Paznokcie – 8 sztuczek na wzmocnienie

Jeżeli należysz do tych osób, którym zawsze łamią się paznokcie, nie powinnaś przegapić tego artykułu. Delikatne i łamliwe paznokcie, czasami nawet żółtawe, to dość powszechne zjawisko wśród kobiet i sprawia, że staramy się za wszelką cenę ukryć nasze paznokcie, bo wstydzimy się je pokazywać, a nawet najprostsze czynności sprawiają, że je łamiemy. Nie martw się, jest na to rada. Podzielimy się z tobą prostymi wskazówkami aby sprawić, żeby twoje paznokcie były odzwierciedleniem zdrowia i urody.

Proste sztuczki, które wzmocnią i upiększą nasze paznokcie

1. Kąpiel z oliwy z oliwek i olejku rycynowego

2#olejek-rycynowy-paznokcie.jpg

Bardzo prosta i skuteczna metoda. Zabieg ten w łatwy i ekonomiczny sposób możemy przygotować same w domu. Dlaczego oliwa z oliwek? Dlatego, że jest to idealny środek do pielęgnowania delikatnych i łamliwych paznokci, wzmacnia je i nawilża oraz zapewnia im dawkę fantastycznych witamin. Wystarczy tylko wlać niewielką ilość oliwy z oliwek do małej miseczki, namoczyć w niej waciki i owijać w nie paznokcie, pozostawić na dwadzieścia minut, aby się mogła wchłonąć. Następnie myjemy dłonie delikatnym mydłem i wodą. Jeżeli zabieg ten powtórzymy przynajmniej trzy razy w tygodniu, zobaczymy znaczącą różnicę w stanie naszych paznokci. Zamiast oliwy z oliwek, z powodzeniem można używać olejku rycynowego, działa równie efektywnie.

2. Witamina E

4#czosnek-paznokcie.jpg

Zaskoczona? Niepotrzebnie. Czosnek to doskonały produkt antybakteryjny, chroni nas przed grzybami czy innymi środkami toksycznymi, które mogą spowodować osłabienie naszych paznokci. Zabieg polega na tym, że wieczorem przecinamy ząbek czosnku i nacieramy nim paznokcie oraz skórki wokół paznokci, robiąc delikatny masaż. Po zabiegu nie pozostaje nic innego jak umyć ręce wodą i delikatnym mydłem, najlepiej mydłem dla dzieci, które ma właściwości antybakteryjne. Spokojnie, jeżeli dokładnie umyjesz dłonie, pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu czosnku.

4. Sztuczka na zdrowe i silne paznokcie

6#skrzyp-polny-paznokcie.jpg

Sprawdza się idealnie we wzmacnianiu, pielęgnacji i utwardzaniu paznokci. Jak go używać? To bardzo proste, wystarczy zaparzyć cztery gałązki skrzypu polnego w szklance wody. Odstawić do ostygnięcia, kiedy napar jest już zimny, zanurzamy w nim nasze paznokcie na przynajmniej piętnaście minut. Nie zapomnijmy powtarzać tej czynności dwa razy w tygodniu.

6. Cytryna i olejek migdałowy

8#woda-utleniona-paznokcie.jpg

Próbowałaś kiedykolwiek wybielać paznokcie? Często nasze paznokcie są koloru żółtego lub ich naturalny kolor jest mocno wyblakły i nam się nie podoba. Jest na to prosty sposób, który pozwoli nam wybielić nasze paznokcie, wystarczy zamoczyć je na pięć minut w occie. Innym sposobem jest zamoczenie wacika w wodzie utlenionej i przemywanie nim paznokci. Pomoże nam to uzyskać piękny i naturalny kolor.

8. Rady jak zachować zdrowe i zadbane paznokcie

  • Unikać obgryzania paznokci, jeżeli to robimy, paznokcie nie tylko są kruche i zaniedbane, ale możemy też się nabawić przez to wielu chorób.
  • Nie nadużywajmy lakierów do paznokci. Paznokcie muszą oddychać, dlatego malowanie paznokci najlepiej przeplatać z kilkoma tygodniami odpoczynku.
  • Nie używajmy paznokci jako narzędzi, nie zdrapujmy niczego paznokciami, nie używajmy ich do otwierania rzeczy.
  • Przyzwyczajmy się do noszenia rękawiczek kiedy sprzątamy. Pamiętajmy, że używanie detergentów, płynów do zmiękczania czy płynów do mycia naczyń może uszkodzić płytkę naszego paznokcia.