Oczyszczanie nerek – wypróbuj napój z natki pietruszki

Marzec 9, 2019
Oprócz tego, że napar z natki pietruszki pomoże nam pozbyć się z organizmu nagromadzonych toksyn, wykazuje również właściwości diuretyczne czyli moczopędne, dzięki czemu pozbędziemy się problemu retencji płynów w organizmie. Ważne jednak, aby przy tym zadbać o odpowiednie, zdrowe nawyki.

Dlaczego przeprowadzać oczyszczanie nerek? Otóż nerki to parzysty narząd, który odgrywa w naszym organizmie niezwykle istotną rolę. Oczyszczają one krew z toksyn za pośrednictwem skomplikowanego i złożonego procesu. Wchłaniają substancje niezbędne dla organizmu, filtrując jednocześnie elementy toksyczne i zanieczyszczenia, zapobiegając tym samym ich kumulowaniu się.

Gdy prowadzimy siedzący tryb życia, jemy bardzo dużo soli i pijemy mało wody, naturalnym skutkiem rzeczy nerki nie będą pracować we właściwy sposób. Z czasem może to doprowadzić do poważnych powikłań, takich jak na przykład infekcje dróg moczowych, kamienie nerkowe a nawet niewydolność nerek.

Dlatego właśnie warto od czasu do czasu przeprowadzać oczyszczanie nerek między innymi poprzez sięganie po produkty spożywcze, które ułatwiają ich pracę.

Jedną z najbardziej korzystnych dla zdrowia nerek roślin jest zielona pietruszka. Dzięki swoim właściwościom w sposób naturalny oczyszcza nerki, dzięki czemu oddala od nich widmo chorób.

W dzisiejszym artykule opowiemy Ci, kiedy i jak warto przeprowadzić oczyszczanie nerek oraz dlaczego warto robić to za pomocą napoju przygotowanego na bazie natki pietruszki.

Oczyszczanie nerek – skąd wiedzieć, czy go potrzebujesz?

Jeżeli doprowadzimy do stanu, w którym nerki przestają pracować poprawnie, a przy tym poziom toksyn w naszej krwi poważnie wzrośnie, mogą się u nas pojawić poważne powikłania zdrowotne, które znacznie obniżą jakość naszego życia.

Kobieta u nefrologa - badanie nerek

Umiejętnie i skrupulatnie wykonane oczyszczanie nerek może pomóc nam wyeliminować wszystkie toksyczne molekuły. Znacznie odciąży to nerki i przyniesie im ulgę, co z kolei zagwarantuje nam ich optymalną pracę.

Oczyszczanie nerek będzie Ci konieczne, jeśli pojawiły się u Ciebie objawy takie jak:

 • Nadciśnienie lub niskie ciśnienie krwi
 • Bóle w górnej lub w dolnej części brzucha
 • Ciemnobrązowy mocz o silnym zapachu
 • Bóle pleców, zwłaszcza tuż nad talią
 • Nadmierne pragnienie
 • Zmiany nawyków związanych z oddawaniem moczu
 • Ból podczas oddawania moczu
 • Suchość gałek ocznych i ich pociemnienie
 • Opuchnięte kostki
 • Opuchlizna wokół oczu i charakterystyczne wory pod oczami
 • Krwotoki i skłonność do powstawania siniaków

 

Napój z natki pietruszki a oczyszczanie nerek

Istnieje całe mnóstwo powodów, dla których opisywany przez nas naturalny napój jest jednym z najlepszych sposobów na oczyszczanie nerek.

Natka pietruszki to naturalne źródło przeciwutleniaczy takich jak beta – karoten. Co więcej, dostarcza nam witamin oraz minerałów takich jak wapń, fosfor, żelazo i siarka.

Bogactwo cennych składników odżywczych, jakie kryje w sobie natka pietruszki pomaga oczyścić organizm z odpadków oraz nadmiaru tłuszczu. To właśnie ich odkładanie się wywołuje zaburzenia w pracy organów odpowiedzialnych za oczyszczanie organizmu.

