Olej kokosowy pomaga zwalczać infekcje w jamie ustnej

24 listopada, 2019

Czy wiesz, że olej kokosowy jest idealnym składnikiem zarówno do płukania i mycia zębów, jak i do dbania o zdrowie naszej jamy ustnej?

Olej kokosowy jest coraz popularniejszym produktem dzięki swoim pełnym wartościom odżywczym. Jednak ciągle odkrywa się coraz więcej zastosowań tego oleju roślinnego w leczeniu problemów skórnych. Tutaj przedstawiamy moc uzdrawiania infekcji jamy ustnej, jaką dysponuje olej kokosowy.

W tym artykule udostępniamy przepis na zabieg na bazie oleju kokosowego, aby utrzymać dobry stan zdrowia zębów i dziąseł. W ten sposób możemy zapobiegać i leczyć niektóre problemy, takie jak:

 • Infekcje.
 • Próchnica.
 • Zapalenie dziąseł.

Olej kokosowy

Zawartość kwasu laurynowego w oleju kokosowym sprawia, że ​​ma on wiele korzystnych właściwościach dla zdrowia jamy ustnej.Olej kokosowy to niezbędny składnik zrównoważonej diety. Pomimo tego, że jest to tłuszcz, ten olej jest bardzo skuteczny w odchudzaniu, jeśli mamy nadwagę, ponieważ przyspiesza metabolizm.

Powinniśmy również poznać jego właściwości jeśli chodzi o skórę.Olej ten jest doskonałym lekarstwem na problemy skóry, jamy ustnej, włosów itp. Dzięki swoim właściwościom terapeutycznym:

kokosy

 

 • Przeciwdziała infekcjom jamy ustnej powodowanym przez bakterie dzięki zawartości kwasu laurynowego.
 • Wybiela szkliwo bez uszkadzania go i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.
 • Przeciwdziała zapaleniu dziąseł i zapobiega stanom zapalnym i krwawieniu.

Aby wykonać ten domowy i naturalny zabieg zalecamy wybór oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia. Powodem jest to, że ma niezbędną jakość potrzebną do leczenia problemów zdrowotnych. Ponadto musimy podkreślić, że olej ten zamienia swój stan w stały, gdy temperatura jest niższa niż 23 ° C, ale ponownie topi się, gdy wkładamy go do ust.

Leczenie infekcji

Proponowane przez nas leczenie olejem kokosowym w celu zapobiegania i leczenia infekcji opiera się na dwóch etapach. Musimy wykonywać je codziennie, aby uzyskać oczekiwane rezultaty i odzyskać zdrowie jamy ustnej:

 • Rano: płukanki.
 • W nocy: szczotkowane jak z pastą do zębów.

Poniżej szczegółowo opisujemy, jak powinniśmy wykonywać tę naturalną technikę domowej roboty. Potrzebujemy do tego tylko jednego składnika.

Zobacz także: Antybiotyki naturalne zwalczą różnego rodzaju infekcje

1. Codzienne płukanki

Codzienne płukanie olejem roślinnym jest starożytną techniką poprawiającą zdrowie jamy ustnej i całego układu trawiennego. Chociaż można je również przeprowadzać przy pomocy z oleju sezamowego, w tym przypadku proponujemy olej kokosowy z pierwszego tłoczenia o wysokiej skuteczności przeciwbakteryjnej.

Płukanie zębów

Podczas wykonywania tych płukanek przez dłuższy czas możemy uzyskać bardzo głębokie oczyszczanie jamy ustnej. Z drugiej strony możemy również zrównoważyć cały przewód pokarmowy. W ten sposób łatwiej wyeliminujemy bakterie i toksyny bez zmiany delikatnego pH w jamie ustnej. Ponadto możemy wyeliminować kamień nazębny, poprawić oddech i złagodzić stan zapalny dziąseł.

Jak to zrobić?

Płukanki olejem kokosowym lub sezamowym, “oil-pulling”, są jednym z filarów medycyny ajurwedyjskiej.

 • Kiedy wstajemy, zanim cokolwiek zjemy, wkładamy do ust 1 łyżkę oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia (15 ml). Istotne jest, aby olej był najwyższej jakości.
 • Staramy się, aby olej dotarł do wszystkich części jamy ustnej. Nie płuczą gardła, więc olej nie musi się tam dostać.
 • Płuczemy przez około 20 minut. W tym czasie zauważymy, że gęsty olej staje się lżejszy i bardziej wodnisty, co jest dobrym znakiem.
 • Po tych minutach wypluwamy olej (najlepiej do kosza na śmieci). Następnie dokładnie myjemy zęby zwykłą pastą do zębów.
 • Zalecamy odczekać co najmniej 15 minut przed śniadaniem. Jeśli to możliwe, zawsze zaczynaj od szklanki wody, aby wyeliminować toksyny z organizmu.
 • Używaj każdego ranka.

Przeczytaj również: Pożegnaj problemy jamy ustnej, dzięki tej metodzie

2. Naturalna pasta do zębów

Aby zachować zdrowie jamy ustnej i wzmocnić odporność na infekcje zalecamy wybieranie jak najbardziej naturalnych past do zębów. W ten sposób unikniemy składników, takich jak siarczany, fluor i inne dodatki, które mogą wpływać na nasze zdrowie i zmieniać pH śliny. Możemy znaleźć bardzo skuteczne naturalne alternatywy, które zawierają oleje roślinne i eteryczne, ksylitol, glinkę, węgiel aktywowany, itp.

Mycie zębów
Olej kokosowy okazał się użytecznym i skutecznym składnikiem w pielęgnacji zębów. Poza tym ma bardzo dobry smak. Zawsze powinniśmy myć zęby po każdym z trzech głównych posiłków. W tym przypadku, aby wzmocnić to naturalne leczenie, powinniśmy zastąpić pastę do zębów olejem kokosowym podczas jednego z trzech dziennych szczotkowań.Tak więc, ten olej stanie się uzupełniającą naturalną pastą do zębów wzmacniającą obronę jamy ustnej. Ponadto szybko będziemy mogli zobaczyć wyniki.