Odkurzanie mebli: domowe skuteczne metody

· Sierpień 7, 2018
Nie możesz powstrzymać pyłu przed przedostaniem się do domu. Jednak możesz zapobiec gromadzeniu się kurzu na Twoich meblach. Pamiętaj, aby regularnie odkurzać wyposażenie swojego mieszkania.

Odkurzanie mebli jest jak walka z wiatrakami, niezależnie od tego czy regularnie sprzątasz czy nie, kurz regularnie będzie osadzał się na twoich meblach. Jego cząsteczki są tak małe, że niemożliwym jest powstrzymanie go przed przedostaniem się do domu.

Za każdym razem, gdy otwierasz drzwi i okna , cząsteczki kurzu przedostają się razem z powietrzem lub po prostu przynosisz go na sobie.

Jeśli pozwolisz, aby kurz gromadził się na twoich meblach, mogą one ulec zniszczeniu, a przede wszystkim będą wyglądać na zaniedbane i utracą połysk. Pamiętaj również, że gromadzenie się kurzu ma poważne skutki zdrowotne, ponieważ powoduje alergie i choroby układu oddechowego.

Dlatego musisz pamiętać o prawidłowym odkurzaniu mebli.

Domowe sposoby na odkurzanie mebli

W tym artykule podzielimy się z Tobą 5 metodami, które pomogą skutecznie usunąć kurz z mebli. Zwróć uwagę, że zamiatanie nie jest skuteczne, ponieważ w ten sposób kurz będzie się jedynie przenosił z jednego miejsca na drugie.

odkurzanie mebli

1. Domowy środek czyszczący na bazie octu i oliwy z oliwek

Ten domowy środek czyszczący jest dość łatwy do wykonania i będziesz jedynie potrzebować składników, które już prawdopodobnie masz w domu.

odkurzanie mebli

Składniki

  • 2 łyżki oliwy z oliwek (20g)
  • ½ łyżeczki olejku z cytryny (3 g)
  • ¼ szklanki białego octu (60 ml)
  • 420 ml wody
  • Buteleczka z rozpylaczem (500 ml)
  • 1 ściereczka z mikrofibry

Przygotowanie

  • Rozpocznij od zmieszania oliwy z oliwek i olejku cytrynowego.
  • Następnie dodaj wodę i biały ocet. Dobrze wymieszaj i gdy uzyskasz jednorodną mieszaninę, przelej do butelki z rozpylaczem.
  • Rozpyl roztwór na meble i pozostaw na kilka minut.
  • Na koniec przetrzyj powierzchnię ściereczką z mikrofibry.

To rozwiązanie jest bardzo skuteczne, szczególnie na powierzchniach szklanych, metalowych, drewnianych i skórzanych.

2. Ściereczki do mebli

Możesz wykorzystać to gotowe rozwiązanie, aby zabezpieczyć meble przed kurzem. Wszystko co musisz zrobić, to raz dziennie przecierać drewniane meble tymi chusteczkami.

Ściereczki do mebli możesz znaleźć w supermarketach w bardzo przystępnych cenach. Regularne stosowanie zapobiega odkładaniu się kurzu na powierzchniach mebli w mieszkaniu.

3. Soda oczyszczona

Kurz krążący w powietrzu w strugach światła lub spoczywający na twoich meblach, składa się nie tylko z pyłu, który przedostał się z zewnątrz. Są to również martwe komórki skóry i mikroskopijne organizmy. Wśród nich znajduję się roztocza i inni zagrażający zdrowiu szkodnicy.

odkurzanie mebli
Sodę oczyszczoną najczęściej stosuje się do czyszczenia powierzchni metalowych, ale może być ona również skuteczna w usuwaniu kurzu. Zobacz jak w prosty sposób możesz przywrócić blask swoim meblom.

4. Ocet lub sok z cytryny

Ocet jest dobrze znanym ekologicznym środkiem czyszczącym, który dzięki swoim właściwościom antyseptycznym, zwalcza mikroorganizmy obecne w kurzu.

Niestety ma jedną wadę: ostry i specyficzny zapach, który nie każdemu przypadnie do gustu, a dodatkowo może przez jakiś czas utrzymywać się na czyszczonych powierzchniach.

Dlatego zaleca się mieszanie go z oliwą z oliwek i olejkiem eterycznym. Jeśli zdecydowanie nie lubisz zapachu octu, spróbuj użyć soku z cytryny. Przetrzyj meble szmatką nawilżoną tą mieszanką, a będą wyglądać jak nowe!

5. Chusteczki nawilżane

Są wilgotne, antyseptyczne i tanie. Ponadto bardzo uniwersalne i wygodne, jeśli chodzi o usuwanie pyłu z małych powierzchni; dodatkowo pozostawiają przyjemny zapach. Możesz również wybrać te w wersji bezzapachowej.

Wiemy, że na pewno masz swoje własne sztuczki na odkurzanie mebli, więc chętnie dowiemy się co sądzisz o naszych propozycjach!