Delikatne dłonie bez plam

· Marzec 27, 2015

Dłonie mówią o nas wiele. Są naszymi wiernymi towarzyszami, zawsze w zasięgu naszych oczu, pokazują nasz charakter i osobowość. Dlatego bardzo ważne jest aby troszczyć się o nasze dłonie i utrzymywać je w dobrej kondycji, co zapewni nam dobre samopoczucie oraz sprawi, że będziemy wyglądać młodo i zdrowo. Co wy na to, abyśmy się nauczyli kilku prostych sztuczek, które pomogą nam zachować młodo wyglądające dłonie bez żadnych plam?Dłonie są bardzo narażone na szkodliwe działanie zmian pogodowych, zimna, stałej pracy, wtedy też tracą gładkość i pojawiają się pęknięcia i zaczerwienienia skóry. Wpływ słońca jest też odczuwalny na naszych dłoniach, jeżeli są one długo narażone na promieniowanie słoneczne, mogą się pojawić plamy na skórze. Zatem bardzo ważne jest abyśmy podjęli odpowiednie środki ostrożności, zobaczmy więc jakie.

Sposób na spierzchnięte dłonie

Napar z róż, aloesu i oczaru

2#:aloes.jpgDoskonałe lekarstwa na to aby odbudować naszą uszkodzoną skórę. Zarówno róże jak i aloes, mają właściwości gojące, odżywcze i lecznicze. Przywrócą one naszej skórze gładkość. Podobnie działa oczar, który ma wspaniałe właściwości łagodzące i lecznicze dla podrażnionej skóry, nadaje się też idealnie do leczenia oparzeń.

  • Przygotowanie: zaczynamy od zaparzenia naparu z róży i oczaru, potrzebujemy do tego dziesięciu płatków róży i gałązkę oczaru, po czym gotujemy wszystkie składniki w dwóch szklankach wody. Następnie należy przygotować miąższ z aloesu, najtrudniejszym krokiem zapewne będzie rozcieńczenie miąższu w przygotowanym naparze. Najlepiej zrobić to kiedy napar jest jeszcze gorący, dodać do niego dwie łyżeczki miąższu i dokładnie wymieszać. Kiedy przygotowany roztwór jest jeszcze ciepły, należy zamoczyć w nim dłonie na około 15 minut. Powtarzając tę czynność trzy razy w tygodniu, szybko zobaczymy zadowalające efekty.

Sposób na plamy na dłoniach

3#:Krem-z-ogórka-ogórek.jpg

Maseczka na bazie ogórka i cytryny

Kwasy zawarte w obu tych składnikach są zwykle bardzo efektywne w walce z plamami na skórze dłoni powstałych z powodu słońca. Przyspieszają gojenie się skóry, są przeciwutleniaczami oraz mają właściwości rozjaśniające skórę, pociemniałą z powodu promieniowania słonecznego.

  • Przygotowanie: potrzebujemy do tego jednego ogórka, soku z połowy cytryny, gałązka naci pietruszki oraz łyżeczkę oleju z kiełków pszenicy. Wszystkie składniki wkładamy do blendera i ucieramy na gładką masę. W ten sposób przygotowany krem należy nakładać na dłonie trzy razy w tygodniu i pozostawiać na 20 minut do wchłonięcia, unikając w tym czasie kontaktu ze słońcem. Rezultaty będą widoczne po miesiącu stosowania.

Sposób na delikatne i nawilżone dłonie

4#:Odżywka-z-awokado.jpg

Maseczka z awokado i jogurtu naturalnego

Awokado jest jednym z najlepszych nawilżaczy, które istnieją. Używanie awokado w pielęgnacji skóry jest bardzo powszechne, można używać go zarówno na zniszczone włosy jak i nakładać go na twarz w formie maseczki nawilżającej i wygładzającej, sprawdza się również idealnie do stosowania na skórę dłoni. Jeżeli dodatkowo awokado zmieszamy z jogurtem naturalnym i nałożymy w formie maski na dłonie, efekt będzie jeszcze lepszy. Koniecznie to zapamiętajcie!

  • Przygotowanie: rozpoczynamy od wyboru awokado, najlepiej sprawdzi się takie średniej wielkości. Kroimy je na pół, wyjmujemy pestkę i wyciągamy cały miąższ, a następnie używając widelca lub łyżki, rozcieramy go na miękką, jednolitą masę. Następnie należy dodać sok z połowy cytryny i jeden jogurt naturalny. Jeżeli wyda się wam to łatwiejsze, można te składniki wrzucić do blendera i utrzeć na gładką masę. Po otrzymaniu naszego kremu, należy go nakładać na dłonie na co najmniej piętnaście minut. Czynność tą warto powtarzać trzy razy w tygodniu, co pozwoli nam na szybkie zauważenie rezultatów, dłonie będą niezwykle miękkie i nawilżone, na pewno wszyscy pokochają ten efekt.