Paznokcie – 8 sztuczek na wzmocnienie

Paznokcie – 8 sztuczek na wzmocnienie

Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia, 2019

Jeżeli należysz do tych osób, którym zawsze łamią się paznokcie, nie powinnaś przegapić tego artykułu. Delikatne i łamliwe paznokcie, czasami nawet żółtawe, to dość powszechne zjawisko wśród kobiet i sprawia, że staramy się za wszelką cenę ukryć nasze paznokcie, bo wstydzimy się je pokazywać, a nawet najprostsze czynności sprawiają, że je łamiemy.

Nie martw się, jest na to rada. Podzielimy się z tobą prostymi wskazówkami aby sprawić, żeby twoje paznokcie były odzwierciedleniem zdrowia i urody.

Proste sztuczki, które wzmocnią i upiększą nasze paznokcie

1. Kąpiel z oliwy z oliwek i olejku rycynowego

 

Bardzo prosta i skuteczna metoda. Zabieg ten w łatwy i ekonomiczny sposób możemy przygotować same w domu. Dlaczego oliwa z oliwek? Dlatego, że jest to idealny środek do pielęgnowania delikatnych i łamliwych paznokci, wzmacnia je i nawilża oraz zapewnia im dawkę fantastycznych witamin.

Wystarczy tylko wlać niewielką ilość oliwy z oliwek do małej miseczki, namoczyć w niej waciki i owijać w nie palce, pozostawić na dwadzieścia minut, aby się mogła wchłonąć.

Olej rycynowy

Następnie myjemy dłonie delikatnym mydłem i wodą. Jeżeli zabieg ten powtórzymy przynajmniej trzy razy w tygodniu, zobaczymy znaczącą różnicę w stanie naszych paznokci. Zamiast oliwy z oliwek, z powodzeniem można używać olejku rycynowego, działa równie efektywnie.

2. Witamina E

 

Jest ona niezbędnym składnikiem naszego organizmu. Dzięki niej wzmacniamy nasze ciało, kości, włosy i paznokcie, a co więcej nawilżamy naszą skórę, broniąc się tym samym przed wolnymi rodnikami. Idealnie jeżeli zaopatrzymy się w kapsułki z witaminą E, sprzedawane są w aptekach i sklepach zielarskich.

Witamina E

Do naszego zabiegu potrzebujemy tylko jednej kapsułki. Co z nią zrobimy? To bardzo proste. Weźmiemy jasny lakier do paznokci i wsypiemy do niego zawartość kapsułki z witaminą E. Starajmy się malować często paznokcie tym lakierem, a pozwoli nam to zauważyć świetne efekty.

3. Sztuczka z czosnkiem

 

Zaskoczona? Niepotrzebnie. Czosnek to doskonały produkt antybakteryjny, chroni nas przed grzybami czy innymi środkami toksycznymi, które mogą spowodować osłabienie naszych paznokci. Zabieg polega na tym, że wieczorem przecinamy ząbek czosnku i nacieramy nim paznokcie oraz skórki wokół paznokci, robiąc delikatny masaż.

Czosnek

Po zabiegu nie pozostaje nic innego jak umyć ręce wodą i delikatnym mydłem, najlepiej mydłem dla dzieci, które ma właściwości antybakteryjne. Spokojnie, jeżeli dokładnie umyjesz dłonie, pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu czosnku.

4. Sztuczka na zdrowe i silne paznokcie

 

Teraz przygotujemy maseczkę o właściwościach mocno nawilżających, która sprawi, że paznokcie będą rosły silne i zdrowe. Jest bardzo łatwa do przygotowania, wystarczy zmieszać w miseczce łyżeczkę papai, jedno żółtko z jajka, trochę soku z cytryny i pięć łyżeczek mleka.

Piękne paznokcie

Mieszamy tak długo, aż składniki dobrze się połączą i wkładamy nasze palce do środka, tak aby wszystkie paznokcie były zanurzone w maseczce, trzymamy je przez co najmniej dziesięć minut. Jeżeli będziemy powtarzać ten zabieg przynajmniej dwa razy w tygodniu, uzyskamy świetne efekty.

5. Skrzyp polny

 

Sprawdza się idealnie we wzmacnianiu, pielęgnacji i utwardzaniu paznokci. Jak go używać? To bardzo proste, wystarczy zaparzyć cztery gałązki skrzypu polnego w szklance wody.

6#skrzyp-polny-paznokcie.jpg

Odstawić do ostygnięcia, kiedy napar jest już zimny, zanurzamy w nim nasze paznokcie na przynajmniej piętnaście minut. Nie zapomnijmy powtarzać tej czynności dwa razy w tygodniu.

6. Cytryna i olejek migdałowy

 

Kolejny bardzo skuteczny i prosty do przygotowania lek na wzmocnienie paznokci. Dla przypomnienia, olejek migdałowy łatwo można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością lub sklepach zielarskich. Do przygotowania tej maseczki o świetnych właściwościach, wystarczy wycisnąć do miseczki sok z połowy cytryny, kiedy już to zrobimy, dodajemy łyżkę cukru.

Olejki roślinne

Do tak przygotowanej mieszanki wkładamy nasze dłonie, zwracając szczególną uwagę aby wszystkie paznokcie były zanurzone w maseczce, trzymamy je tak przez dziesięć minut. Następnie zanurzamy wacik w olejku migdałowym i dokładnie przecieramy nim każdy paznokieć. Zabieg ten działa niesamowicie!

7. Sztuczka na wybielenie paznokci

 

Próbowałaś kiedykolwiek wybielać paznokcie? Często są one koloru żółtego lub ich naturalny kolor jest mocno wyblakły i nam się nie podoba. Jest na to prosty sposób, który pozwoli nam wybielić nasze paznokcie, wystarczy zamoczyć je na pięć minut w occie.

Woda utleniona na paznokcie

Innym sposobem jest zamoczenie wacika w wodzie utlenionej i przemywanie nim paznokci. Pomoże nam to uzyskać piękny i naturalny kolor.

8. Rady jak zachować zdrowe i zadbane paznokcie

  • Unikać obgryzania paznokci, jeżeli to robimy, paznokcie nie tylko są kruche i zaniedbane, ale możemy też się nabawić przez to wielu chorób.
  • Nie nadużywajmy lakierów do paznokci. Paznokcie muszą oddychać, dlatego malowanie paznokci najlepiej przeplatać z kilkoma tygodniami odpoczynku.
  • Nie używajmy paznokci jako narzędzi, nie zdrapujmy niczego paznokciami, nie używajmy ich do otwierania rzeczy.
  • Przyzwyczajmy się do noszenia rękawiczek kiedy sprzątamy. Pamiętajmy, że używanie detergentów, płynów do zmiękczania czy płynów do mycia naczyń może uszkodzić płytkę naszego paznokcia.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.