Plastikowe butelki – 13 kreatywnych pomysłów

Plastikowe butelki można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Stwórz sama ekonomiczne i praktyczne przedmioty, a przy okazji zadbaj o środowisko.

Plastikowe butelki są ściśle związane z rozwojem technologii. Problem jest taki, że wywierają bardzo negatywny wpływ na środowisko i przyczyniają się do wymierania wielu gatunków flory i fauny.

Przez wiele stuleci niszczyliśmy nasze otoczenie, nie biorąc pod uwagę możliwych konsekwencji. Na szczęście ostatnimi laty rozpowszechniło się wykorzystywanie odpadów, a co za tym idzie, dbałość o środowisko. W dzisiejszych czasach recykling jest już czymś zupełnie normalnym.

Butelki plastikowe stanowią ogromną część odpadów, a ich rozkład zajmuje wiele długich lat. Najlepiej jest zupełnie ich nie kupować.

Jeżeli masz już je u siebie w domu, staraj się magazynować je osobno i wykorzystać potem do wielu różnych celów. Dzisiaj podzielimy się z Tobą 13 pomysłami na puste butelki plastikowe. Będziesz zachwycona!

Plastikowe butelki – 13 kreatywnych pomysłów

1. Pionowy ogród

Pionowy ogród

Plastikowe butelki to świetny sposób na stworzenie małych doniczek. Możne je ciąć w dowolny sposób, nadając im najróżniejsze kształty. Warto zrobić kilka otworów, żeby woda miała swoje ujście. Polecamy Ci zasiać kilka rodzajów ziół i powiesić doniczki na ścianie. Wygląda niesamowicie!

Polecamy Ci przeczytać: Ogródek na balkonie – kilka pomysłów!

2. Organizery

Niejednokrotnie mamy w domu wiele małych przedmiotów, które nie mają swojego miejsca. Przekładamy je z kąta w kąt, a ostatecznie gubimy. Warto przygotować małe organizery z plastikowych butelek. Można je dowolnie udekorować.

3. Lampa

Lampa

Pomysłów jest bez liku! Lampki można przygotowywać własnoręcznie ze szkła i z plastiku. Ta na zdjęciu powyżej przygotowana jest z zielonych butelek, z których wycina się swego rodzaju liście. Wygląda niesamowicie!

4. Gazetnik

Te wielkie butle możemy zamienić w bardzo praktyczne stojaki do przechowywania gazet. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i w pracy.

5. Pojemniki

A może stworzymy małe, ozdobne pojemniki? Świetnie nadadzą się do przechowywania małych przedmiotów, takich jak guziki, monety czy pinezki. W tym przypadku wykorzystamy podstawy butelek, które mają kształt podobny do kwiatów. Można je pomalować i udekorować kolorowymi wstążkami.

6. Zasłona

Zasłona z butelek

Dna butelek, które przypominają kwiaty można wykorzystać do przygotowania pięknej zasłony domowej roboty. Wystarczy je dokładnie powycinać i połączyć jakąś odporną nicią.

7. Piękne doniczki

Wystarczy odrobina czasu i kreatywności, a uda Ci się stworzyć niepowtarzalne doniczki dla Twoich kwiatów.

8. Pojemnik na karmę

Z jednej lub kilku butelek możesz przygotować fantastyczne pojemniki na karmę dla Twojego psa lub kota.

9. Przybornik

Odcinając górną część butelki stworzysz praktyczny przybornik na biurko. Możesz go udekorować według uznania. Świetnie spisze się nie tylko w domu, ale też w biurze.

10. Stojak na biżuterię

Stojak na biżuterię

Te „kwieciste” kształty, o których już mówiliśmy są niezwykle wszechstronne. Możesz je wykorzystać do przygotowania kilkupiętrowego stojaka na biżuterią. Bądź oryginalna!

11. Żarówka słoneczna

Wiedziałaś, że przezroczyste plastikowe butelki mogą przekształcić się w żarówki słoneczne? Wystarczy zrobić otwór w suficie i umieścić w nim butelkę wypełnioną wodą. Odpowiednio ją mocujemy i gotowe. Świeci od razu!

Przeczytaj też: Insekty – pozbądź się ich ze swojego domu!

12. Skarbonka

Skarbonka

Chcesz zacząć oszczędzać? Będziesz potrzebowała skarbonki! Nie kupuj, zrób ją sama z tego, co masz pod ręką!

13. Kosz

Z wielkich i dość grubych butli możesz przygotować kosze, w których będziesz mogła przechowywać co tylko zechcesz: przybory szkolne, ozdoby choinkowe itp.

Kategorie: Ciekawostki Tagi:
WIĘCEJ DLA CIEBIE