Malować paznokcie nie plamiąc palców - poznaj sekret

Jeśli skacze Ci puls lub kończy Ci się cierpliwość, kiedy malujesz paznokcie, te sztuczki mogą być bardzo przydatne. Dzięki nim Twoje palce już nigdy nie będą już pokazywać konsekwencji Twojego manicure.
Malować paznokcie nie plamiąc palców - poznaj sekret

Ostatnia aktualizacja: 30 lipca, 2019

Malowanie paznokci jest zazwyczaj czymś, co kobiety kochają, zwłaszcza gdy mają czas na eksperymentowanie i próbowanie nowych i bardzo oryginalnych motywów. Jednak rzadko która kobieta potrafi malować paznokcie nie plamiąc skóry wokół nich. Dziś poznasz wreszcie sekret, jak malować paznokcie i nie brudzić palców.

Umiejętność malowania paznokci w sposób tak precyzyjny, żeby nie przeciągać pędzelkiem przez palce, jest sztuką opanowaną przez niewiele z nas. Takie wypadki przy pracy są szczególnie powszechne u tych, którzy dopiero uczą się malować paznokcie, a także u dziewcząt, które stosują nieodpowiedni nacisk – oczywiście.

Jednak chcemy Cię zapewnić, że jest na to rozwiązanie, jak na wszystko w życiu. Dzięki kilku łatwym i praktycznym wskazówkom uda ci się pomalować paznokcie i nie zabrudzić się podczas tej czynności. Czy chcesz wiedzieć jak to zrobić? Poniżej zdradzamy Ci kilka sekretów.

Jak malować paznokcie i nie poplamić palców

1. Właściwa technika, aby malować paznokcie

To pierwsze zalecenie dotyczy techniki malowania. Po pierwsze, za pomocą pędzelka umieść kroplę lakieru na paznokciu. Zrób to w centrum, blisko – ale nie za bardzo – naskórka.

Następnie delikatnie naciśnij na nią pędzelkiem – włosie przesunie się na boki – i spróbuj bardzo delikatnie dosięgnąć krawędzi naskórka. Następnie lekko przechyl paznokieć i powtórz proces malowania na boki.

Lakiery do paznokci
Aby pomalować paznokcie, użyj odpowiedniej techniki, w której nie poplamisz skóry wokół paznokci.

Tymczasem w przypadku drugiej warstwy nie należy nakładać kolejnej kropli lakieru, ponieważ nie rozprowadzi się dobrze na paznokciu i spowoduje, że z pewnością poplamimy sobie palce. Musisz nabrać tylko niewielką ilość lakieru na pędzelek i delikatnie przesunąć ją pionowo na paznokciu.

Zastosowanie cienkich pędzli jest idealne do tej procedury. Ponieważ po przyciśnięciu do paznokcia idealnie się otwierają. Dzięki temu uzyskują okrągły kształt, którego potrzebujesz, aby dotrzeć do krawędzi każdego paznokcia.

2. Stosowanie wazeliny

To drugie zalecenie może działać jako doskonałe uzupełnienie pierwszego, w przypadku gdy nadal się uczysz. Polega na nałożeniu wazeliny wokół krawędzi paznokcia, aby zapobiec przywieraniu lakieru i plamieniu palców.

Krótko mówiąc, należy nałożyć wazelinę przy pomocy wacika lub patyczka, a następnie malować paznokcie, jak zwykle. Najlepiej wybrać technikę omówioną wcześniej, aby uniknąć zacieków.

Następnie będziesz musiała tylko zadbać o resztki, które pozostały na krawędziach. Oczywiście, jeśli tak się stało. Zobaczysz, że możesz usunąć zbędny lakier do paznokci z całkowitą łatwością, a twoje palce nie będą poplamione.

3. Ciekły lateks pomaga profesjonalnie malować paznokcie

Jest to produkt, z którego zwykle korzystają profesjonalne gabinety do manicure. Możesz jednak idealnie wykorzystać go również do malowania paznokci w domu, aby nie poplamić skóry na palcach.

Zasadniczo ciekły lateks daje efekt podobny do wazeliny, ale robi to bardziej precyzyjnie. Tworzy cienką warstwę na skórze, która zapobiega przywieraniu farby. Następnie po pomalowaniu paznokci, nadmiar lateksu można łatwo usunąć w ciągu kilku sekund.

4. Preparat domowy

Czy słyszałaś o tej sztuczce domowej roboty, która zapobiega przywieraniu lakieru do paznokci do palców? Preparat jest niezwykle prosty w przygotowaniu. Potrzebna będzie tylko woda, klej, aceton i pusta emaliowana butelka.

Jak malować paznokcie umiejętnie
Możesz zrobić domowy preparat, aby uchronić palce przed niechcianymi śladami od lakieru do paznokci.

Procedura polega na umieszczeniu kleju w słoiku wraz z odrobiną acetonu. Następnie dodaj kilka łyżeczek wody – nie powinno być zbyt dużo płynu, aby łatwo nie spłynął – i to wszystko.

Podobnie jak w przypadku poprzednich produktów, nałożenie tego preparatu wokół paznokci przed malowaniem pozwoli zapobiec przywieraniu lakieru do skóry. Jak widać, za pomocą zaledwie kilku składników można zaoszczędzić sobie pracy przy czyszczeniu palców po zakończeniu malowania.

5. Użyj kleju na zimno

Klej na zimno, który tak mocno się przyklejał do rąk, kiedy byłaś w liceum, również może zastąpić poprzednie produkty. Jak? Musisz tylko nałożyć odrobinę na palce, pozwolić im, żeby wyschły, a potem spokojnie przystąpić do malowania paznokci bez plamienia palców. To praktyczne i skuteczne rozwiązanie!

Wreszcie rada na koniec! Choć nie jest to nowatorska rekomendacja, zalecamy poświęcenie czasu na wykonanie tego zadania jako przyjemności i chwili osobistego relaksu. Aby malować paznokcie, musisz być skupiona, ale i odprężona. Jeśli jednak się spieszysz i zamierzasz je pomalować, jak najszybciej, będzie Ci trudno zrobić to bez pobrudzenia się! No chyba, że jesteś ekspertem w tej dziedzinie.

To może Cię zainteresować ...
Co Twoje paznokcie mówią o Twojej osobowości?
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Co Twoje paznokcie mówią o Twojej osobowości?

Odkryj tutaj, co Twoje paznokcie mówią o Twojej osobowości, w zależności od ich koloru i kształtu. Zarówno kolor, jak i kształt mówią o niej wiele.


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.