienie gardła i oczu.

Wykorzystanie w manicure

Początkowo kosmetyk był częścią wyposażenia kosmetyczek i profesjonalnych salonów paznokci. Ale jego efekty sprawiły, że stał się popularny, więc jest teraz powszechnie dostępny bez recepty do pielęgnacji domowej. Wystarczą 3 kroki, aby zapewnić doskonałe wykończenie lakieru do paznokci.

1. Okładka

W tej fazie ograniczasz powierzchnię do malowania, chroniąc krawędzie. Do butelki z płynnym lateksem dołączony jest pędzelek, za pomocą którego nakładasz cienką warstwę, która pokrywa skórki i, jeśli chcesz, powyżej.

Możesz również zakryć pod paznokciem i na opuszkach palców, aby lakier do nich nie dotarł. Ważne jest, aby nie nałożyć lateksu na górną część paznokcia i odczekać 2 minuty lub do momentu, gdy nie będzie wyglądał na mokry, aby rozpocząć drugi krok.

2. Glazura

Po przyklejeniu lateksu rozpocznij zdobienie paznokci. Zauważysz, że nadmiar lakieru nie zbija się na krawędziach. Wręcz przeciwnie, pozostaje uwięziony w lateksowej osłonie, dzięki czemu możesz pracować ze spokojem.

Płynny lateks. Paznokcie po manicure
Lakiery do paznokci zawierają substancje chemiczne, które należy wziąć pod uwagę, aby nie miały bezpośredniego kontaktu ze skórą.

3. Usuń

Po zakończeniu pracy bezpiecznie usuń lateks. Jeśli wcześniej przykleisz go prawidłowo, teraz zejdzie w jednym kawałku. Ale jeśli są jakieś pozostałości, usuń je pęsetą.

Kto może stosować płynny lateks do paznokci?

Choć ta sztuczka z manicure kusi, nie jest dla każdego. Jedynym przeciwwskazaniem płynnego lateksu do paznokci jest uczulenie na pierwotną substancję. W takim przypadku nie należy go stosować. Artykuł w Chilian Journal of Dermatology podkreśla, że związek ten może generować nadwrażliwość i objawia się pokrzywką i kontaktowym zapaleniem skóry typu podrażnieniowego i alergicznego.

Jeśli cierpisz na nadwrażliwość na pastę, możesz wypróbować inną opcję, aby osiągnąć perfekcję podczas malowania paznokci. Połącz wodę z białym klejem. Używaj mieszaniny tak, jak komercyjnego lateksu w płynie, ale pamiętaj, że schnie dłużej i może powodować niepożądane reakcje. Nie jest on przeznaczony wyłącznie do skóry. Z drugiej strony wazelina pomaga również zapobiegać zabrudzeniu konturów paznokci i nie ma skutków ubocznych.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.