Niezapomniani ludzie - 5 sposobów na zostanie kimś takim

Niezapomniani ludzie - jak stać się jednym z nich
Niezapomniani ludzie - 5 sposobów na zostanie kimś takim

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

W Twoich wspomnieniach zapewne jest wiele szczególnych osób. Niektórzy Ci niezapomniani ludzie, a właściwie wspomnienia o nich, towarzyszą Ci pomimo upływu lat. Te osoby jakiegoś powodu stały się dla Ciebie ważne. Czy chcesz wiedzieć, jak zostać taką niezapomnianą osobą?

Z pewnością niezapomniani ludzie odznaczają się autentycznością. Poza tym ich osobowość sprawia, że każdy wokół staje się lepszym człowiekiem. Być może Ty sam już stałeś się takim niezapomnianym człowiekiem. Zawsze jednak warto się upewnić, czy faktycznie tak jest.

1. Niezapomniani ludzie zarażają innych własnym szczęściem

Jeśli nieco wysilisz pamięć, aby przypomnieć sobie kogoś, kto wywarł na tobie ogromne wrażenie, z Twoich wspomnień z pewnością wyłoni się obraz człowieka szczęśliwego. Niezapomniani ludzie zawsze są uśmiechnięci.

Osoby pozytywnie nastawione do świata są niezwykle atrakcyjne dla innych. Dzieje się dlatego, że emanują dobrą energią.

Uśmiechnięte przyjaciółki - niezapomniani ludzie wywołują uśmiech na twarzy innych

Każdy, kto wniesie coś dobrego do Twojego życia, bez wątpienia będzie szczęśliwy i wesoły. Pesymista widzący świat w ciemnych barwach raczej nie zapisze się na długo w Twojej pamięci.

2. Niezapomniani ludzie potrafią wydobyć z innych to co w nich najlepsze

Bycie pozytywnie nastawionym do życia jest bardzo ważnym czynnikiem w motywowaniu innych do działania i pomaganiu im uwierzyć w siebie.  Dzięki optymistycznemu podejściu do świata rysy Twojej twarzy będą bardziej przyjazne, a Twoja motywacja do pomagania innym odkrywania swoich atutów silniejsza. Te rzeczy sprawią, że będziesz wyjątkowy.

Niezapomniana osoba wie, co jest dla Ciebie ważne. Dodatkowo będą nalegać, abyś realizował swoje cele, nawet jeśli w trakcie będziesz myśleć o tym, żeby się poddać.

Ale przede wszystkim niezapomniani ludzie pomogą Ci odkryć Twoje najbardziej niecodzienne talenty. Te, o których nie miałeś pojęcia, ponieważ inni umniejszali ich znaczenie i nie zwracali na nie uwagi.

3. Zawsze są uczciwi wobec siebie i innych

Każdy, kto ma posiada wymienione wcześniej cechy, powinien być szczery sam ze sobą. Poza tym musi być uczciwy również wobec innych. To sprawi, że będzie niezapomniany.

Niezapomniani ludzie potrafią przyznać się do popełnionych błędów, ale nie są również fałszywie skromni. Nie kłamią uciekają się do drobnych kłamstewek. Przeciwnie, są asertywni i szczerzy. W ten sposób wyjątkowi ludzie zostawiają po sobie ślad.

Niezapomniani ludzie zawsze są szczerzy i pomagają Ci odkryć Twoje talenty, jak ta kobieta trzymająca ptaka i ucząca go latać

Takie podejście jest niezbędne do budowania zdrowych związków. Relacje te muszą opierać się na szczerości i zaufaniu. Bez tych rzeczy każdy związek prędzej czy później stanie się toksyczny.

4. Niezapomniani ludzie zaskoczą Cię czymś miłym, gdy najmniej się tego spodziewasz

Jeśli istnieje coś, co charakteryzuje niezapomnianą osobę, to to, że zaskoczy Cię czymś miłym, gdy najmniej się tego spodziewasz. Może to być podróż, ręcznie robiony prezent, wzruszająca dedykacja, pomysł, który każdy inny uzna za szalony itp.

Ludzie, którzy są tak wyjątkowi, mają bogatą wyobraźnię i zadziwiają kreatywnością. Za każdym razem Twoje spotkanie z nimi wygląda inaczej. Zawsze wnoszą do Twojego życia jakiś powiew świeżości.

Jeśli masz kogoś takiego u swojego boku, dbaj o niego. Często ciężko pracują, aby wywołać Twój uśmiech, kiedy masz gorszy okres. Również wtedy, kiedy wszystko wokół wydaje Ci się zupełnie beznadziejne i niewarte zachodu.

5. Nigdy nie usiłują Cię zmienić

Osoba, która na zawsze zapisze się w Twoich wspomnieniach, nigdy nie będzie próbowała Cię zmienić. Nie będzie nalegać, abyś stał się kimś innym. Ktoś taki nigdy nie będzie Cię porównywał z innymi ani Tobą manipulował, a Ty nie poczujesz się oceniany.

Ludzie, którzy są niezapomniani wiedzą, że aby inni ich szanowali, oni również muszą szanować innych. Z tego powodu nie wykazują żadnych z tych toksycznych tendencji, które niszczą świat.

Jeśli jesteś z osobą, która szanuje to, jaki i kim jesteś, kto nie próbuje Cię zmienić i kto w pełni Cię akceptuje, ufaj jej. To niezapomniana osoba, która pozostawi ślad w Twoim życiu.

Dziewczyna na łące - niezapomniani ludzie dadzą ci uśmiech i wsparcie

Być może utożsamiasz się z tym, jak zachowują się niezapomniani ludzie. Jeśli tak, możesz być pewien, że jest wiele osób, które wciąż Cię pamiętają i na których życie wywarłeś znaczący wpływ.

Ważne jest otaczanie się takimi ludźmi. Są to ludzie, którzy pozwalają wam wzrastać, szanują nasz sposób życia, nie próbują nas zmienić i których radość jest zaraźliwa nawet wtedy, gdy przechodzisz trudne chwile. Trzeba dbać o taką osobę i ją chronić. Jest prawdziwym skarbem.

Czy masz wokół w swoim otoczeniu taką niezapomnianą osobę? A może inni powiedzieli Ci, że nie da się o Tobie zapomnieć?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Karlsson, E., & Archer, T. (2007). Relationship between Personality Characteristics and Affect: Gender and Affective Personality. Individual Differences Research, 5(1).
  • Kankaraš, M. (2017). Personality matters: Relevance and assessment of personality characteristics.
  • Muscanell, N. L., & Guadagno, R. E. (2012). Make new friends or keep the old: Gender and personality differences in social networking use. Computers in Human Behavior, 28(1), 107-112.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.