Oczyszczanie energetyczne domu - 5 sposobów

Przeprowadzenie oczyszczania energetycznego domu pomaga nam zachować równowagę umysłową i emocjonalną. Rośliny i kadzidła są idealne, aby oczyścić dom z negatywnych wibracji.
Oczyszczanie energetyczne domu - 5 sposobów

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Oczyszczanie energetyczne domu to temat mało znany wielu osobom. Są w naszym życiu momenty, kiedy nic nie wychodzi nam dobrze, pojawiają się trudności finansowe i problemy w pracy, nadmiar stresu i napięć, problemy ze zdrowiem, a także niepowodzenia w życiu uczuciowym.

Przydarza się to każdemu z nas. Nie wszystkie nasze dni, tygodnie, miesiące, a nawet lata są dobre. Często nie mamy na to żadnego wpływu. Co jednak możemy zrobić, to zadbać o naszą pozytywną energię.

Idealnie byłoby wzmocnić się od strony duchowej i ze spokojem stawiać czoła wszystkiemu, co się nam przydarza.

Jeżeli należysz do grona osób podatnych na energię miejsc, przedmiotów i osób, zalecamy Ci przeprowadzić oczyszczanie energetyczne domu.

Dzięki niemu uda Ci się osiągnąć stan równowagi umysłowej i emocjonalnej. Tak, jak powinniśmy chronić siebie samych przed złą aurą, tak też nasz dom zasługuje na oczyszczanie energetyczne.

Dom bowiem jest naszą świątynią, w której oczyszczamy się ze wszystkich negatywnych emocji oraz myśli, które każdego dnia pojawiają się w naszej głowie. Dlatego właśnie należy go regularnie odświeżać, wykonując oczyszczanie energetyczne domu.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Energia, którą oddają inni, wpływa na to, jak się czujemy

W dalszej części artykułu opowiemy Ci o tym, jak skutecznie oczyścić dom. Oto kilka sposobów:

1. Oczyszczanie energetyczne domu: woda i ocet

Ocet skutecznie używa się, aby wyeliminować negatywne ładunki emocjonalne.

Woda z octem A Oczyszczanie energetyczne domu

Przetrzyj dom mopem zanurzonym w wodzie z octem. Zacznij od części środkowej i czyść w kierunku do zewnątrz. Zakończ na drzwiach. Szczególną uwagę poświęć kątom i ukrytym zakątkom.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Może zainteresuje Cię również artykuł: Biały ocet i jego 8 niesamowitych zastosowań w życiu codziennym

2. Kadzidło

Z całą pewnością kadzidło widziałeś wiele razy w różnych miejscach.

Mechanizm jest prosty – pod wpływem spalania określonych roślin i naturalnych substancji powstaje dym i charakterystyczny zapach kadzidła. Może nam ono pomóc wykonać oczyszczanie energetyczne domu.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że efekt jest praktycznie natychmiastowy. Możesz wykonać to oczyszczanie na przykład raz w miesiącu. Dzięki temu Twój dom – Twoja własna świątynia – wypełni się harmonią i spokojem.

Płonące kadzidło Oczyszczanie energetyczne domu

Istnieje całe mnóstwo rodzajów kadzidła, zależnie od Twoich potrzeb sięgnij po odpowiedni jego typ. Istnieją kadzidła zwiększające energię w związku, rozjaśniające myśli, poprawiające jakość snu, bądź pomagające unikać konfliktów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Może zainteresuje Cię również przeczytanie artykułu: Optymizm i dobra energia – zarażaj nimi innych

3. Chroń swój dom za pomocą roślin

Oprócz tego, że rośliny oczyszczają otoczenie, mogą nam przynieść wiele korzyści w kwestii naszego zdrowia umysłowego i emocjonalnego.

W tym przypadku bardzo polecamy Ci rutę. Jest ona znana z tego, że oczyszcza otoczenie i pozwala pozbyć się złej energii. Zaleca się posadzenie dwóch roślin w dwóch przeciwnych częściach domu. Po prawej stronie należy posadzić żeńską roślinę, a po lewej – męską.

4. Oczyszczanie energetyczne domu za pomocą ognia

Ogień to jeden z najważniejszych w dziedzinie duchowej żywiołów – jest tak dzięki jego zdolnościom oczyszczającym.

Wykonaj oczyszczanie energetyczne domu za pomocą świec, o ile to możliwe wykonanych ręcznie i z naturalnych składników. Każdy kolor przynosi odmienne korzyści – zapytaj o szczegóły w specjalistycznym sklepie.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Japońska recepta na szczęście i pogodne życie

Zanim przeprowadzisz rytuał, oczyść świecę oliwą z oliwek. Zneutralizujesz ją w ten sposób i oczyścisz. Jeżeli celem tego rytuału jest przyciągnięcie czegoś do Twojego życia, przesuń oliwę z góry ku dołowi i zatrzymaj się na środku. Następnie z dołu ku górze i również zatrzymaj się na środku.

Kolorowe świece A Oczyszczanie energetyczne domu

Jeżeli z kolei wręcz przeciwnie, chcesz, aby coś się od Ciebie oddaliło, nasmaruj świeczkę oliwą zaczynając od środka ku górze, a następnie od środka ku dołowi.

Po zneutralizowaniu świeczki, skup się na tym, co chcesz przyciągnąć lub oddalić. Swoje cele, marzenia i pragnienia spisz na kartce. Skup się na przekazaniu świeczce energii, aby osiągnąć to, czego pragniesz.

Poproś też, aby Twój dom napełnił się dobrymi wibracjami, miłością, spokojem i głęboką harmonią. Zapal świeczkę drewnianą zapałką i przejdź ze świecą po całym swoim domu wciąż powtarzając swoje pragnienia.

Gdy już zakończysz energetyczne oczyszczanie domu, nie gaś świeczki, tylko pozwól jej wypalić się do końca.

5. Otwieraj okna i drzwi

Jeżeli chcesz wykonać oczyszczanie energetyczne domu, wpuść do niego światło i świeże powietrze.

Otwieraj okna i drzwi, co najmniej na kilkanaście minut każdego dnia. Niech rytuał  ten stanie się Twoim codziennym zwyczajem, najlepiej zupełnie z rana.

Dzięki temu dostarczysz swojemu domowi kąpieli światłem i świeżym powietrzem. Trzeba bowiem pamiętać, że oczyszczanie energetyczne domu to nie coś, co wykona się raz w tygodniu lub raz na całe życie.

Kobieta otwiera okna A Oczyszczanie energetyczne domu

Stąd też konieczność włączenia pewnych czynności do swoich regularnych nawyków. Dzięki temu oczyści się dom ze złej energii.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Arroyo Tejera M. (2001). Sonoterapia. Revista Interuniversitaria de Formación del Profesorado, 42, 33-48.
  • De Carli, J. (2009). Reiki. Manual del terapeuta profesional. Madrid: EDAF.
  • Figueroa C, Gustavo. (2014). Freud, Breuer y Aristóteles: catarsis y el descubrimiento del Edipo. Revista chilena de neuro-psiquiatría, 52(4), 264-273. https://dx.doi.org/10.4067/S0717-92272014000400004.
  • Lenz, M. (2006). Sepa cómo limpiar su casa de energía negativa. Buenos Aires: Ziel.
  • Mora, E.V. (2015). Recodificación Cósmica: La nueva medicina energética. Madrid: EDAF.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.