Natka pietruszki

Jeśli chodzi o nerki, natka pietruszki jest szczególnie cenna, ponieważ oprócz tego, że ułatwia usuwanie toksyn, stanowi również wspaniałe remedium regulujące poziom płynów w organizmie. Zapobiegając ich retencji czyli zatrzymywaniu, gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie nerek.

Bogactwo chlorofilu, jaki zawiera natka pietruszki dodatkowo chroni komórki i zapewnia odświeżający efekt, który może nam pomóc pozbyć się problemów takich jak nieświeży oddech.

Wziąwszy pod uwagę również fakt, że natka pietruszki wspomaga trawienie i zmniejsza stany zapalne, jak również gazy i opuchliznę wywołaną przez niestrawność, nie pozostaje nam już nic innego, jak sięgnąć po to naturalne remedium.

Koniecznie przeczytaj również artykuł: Oczyszczanie organizmu z toksyn – jak to zrobić?

Naturalny napój z pietruszki na oczyszczenie i detoks nerek

Najlepszym sposobem na wykorzystanie właściwości, jakie kryje w sobie natka pietruszki jest przygotowanie tego zdrowego, oczyszczającego napoju. Przygotujemy go gotując pietruszkę.

Natka pietruszki

Składniki:

 • 6 łyżek natki pietruszki (60 g)
 • 1 litr wody

Sposób przygotowania

 • Na początek bardzo dokładnie umyj natkę pietruszki aby ją należycie zdezynfekować. Możesz zanurzyć ją w wodzie z odrobiną octu lub cytryny.
 • Następnie drobno poszatkuj pietruszkę i umieść ją w garnku razem z litrem wody.
 • Zgotuj przez około 10 minut, a następnie pozostaw do zaparzenia.
 • Gdy napar będzie już w temperaturze odpowiedniej do picia, odcedź go i wypij.
 • Jeżeli wolisz pić to remedium na zimno, możesz włożyć je do lodówki na kilka godzin.

Napój z natki pietruszki na oczyszczanie nerek – sposób spożycia

 • Wypijaj szklankę tego napoju na czczo, minimum 30 minut przed pierwszym posiłkiem.
 • Jeżeli tylko masz ochotę, możesz wypijać nawet dwie szklanki.
 • Aby wykonać pełne oczyszczanie nerek, pij napój przez dwa tygodnie pod rząd.
 • Jeżeli czujesz, że jest taka potrzeba, takie oczyszczanie nerek możesz wykonać raz w miesiącu.

Nerki odgrywają niezwykle ważną rolę w naszym zdrowiu. Dlatego właśnie to takie ważne, by zwracać pilną uwagę na wszystkie sygnały ostrzegawcze, jakie nam wysyłają. Może się bowiem okazać, że informują nas one o problemach, jakie mają z oczyszczaniem naszej krwi lub że w naszym organizmie pojawiło się zbyt dużo odpadków.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Uwaga wszyscy! Ciało też ma swój głos!

Choć proponowany przez nas napój z pietruszki jest doskonałym sposobem na oczyszczanie nerek, należy pamiętać, że aby pracowały one w sposób optymalny, musimy zadbać o zdrowe nawyki na co dzień. Pomoże nam to podnieść jakość życia, poczuć się lepiej a także zapobiec potencjalnym chorobom.

Odpowiednie odżywianie się, utrzymywanie regularnej aktywności fizycznej oraz obniżenie dziennego spożycia sodu mogą pomóc nam utrzymać nerki w idealnej formie.

 • Król, E., & Rutkowski, B. (2008). Przewlekła choroba nerek — klasyfikacja, epidemiologia i diagnostyka. Forum Nefrologiczne.
 • Król, E., Czarniak, P., & Rutkowski, B. (2007). Nadciśnienie tȩtnicze a przewlekła choroba nerek. Wyniki Programu Wczesnego Wykrywania Chorób Nerek w Polsce (PolNef). Nadcisnienie Tetnicze.
 • Baraniak, J., & Kania, M. (2011). Wybrane surowce zielarskie o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwreumatycznym. Postępy Fitoterapii.