Delikatne dłonie bez plam

Dłonie mówią o nas wiele. Są naszymi wiernymi towarzyszami, zawsze w zasięgu naszych oczu, pokazują nasz charakter i osobowość. Dlatego bardzo ważne jest aby troszczyć się o nasze dłonie i utrzymywać je w dobrej kondycji, co zapewni nam dobre samopoczucie oraz sprawi, że będziemy wyglądać młodo i zdrowo. Co wy na to, abyśmy się nauczyli kilku prostych sztuczek, które pomogą nam zachować młodo wyglądające dłonie bez żadnych plam?2#:aloes.jpgDoskonałe lekarstwa na to aby odbudować naszą uszkodzoną skórę. Zarówno róże jak i aloes, mają właściwości gojące, odżywcze i lecznicze. Przywrócą one naszej skórze gładkość. Podobnie działa oczar, który ma wspaniałe właściwości łagodzące i lecznicze dla podrażnionej skóry, nadaje się też idealnie do leczenia oparzeń.

  • Przygotowanie: zaczynamy od zaparzenia naparu z róży i oczaru, potrzebujemy do tego dziesięciu płatków róży i gałązkę oczaru, po czym gotujemy wszystkie składniki w dwóch szklankach wody. Następnie należy przygotować miąższ z aloesu, najtrudniejszym krokiem zapewne będzie rozcieńczenie miąższu w przygotowanym naparze. Najlepiej zrobić to kiedy napar jest jeszcze gorący, dodać do niego dwie łyżeczki miąższu i dokładnie wymieszać. Kiedy przygotowany roztwór jest jeszcze ciepły, należy zamoczyć w nim dłonie na około 15 minut. Powtarzając tę czynność trzy razy w tygodniu, szybko zobaczymy zadowalające efekty.

Sposób na plamy na dłoniach

3#:Krem-z-ogórka-ogórek.jpg

Maseczka na bazie ogórka i cytryny

Kwasy zawarte w obu tych składnikach są zwykle bardzo efektywne w walce z plamami na skórze dłoni powstałych z powodu słońca. Przyspieszają gojenie się skóry, są przeciwutleniaczami oraz mają właściwości rozjaśniające skórę, pociemniałą z powodu promieniowania słonecznego.

  • Przygotowanie: potrzebujemy do tego jednego 4#:Odżywka-z-awokado.jpg

    Maseczka z awokado i jogurtu naturalnego

    Awokado jest jednym z najlepszych nawilżaczy, które istnieją. Używanie awokado w pielęgnacji skóry jest bardzo powszechne, można używać go zarówno na zniszczone włosy jak i nakładać go na twarz w formie maseczki nawilżającej i wygładzającej, sprawdza się również idealnie do stosowania na skórę dłoni. Jeżeli dodatkowo awokado zmieszamy z jogurtem naturalnym i nałożymy w formie maski na dłonie, efekt będzie jeszcze lepszy. Koniecznie to zapamiętajcie!

    • Przygotowanie: rozpoczynamy od wyboru awokado, najlepiej sprawdzi się takie średniej wielkości. Kroimy je na pół, wyjmujemy pestkę i wyciągamy cały miąższ, a następnie używając widelca lub łyżki, rozcieramy go na miękką, jednolitą masę. Następnie należy dodać sok z połowy cytryny i jeden jogurt naturalny. Jeżeli wyda się wam to łatwiejsze, można te składniki wrzucić do blendera i utrzeć na gładką masę. Po otrzymaniu naszego kremu, należy go nakładać na dłonie na co najmniej piętnaście minut. Czynność tą warto powtarzać trzy razy w tygodniu, co pozwoli nam na szybkie zauważenie rezultatów, dłonie będą niezwykle miękkie i nawilżone, na pewno wszyscy pokochają ten efekt.