Naturalny dezodorant — stwórz go sama!

Naturalny dezodorant — stwórz go sama!

Ostatnia aktualizacja: 22 lipca, 2015

Jedną z kluczowych metod przeciwdziałających wydzielaniu przez twoją skórę nieprzyjemnego zapachu jest zdrowa dieta i picie wystarczającej ilości wody. Nawet jeśli twoje ciało nie wydziela przykrych zapachów, zapewne codziennie stosujesz dezodorant. Robisz to z przyzwyczajenia i prawdopodobnie nie możesz już bez niego żyć. Dezodorant sprawia, że jesteś odświeżony i czujesz się pewnie.

Jeśli jesteś osobą, która nie wyobraża sobie dnia bez użycia dezodorantu, bez wątpienia cenne okażą się dla ciebie nasze rady jak sporządzić swój własny domowej roboty dezodorant. Jest on naturalny, dlatego możesz być pewna, że nie podrażni twojej skóry i nie będzie zawierał żadnych środków chemicznych typowych dla tych, sprzedawanych w sklepach.

Dezodorant numer 1

2#:dezodorant.jpg

Receptura ta nie wymaga użycia wielu składników. Finalnie, dezodorant powinien mieć dość gęstą konsystencję. Przed użyciem należy go zamieszać, ponieważ jak sama zobaczysz, na jego powierzchni pojawią się drobne grudki.

Ma on łagodny i przyjemny zapach. Mogą go używać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Powinno się stosować dezodorant dwa razy dziennie, aby pożądany efekt mógł utrzymać się w ciągu całego dnia.

Składniki

 • 6 łyżek stołowych olejku kokosowego
 • jedną czwartą szklanki sody oczyszczonej
 • jedną czwartą szklanki skrobi kukurydzianej

Sposób przygotowania

Aby przygotować domowej roboty dezodorant jak należy, trzeba dokładnie połączyć ze sobą sodę i skrobię kukurydzianą. Dodaj olejek kokosowy i ubijaj do momentu uzyskania gładkiej, ale twardej masy. Następnie, przełóż masę do czystej i suchej miski. Możesz przechowywać ją przez około trzy miesiące.

Dezodorant numer 2

Druga receptura jest stworzona ze składników o nieco mocniejszym działaniu, dlatego wystarczy jedna aplikacja dziennie, by otrzymać pożądany efekt. Jedną z wielu zalet tego dezodorantu jest to, że dodatkowo nawilża on twoją skórę.

Składniki

 • trzy łyżki stołowe olejku kokosowego
 • trzy łyżki stołowe sody oczyszczonej
 • dwie łyżki stołowe masła shea
 • dwie łyżki stołowe skrobi kukurydzianej
 • olejek eteryczny

Sposób przygotowania

Pierwszą rzeczą jaką powinnaś zrobić jest roztopienie olejku kokosowego i masła shea. Kiedy oba składniki osiągną już płynną konsystencję, zdejmij je z ognia i dodaj sodę, a także skrobię kukurydzianą. Połącz dokładnie wszystkie składniki. Na koniec dodaj olejek eteryczny. Gotową masę przełóż do miski i przykryj. Nie musisz przechowywać jej w lodówce.

Dezodorant numer 3

Ostatnia receptura jest zdecydowanie najskuteczniejsza. Jednorazowe użycie tego dezodorantu zapewni ci uczucie świeżości przez cały dzień, nawet jeśli uprawiasz sport lub przebywasz w gorącym klimacie. Konsystencja dezodorantu zależy od klimatu. Jeśli jest bardzo gorąco, może stać się bardziej klejący. Jeśli jest zimno, może stwardnieć. Jednak, żadne z tych efektów ubocznych nie mają wpływu na jego niesamowitą efektywność.

Składniki

 • półtorej szklanki olejku kokosowego
 • półtorej łyżki stołowej wosku pszczelego
 • jedna czwarta szklanki sody oczyszczonej
 • trzy czwarte szklanki skrobi kukurydzianej
 • dwie łyżki stołowe glinki
 • pięć kropel olejku eterycznego z trawy cytrynowej

Sposób przygotowania

Zanim przystąpisz do przygotowania dezodorantu, musisz roztopić olejek kokosowy i wosk pszczeli. Kiedy osiągną płynną konsystencję, zdejmij je z ognia. Dodaj pozostałe składniki oprócz olejku eterycznego.

Dokładnie połącz wszystkie składniki, mieszaj do momentu wystygnięcia. Dodaj olejek eteryczny i ponownie pomieszaj. Pozostaw masę do stwardnienia w temperaturze pokojowej lub lodówce (według uznania).


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.