Olej kokosowy pomaga zwalczać infekcje w jamie ustnej

Olej kokosowy pomaga zwalczać infekcje w jamie ustnej
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Czy wiesz, że olej kokosowy jest idealnym składnikiem zarówno do płukania i mycia zębów, jak i do dbania o zdrowie naszej jamy ustnej?

Olej kokosowy jest coraz popularniejszym produktem dzięki swoim pełnym wartościom odżywczym. Jednak ciągle odkrywa się coraz więcej zastosowań tego oleju roślinnego w leczeniu problemów skórnych. Tutaj przedstawiamy moc uzdrawiania infekcji jamy ustnej, jaką dysponuje olej kokosowy.

W tym artykule udostępniamy przepis na zabieg na bazie oleju kokosowego, aby utrzymać dobry stan zdrowia zębów i dziąseł. W ten sposób możemy zapobiegać i leczyć niektóre problemy, takie jak:

Olej kokosowy

Zawartość kwasu laurynowego w oleju kokosowym sprawia, że ​​ma on wiele korzystnych właściwościach dla zdrowia jamy ustnej.Olej kokosowy to niezbędny składnik zrównoważonej diety. Pomimo tego, że jest to tłuszcz, ten olej jest bardzo skuteczny w odchudzaniu, jeśli mamy nadwagę, ponieważ przyspiesza metabolizm.

Powinniśmy również poznać jego właściwości jeśli chodzi o skórę.Olej ten jest doskonałym lekarstwem na problemy skóry, jamy ustnej, włosów itp. Dzięki swoim właściwościom terapeutycznym:

kokosy

Leczenie infekcji

Proponowane przez nas leczenie olejem kokosowym w celu zapobiegania i leczenia infekcji opiera się na dwóch etapach. Musimy wykonywać je codziennie, aby uzyskać oczekiwane rezultaty i odzyskać zdrowie jamy ustnej:

  • Rano: płukanki.
  • W nocy: szczotkowane jak z pastą do zębów.

Poniżej szczegółowo opisujemy, jak powinniśmy wykonywać tę naturalną technikę domowej roboty. Potrzebujemy do tego tylko jednego składnika.

1. Codzienne płukanki

Codzienne płukanie olejem roślinnym jest starożytną techniką poprawiającą zdrowie jamy ustnej i całego układu trawiennego. Chociaż można je również przeprowadzać przy pomocy z oleju sezamowego, w tym przypadku proponujemy olej kokosowy z pierwszego tłoczenia o wysokiej skuteczności przeciwbakteryjnej.

Płukanie zębów

Podczas wykonywania tych płukanek przez dłuższy czas możemy uzyskać bardzo głębokie oczyszczanie jamy ustnej. Z drugiej strony możemy również zrównoważyć cały przewód pokarmowy. W ten sposób łatwiej wyeliminujemy bakterie i toksyny bez zmiany delikatnego pH w jamie ustnej. Ponadto możemy wyeliminować kamień nazębny, poprawić oddech i złagodzić stan zapalny dziąseł.

Jak to zrobić?

Płukanki olejem kokosowym lub sezamowym, “oil-pulling”, są jednym z filarów medycyny ajurwedyjskiej.

  • Kiedy wstajemy, zanim cokolwiek zjemy, wkładamy do ust 1 łyżkę oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia (15 ml). Istotne jest, aby olej był najwyższej jakości.
  • Staramy się, aby olej dotarł do wszystkich części jamy ustnej. Nie płuczą gardła, więc olej nie musi się tam dostać.
  • Płuczemy przez około 20 minut. W tym czasie zauważymy, że gęsty olej staje się lżejszy i bardziej wodnisty, co jest dobrym znakiem.
  • Po tych minutach wypluwamy olej (najlepiej do kosza na śmieci). Następnie dokładnie myjemy zęby zwykłą pastą do zębów.
  • Zalecamy odczekać co najmniej 15 minut przed śniadaniem. Jeśli to możliwe, zawsze zaczynaj od szklanki wody, aby wyeliminować toksyny z organizmu.
  • Używaj każdego ranka.

2. Naturalna pasta do zębów

Aby zachować zdrowie jamy ustnej i wzmocnić odporność na infekcje zalecamy wybieranie jak najbardziej naturalnych past do zębów. W ten sposób unikniemy składników, takich jak siarczany, fluor i inne dodatki, które mogą wpływać na nasze zdrowie i zmieniać pH śliny. Możemy znaleźć bardzo skuteczne naturalne alternatywy, które zawierają oleje roślinne i eteryczne, ksylitol, glinkę, węgiel aktywowany, itp.

Mycie zębów
Olej kokosowy okazał się użytecznym i skutecznym składnikiem w pielęgnacji zębów. Poza tym ma bardzo dobry smak. Zawsze powinniśmy myć zęby po każdym z trzech głównych posiłków. W tym przypadku, aby wzmocnić to naturalne leczenie, powinniśmy zastąpić pastę do zębów olejem kokosowym podczas jednego z trzech dziennych szczotkowań.Tak więc, ten olej stanie się uzupełniającą naturalną pastą do zębów wzmacniającą obronę jamy ustnej. Ponadto szybko będziemy mogli zobaczyć wyniki.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.