Zapracowane mamy - kilka porad dla zachowania urody

Noszenie łatwej fryzury pozwala zachować zadbany wizerunek i zaoszczędzić czas, który możesz poświęcić na inne obowiązki wynikające z bycia mamą.
Zapracowane mamy - kilka porad dla zachowania urody

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czyż Dzień Matki nie powinien być zarezerwowany na to, aby wszystkie zapracowane mamy na całym świecie mogły się zrelaksować i uwolnić od codziennych obowiązków?

Ten dzień poświęcony jest kobietom, które z dumą poświęciły wspaniałemu cudowi jakim jest nowe życie – część samych siebie. Jednak wiele kobiet w chwili stania się matką zapomina, że są również kobietami i odkładają dbanie o siebie i swój wizerunek na drugi plan.

Oczywiście macierzyństwo jest o wiele ważniejsze od wyglądu zewnętrznego i zabiegów upiększających. Niemniej jednak istnieją pewne kwestie, których nawet najbardziej zapracowane mamy nie powinny ignorować.

Bycie matką wiąże się z ogromem pracy. Im więcej masz dzieci, tym bardziej skomplikowana staje się Twoja codzienna rutyna. Opieka nad dzieckiem zaczyna definiować Twoje “normalne” życie.

Po urodzeniu dziecka wiele kobiet zupełnie zapomina o czynnościach, które wypełniały ich codzienność przed zajściem w ciążę, takich jak kupowanie ubrań, kosmetyków czy codzienny makijaż.

matka w kuchni z dziećmi

Teraz te czynności zostały zastąpione zmianą pieluszek, karmieniem piersią czy pakowaniem śniadań. Matka musi dbać o wszystkie potrzeby swojego dziecka, nie zapominając tym samym o swoich obowiązkach służbowych.

To często nie pozostawia im już czasu dla siebie.

Przeczytaj również: Kobiety i ich problemy z urodą

Porady kosmetyczne, z których mogą skorzystać nawet najbardziej zapracowane mamy

W tym artykule chcemy podzielić się z wami serią porad, aby nawet najbardziej zapracowane mamy znalazły czas na zadbanie o siebie, nie ignorując innych obowiązków. Nie wahaj się z nich skorzystać, kiedy najbardziej tego potrzebujesz.

1. Nieskomplikowana fryzura

Zadbanie o fryzurę jest fundamentalną kwestią jeśli chodzi o wygląd kobiety. Nosząc nieskomplikowaną fryzurę zadbasz o wizerunek i zaoszczędzisz czas, który możesz poświęcić na inne obowiązki.

  • Wykonanie misternej fryzury często jest jedną z najbardziej skomplikowanych i czasochłonnych czynności, które wykonujesz każdego ranka. Choć może Ci się wydawać, że jest to niezwykle istotne, istnieją pewne alternatywy, które ułatwią Ci życie.
  • Dobrze znany kucyk lub koczek to praktyczne i łatwe fryzury. Może nie są tak fantazyjne, ale dzięki nim zaoszczędzisz sporo czasu.
  • Z drugiej strony, wiesz że nie możesz nosić tej samej fryzury każdego dnia.
  • Jest to dobry moment, aby poprosić swojego stylistę-fryzjera o poradę.

2. Wieczorny prysznic

Prysznic czy kąpiel to jedna z najważniejszych czynności jakie wykonujesz w ciągu dnia, jednak często pochłania ona dużo czasu. Dlatego zalecamy, aby brać prysznic w nocy przed pójściem spać. Rano jedynie co będziesz musiała zrobić to wstać, nałożyć makijaż, przygotować się do pracy i wyjść z domu.

Bez wątpienia największą zaletą jest oszczędność czasu i energii, które będą Ci potrzebne w ciągu dnia. Jednak wiele osób mimo wszystko preferuje poranny prysznic.

Kobieta myje głowę pod prysznicem

Zapracowane mamy, które chcą zaoszczędzić trochę czasu, a tym samym rano wyglądać świeżo i zadbanie, nie powinny ignorować tej porady.

3. Pozbądź się cieni pod oczami

Cienie pod oczami pojawiają się w wyniku zmęczenia, braku snu i nagromadzonego stresu. Zapracowane mamy często doświadczają wszystkich wymienionych czynników, co odbija się na ich twarzach.

Dlatego musisz zniwelować cienie pod oczami i sprawić, by Twoja twarz wyglądała zdrowiej. Istnieje kilka sposobów na ich zmniejszenie i w większości są to środki kosmetyczne. Ich stosowanie niestety często zajmuje sporo czasu, które mogłabyś poświęcić na inne obowiązki.

Niemniej jednak zawsze powinnaś móc przeznaczyć 5 minut na to, aby zatroszczyć się o swoją zmęczoną skórę.

Co powinnaś zrobić?

  • Zastosuj krem ​​rozświetlający pod oczy i na górną części policzków.
  • To doda Twojej skórze blasku, a brak snu przejdzie zupełnie niezauważony.

4. Zapracowane mamy nie myją włosów codziennie

Jeżeli nie chcesz, aby Twoje włosy były przesuszone i szybko uległy zniszczeniu nie powinnaś myć ich codziennie. Dzięki temu włosy będą zdrowsze i mniej podatne na uszkodzenia.

Co więcej, dzięki temu oszczędzisz trochę czasu na wykonanie wielu innych czynności!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.