Odkryj napój na spokojny, mocny sen!

Zdrowy sen jest niezbędny dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Nie zawsze jednak przychodzi z łatwością. Możesz temu zaradzić pijąc ten naturalny napój!
Odkryj napój na spokojny, mocny sen!

Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia, 2017

Zostało udowodnione, iż aby cieszyć się życiem dobrej jakości, każdej nocy powinniśmy się postarać o nieprzerwany 7-8-godzinny sen.

Choć często ignorujemy ten fakt, sen odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Dlatego też to niezbędny element dla zachowania dobrego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i mentalnego.

Kiedy śpimy aktywują się pewne funkcje niezbędne dla poprawnego funkcjonowania naszego mózgu oraz regenerowania energii. To dlatego zdrowy sen jest tak ważny.

Problem w tym, że z powodu naszego współczesnego stylu życia, wielu z nas cierpi na niedobór snu, co w konsekwencji zwiększa ryzyko zachorowania na wiele chorób.

Dodatkowo, niedobór snu odczuwamy natychmiastowo – brak koncentracji, uczucie zmęczenia, osłabienie oraz problemy ze skórą. Z tego powodu niezbędne jest zadbać o dobry sen oraz walczyć z wszelkimi trudnościami, przez które kładziemy się do łóżka znacznie później.

Warto pamiętać, że nadmierna konsumpcja leków na bezsenność nie jest rozwiązaniem, może ona doprowadzić do uzależnienia oraz innych skutków ubocznych.

Mamy jednak dobrą wiadomość – istnieją całkowicie naturalne metody, które mogą pomóc w wywołaniu mocnego snu, bez powodowania żadnych niechcianych skutków ubocznych.

W dzisiejszym artykule chcemy się z Tobą podzielić interesującym remedium, dzięki któremu nasz ciało się zrelaksuje, a tym samym złagodzi trudności z zaśnięciem. Czy spróbujesz?

Naturalny napój na spokojny sen

Chociaż zdrowy sen zależy od wielu czynników, spożycie naszego naturalnego napoju możesz traktować komplementarnie w walce o spokojny sen.

Dzisiaj zaproponujemy przepyszną herbatę z banana i cynamonu, która wypita przed położeniem się do łóżka zmniejszy stres, napięcie oraz inne czynniki powodujące trudności z zaśnięciem.

To remedium jest szczególnie popularne w ostatnich latach, głównie ze względu na swoje naturalne składniki oraz jako alternatywa dla tabletek nasennych, szczególnie dla tych, którzy nie sypiają dobrze.

bezsenność

Odżywcza kombinacja składników sprawia, że to napój idealny na kontrolowanie poziomu kortyzolu, hormonu odpowiedzialnego za stres i tym samym problemy z zaśnięciem.

Korzyści płynące z banana na dobry sen

Banan to słodki owoc, który znany jest z wysokiej zawartości potasu i magnezu, dwóch podstawowych minerałów poprawiających funkcjonowanie układu nerwowego i sercowo-naczyniowego.

Zjadanie umiarkowanej ilości bananów chroni przed nadciśnieniem, walczy z zatrzymaniem płynów w organizmie oraz zmniejsza ryzyko stanów zapalnych.

Działa również uspokajająco na mięśnie i żyły, co w zamian pomaga nam szybciej zasnąć.

Poza tym banan jest źródłem niezbędnego aminokwasu zwanego tryptofanem, który między innymi wpływa na wydzielanie serotoniny, neuroprzekaźnika związanego m.in. ze zdrowym snem.

harbata i banan

Właściwości cynamonu wpływające na spokojny sen

Cynamon zawiera substancję aktywną zwaną eugenolem, która posiada właściwości przeciwzapalne, uspokajające, przeciwskurczowe, oraz przeciwutleniające.

Spożywanie cynamonu w umiarkowanych ilościach służy jako suplement w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. A to dlatego, że pozytywnie działa na metabolizm glukozy.

Pomaga również łagodzić nerwowość i lęki, dwa zaburzenia, które nie pozwalają nam spać.

Jak przygotować to naturalne remedium na mocny sen?

gotowany banan

Możesz przygotować ten pyszny napój w kilku prostych krokach. Zalecamy, abyś kupił organiczne składniki, jeśli to możliwe.

Po zastosowaniu się do naszych instrukcji otrzymasz napój z właściwościami uspokajającymi, które pomogą Ci walczyć z bezsennością oraz innymi trudnościami w zasypianiu.

Składniki

  • 1 dojrzały banan
  • 1/4 łyżki cynamonu (1.2 g)
  • 1 litr wody

Sposób przygotowania

  • Zagotuj wodę. W międzyczasie pokrój banana na kilka kawałków, bez obierania za skórki.
  • Kiedy woda już się zagotuje, dodaj banana oraz pozostaw na wolnym ogniu przez 5 minut.
  • Po tym czasie zdejmij z ognia, przykryj garnek oraz pozostaw na następne 10-15 minut.
  • Kiedy napój nieco ostygnie przecedź go do kubka.
  • Dodaj niewielką ilość cynamonu i zamieszaj.
  • Pij bananową herbatę na 30-40 minut przed położeniem się do łóżka.

Aby optymalnie skorzystać z bananowego remedium, upewnij się, że sypiasz w wygodnym łóżku i odpowiednim pomieszczeniu.

Unikaj korzystania z urządzeń elektrycznych, typu telefon czy komputer na kilka godzin przed położeniem się spać.

Jeżeli zastosujesz się do naszych rad, a mimo to nadal będziesz mieć problemy z zaśnięciem, skontaktuj się z lekarzem, by spróbować innych form leczenia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.